Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Sadama jaoskond Sadama jaoskond aastal: Esinaine : Reelika Mõttus Aseesinaine : Aivi Murd-Murulauk Juhatuse liikmed : Kaisa Rosin, Kadri Lees-Leesmaa, Margit Virkus, Ann Saks (asendusliige) Kontakt Sadama jaoskond

Sadama jaoskond

Naiskodukaitse Sadama jaoskond – mitte ainult ujujatele!

 

Naiskodukaitse Sadama jaoskond loodi 4. jaanuaril 1929. aastal. Varaseima märke selle kohta leiame ajalehest „Uus Eesti“, kus räägitakse NKK Sadama jaoskonna 10. juubeli pidamisest. Kuigi jaoskonna liikmete arv pole kirjas, on siiski põnev lugeda, et juubeliaktust kaunistas jaoskonna enda laulukoor, keda toetas malevkonna orkester. 

Sadama jaoskond

"Sadama naiskodukaitse juubel.

Tallinna naiskodukaitse Sadama jaoskond pühitses möödunud pühapaewal oma 10. aastapäewa. Sel puhul korraldati malewkonna koduruumes pidulik aktus. Ülewaate jaoskonna möödunud tegewusest andis jaoskonna esinaine pr. Toomara. Kõnelejale, kes palju aastaid juhtinud jaoskonna tegewust, awaldati aktusest osawõtjate poolt kiitust ning annetati lilli ja mälestusesemeid. Aktust kaunistasid jaoskonna laulukoori ja malewkonna orkestri ettekanded

 

Sadama jaoskond

Tihedalt tehti koostööd ja käidi läbi Sadama malevkonnaga. Nii näiteks on kirjas Kaitseliidu Tallinna Maleva Teadetes nr 28 - välja antud 25.10.1934 -, et 28. oktoobril toimus NKK Sadama jaoskonna ruumides kella-viie-tee, mis malevkonna liikmetele soovitatav olnud.

Praegune Sadama jaoskond hakkas 2015. aastast aktiivsemalt tegutsema. Seega oleme hetkel veel väike jaoskond. Meie ridadesse kuulub (2016. a märtsi seisuga) 15 tegevliiget, kes kõik panustavad naiskodukaitse väga erinevatesse valdkondadesse.

Arendamisel on koostöö Meredivisjoniga ja Rannikukaitsekompaniiga.

 

Sadama jaoskond ei ole seotud ainult "vesiste" teemadega, kuigi oleme oma tegevust ka selles suunas hoidnud.  Üheks näiteks meie tegevusest võib tuua selle, et Sadama jaoskonna liikmed aitasid  kaasa 2015. a Merepäevade korraldamisele.

Sadama jaoskond

Jaoskonna juhatus 2023. aastal:

 

Esinaine: Reelika Mõttus

Aseesinaine: Aivi Murd-Murulauk

Juhatuse liikmedKaisa Rosin, Kadri Lees-Leesmaa, Margit Virkus,
Ann Saks (asendusliige)

 

Kontakt

 

FastLion CMS

Sadama jaoskond

Sadama jaoskond

Naiskodukaitse Sadama jaoskond – mitte ainult ujujatele! Naiskodukaitse Sadama jaoskond loodi 4 jaanuaril 1929

Sadama jaoskond

www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse