Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Tartu jaoskond Tartu jaoskond Alumine foto: Põlva ringkonna kogu Tartu jaoskond

Tartu jaoskond

Tartu jaoskond
Tartu jaoskond
Tartu jaoskond

Tartu jaoskonda kuuluvad liikmed on nagu üks korralik Segasummasuvila: seal leidub kõiksugu isiksusi, kes oma erinevuste ja tegevustega rikastavad jaoskonda, toovad sinna värskust, uudsust ja jonnakat pealehakkamist. Kõiki liikmeid ühendab soov isamaalisi väärtusi au sees hoida, neid levitada ja kaitsta. Liikmete erinevus ei ole jaoskonna nõrkus, vaid see on tugevuse, stabiilsuse ja mitmekülgsete kogemuste alus.

Pikaajalise tegutsemisega on saavutatud stabiilne aktiivne liikmeskond, kokku kogutud kogemused, perfektsuseni lihvitud koostöö tegemise kunst ja esiemade eeskujul organisatsiooni väärikas esindamine.

 

Tartu jaoskond
Tartu jaoskond

Paljud liikmed on valinud militaarse suuna ja leidnud endale positsiooni Kaitseliidu sõjaaja üksuses. Jaoskonna liikmed ei karda kaunist musta vormi ja elegantset kübarat koju seisma jätta ja kontsakingi vahetada Kaitseväe mustade saabaste ja laigulise vormi vastu, et saaks jälle metsa müttama minna.

Tartu jaoskond on vanim ringkonnas tegutsev jaoskond, mis sai alguse aktiivsetest naistest, kes juba 1924. aastal hakkasid Vabadusristi Vendade malevkonna kõrval tegutsema. Naiste peamiseks ülesandeks oli Kaitseliidu eritunnusmärkide valmistamine, milleks sai siniste äärtega valge lint, mis võeti kasutusele terves Kaitseliidus. Ametlikult sai Kaitseliidu naisüksus tegutsema hakata 1925. aasta kevadel, mil peamiselt toimetati sanitaarrühmas, erinevaid üritusi toitlustades ja raha kogumise eesmärgil loteriide korraldamisega.

Tartu jaoskond
Foto: Eesti Rahvusraamatukogu digitaalarhiiv DIGAR(S)

2018. aastal taastati Tartu jaoskonna ajalooline järjepidevus ja Tartu jaoskond kuulutati 1. jaoskonna õigusjärglaseks asutamiskuupäevaga 7. mai 1925.

Tartu jaoskond
Tartu jaoskond

Välimiselt erinevad, kuid sisemiselt sarnased naised suudavad ühise eesmärgi nimel kokku tulla, seatud ülesanded hoolikalt täita ja üheskoos tehtu üle uhked olla. Toredad, lõbusad ja ühtehoidvad, kergelt metsa poole ja alati tegutsemisvalmis naised moodustavad Tartu vanima ja stabiilseima jaoskonna.

Tartu jaoskond
Alumine foto: Põlva ringkonna kogu

FastLion CMS

Tartu jaoskond

Tartu jaoskond

Tartu jaoskonda kuuluvad liikmed on nagu üks korralik Segasummasuvila: seal leidub kõiksugu isiksusi, kes oma erinevuste ja tegevustega rikastavad jaoskonda, toovad sinna värskust, uudsust ja jonnakat pealehakkamist Kõiki liikmeid ühendab soov isamaalisi väärtusi au sees hoida, neid levitada ja kaitsta

Tartu jaoskond

www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse