Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Võrus olid fookuses avalikud suhted Võrus olid fookuses avalikud Naiskodukaitse järjekordne avalike suhete kursus toimus Võrus Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Lahingukoolis 17. -19. veebruaril. Kokku osales 19 naist üle Eesti. Oli tore ja palju uusi teadmisi pakkunud nädalavahetus! Foto: Anne Sõber Vabatahtlikud juhid Vabatahtlikud juhid ← Eelmine Kaitseliidu Tallinna maleva ja Naiskodukaitse Tallinna ringkonna pisiperel käis külas jõuluvana! Järgmine → Jookse nii, kui oleks tuli takus Võrus olid fookuses avalikud suhted

Võrus olid fookuses avalikud suhted

Margit Lõiv 22. veebr. 2017

Naiskodukaitse järjekordne avalike suhete kursus toimus Võrus Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Lahingukoolis 17.-19. veebruaril. Kokku osales 19 naist üle Eesti.

Kursustel osalemiseks olime kodutööna uurinud Naiskodukaitse ajaloo kohta olemasolevat materjali ja saime juurde teavet ja oskusi selle kohta, milleks on vaja ja kuidas jäädvustada infot tulevaste põlvede jaoks.

 

Seejärel tõdesime taaskord, kuivõrd oluline on esmamulje ning millised on faktorid, mis mõjutavad endast mulje jätmist. Naiskodukaitsja on eeskujuks oma korrektsuse, tegude ja sõnumitega, oskab ennast väjendada nii sõnades kui ka kehakeeles.

Võrus olid fookuses avalikud suhted
Foto: Anne Sõber

Järgmisena uurisime, kuidas teha sihtgruppide analüüsi ning mõelda välja tegevusi ja sõnumeid, lähtudes erinevatest sihtgruppidest, kes parajasti fookuses on; kust leida sihgruppi kuuluvaid persoone ning kuidas neile läheneda. Õppisime põnevate ülesannete ja grupitööde abil.

 

Kui olime sihtgrupid selgeks saanud, siis tegelesime meediasuhtlusega – kuidas koostada pressiteadet või teha reklaami. Põnevamaks läks asi siis, kui jõudsime fotografeerimise ja pilditöötluse juurde. Saime teada palju uusi pildistamise põhitõdesid ning nippe, kuidas fotodelt pisivigu korrigeerida.

 

Kuna avalike suhete inimestel on vaja kujundada erinevaid esitlus- ja turundusmaterjale, tutvusime ka erinevate kujundusprogrammidega ja kujunduspõhimõtetega. Praktilise tööna sai igaüks kujundada diplomi, tunnistuse, tänukirja vm dokumendi omal vabal valikul enda poolt valitud programmis.

Kursuse lõpetuseks räägiti sisekommunikatsioonist. Osalejatel oli jällegi kodutööna vaja mõelda sisekommunikatsiooni kanalite peale – mis toimivad paremini, mis halvemini – ning koos arutleti selle üle, kuidas saada info tõhusamalt liikuma ning vajalik tagasiside kätte.  Võlusõnaks on suhtlemine ning kui on vaja kiiret lahendust ja vastust – võta telefon ja helista!

 

Aeg reede õhtust pühapäeva lõunani kulus kiirelt. Koos oli väga energiline seltskond teotahtelisi naisi, kes koolituse käigus omavahel paremini tuttavaks said ning erinevate ringkondade kogemusi vahetasid. Kursus oli üles ehitatud huvitavalt, näiteks kasutati erinevaid töövorme – individuaalne ja grupitöö, esitlused, ajurünnakud. Istumiste vahepeale oli kursuse korraldaja Võrumaa ringkonna instruktor Merlit Aldošin planeerinud ka liigutamist ning kohvi- ja energiapausid.

 

Oli tore ja palju uusi teadmisi pakkunud nädalavahetus!

Võrus olid fookuses avalikud suhted
Foto: Anne Sõber

FastLion CMS

Võrus olid fookuses avalikud

Võrus olid fookuses avalikud

Kursustel osalemiseks olime kodutööna uurinud Naiskodukaitse ajaloo kohta olemasolevat materjali ja saime juurde teavet ja oskusi selle kohta, milleks on vaja ja kuidas jäädvustada infot tulevaste põlvede jaoks Seejärel tõdesime taaskord, kuivõrd oluline on esmamulje ning millised on faktorid, mis mõjutavad endast mulje jätmist Naiskodukaitse järjekordne avalike suhete kursus toimus Võrus Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Lahingukoolis 17.-19. veebruaril. Kokku osales 19 naist üle Eesti.

Võrus olid fookuses avalikud suhted

www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse