Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Kus see jaht siis lahti läheb ehk kuidas Vormsi jaoskonna naised laskepäeval käisid Kus see jaht siis Kui saabus Haapsalu jaoskonna kutse tulla 15. oktoobril laskepäevale, siis hõike peale, kas lähme, saime kiiresti võistkonna kokku - Veronika, Annika, Geidy ja Mann. Karta polnud ju midagi, pigem põnev ootus, sest laskmise juurde lubati korralikku instruktaa¾i ja lisaks üllatusülesandeid. Foto: Margit Paimla ← Eelmine Baasväljaõppe sõdurioskuste moodul – mugavustsoonist välja! Järgmine → Meistriks sünnitakse, harjutamine annab kogemuse- jätkame igatahes! Kus see jaht siis lahti läheb ehk kuidas Vormsi jaoskonna naised laskepäeval käisid

Kus see jaht siis lahti läheb ehk kuidas Vormsi jaoskonna naised laskepäeval käisid

Veronika Isberg, Annika Adams, Geidy Piip ja Margit Paimla 16. okt. 2022

Kui saabus Haapsalu jaoskonna kutse tulla 15. oktoobril laskepäevale, siis hõike peale, kas lähme, saime kiiresti võistkonna kokku - Veronika, Annika, Geidy ja Mann. Karta polnud ju midagi, pigem põnev ootus, sest laskmise juurde lubati korralikku instruktaa¾i ja lisaks üllatusülesandeid.

Kus see jaht siis lahti läheb ehk kuidas Vormsi jaoskonna naised laskepäeval käisid
Miiniväljal. Foto: Diana Saarniit
Kus see jaht siis lahti läheb ehk kuidas Vormsi jaoskonna naised laskepäeval käisid
Kimmimäng. Foto: Svetlana Aug

Loosi tahtel oli meie esimene võistluspunkt laskmine. Neli erinevat relva, märklauda ja laskeasendit. Instruktorite asjatundlik juhendamine ja tuld! Katsu saada märki nii, et märklauas keskmist maiuspala ei tabaks. 

 

Järgmine võistluspunkt oli tsitaatide järgi filmide nimede ära arvamine. Hea punktisaagi saime ilmselt selle tõttu, et me olime vaadanud väga erinevaid filme. Mida üks ei osanud ära arvata, teadis teine. Esimene kuvand meie kohta oli loodud, mis neil saarel teha, kui filme vaadata pimedatel õhtutel.

 

Kolmandas üllatuspunktis pidime kokku viima taimede pildid nende nimede ja kirjelduste siltidega. Ikka selle järgi, mis on mürgine, mis on kasulik ravimtaimena. Õpikohti jäi üles küll, kui taimede kirjeldus oli sarnane, siis sattuski silt vähe valesse kohta.

 

Esmaabipunktis andsime abi lamavale mannekeenile. Südamemassaazi tegemise harjutamist ei ole kunagi palju. Edasi panime ennast proovile sellega, et andsime üksteisele edasi sõna tähendust sõna ennast välja ütlemata.

 

Nüüd seob meid ka ühine kogemus, kuidas läbida meeskonnana mänguline miiniväli. Täpsusviske punktis saime uut teadmist, mida teha üksiku sokiga, raskus sisse ja täpsust viskama. Viskamises oli meil õnne, noppisime visetega nii viis kui ka kuuskümmend punkti. Viimane punkt oli tõeline mälu proovile panek, pidime piiratud aja jooksul meelde jätma võimalikult palju asju. Meeskonnatöö toimis ka siin, jagasime ala mõtteliselt neljaks, igaüks pingutas ajurakke oma alas asuvate esemete meeldejätmiseks. Mis meelde jäi, see paberile sai :)!

 

Annika: Ma polnud veel Vormsi jaoskonna ametlik liigegi, kui võistlus koosolekul välja hüüti. Kuna organisatsiooni kuuluvuse soov ning tahtmine teha midagi uut ja teistmoodi oli nii tugev, siis olin kõikidele väljakutsetele kohe avatud. Relvaga oli kokkupuute punkt viimati keskkooli sõjalise õpetuse tunnist. Midagi karta ega ka pabistada ei osanudki. See, et oli 4 erinevat relva ning instrueerimine kiire nagu ravimi reklaamis pani käed veidi värisema, aga tulemus polnud kaugeltki mitte halb. Võistluspäeva tegid põnevaks erinevad väljakutsed ning tore meeskond, kus kõigil oma tugevused, mis teineteist täiustasid. Võit tuli ootamatult, üllatus oli nii suur, et tükk aega ei osanud kuidagi reageeridagi. Naiskodukaitsega liitumine on kaasa toonud vaid positiivseid emotsioone ja hulgaliselt uusi teadmisi ning põnevaid kogemusi.

 

Mann: Kui sõitsime praamiga mandri suunas, siis arutasime, et tuleb, mis tuleb. Tähtis on osavõtt. Polnud kordagi tunnet, et nüüd võidu peale välja minna, tegime koos kõik nalja ja fiilinguga ülesandeid. Seega võit tuli tõesti üllatusena. Laskmises üllatasin iseennastki, et kas tõesti tuli nii hästi välja :), poleks uskunud. Võibolla algaja õnn😂?  Tore on teha toredate naistega toredaid asju🥰!

 

Geidy: Võistluspäeva hommikul oli kerge närv sees ja jõudsin peas mitu korda mõelda, et ‘’no kuhu ma ennast seganud olen, ma ju ei oska..’’ Peale rivistust oli meil õnne minna esimesena laskma. No milline kogemus! Peopesad tõmbasid kohati higiseks, aga kogemus saada 40 minutiga 4 erineva relvaga lasta, väga vinge! Ülejäänud ülesannetes olid aga tähtsal kohal meeskonnatöö, usaldus, täpsus ja hulka ka õnne. Tundub, et see kompott toimis ja viis meid võidule. Kui ma hommikul veel mõtlesin selle peale, et ‘’ma ei oska ja kas ja mis ja kus..’’, siis seda suurem üllatus oli meile võit. See päev oli väga õpetlik ja tore, kummardus Haapsalu jaoskonnale! Hurraaa!

 

Kus see jaht siis lahti läheb ehk kuidas Vormsi jaoskonna naised laskepäeval käisid
Võitjad- Geidy, Annika, Mann ja Veronika. Foto: Maret Kollin
Kus see jaht siis lahti läheb ehk kuidas Vormsi jaoskonna naised laskepäeval käisid
Annika lasketiirus. Foto: Margit Paimla
Kus see jaht siis lahti läheb ehk kuidas Vormsi jaoskonna naised laskepäeval käisid
Laskeinstruktor lasketulemusi kontrollimas. Foto: Margit Paimla

FastLion CMS

Kus see jaht siis

Kus see jaht siis

Miiniväljal Foto: Diana Saarniit Kimmimäng Kui saabus Haapsalu jaoskonna kutse tulla 15. oktoobril laskepäevale, siis hõike peale, kas lähme, saime kiiresti võistkonna kokku - Veronika, Annika, Geidy ja Mann. Karta polnud ju midagi, pigem põnev ootus, sest laskmise juurde lubati korralikku instruktaa¾i ja lisaks üllatusülesandeid.

Kus see jaht siis lahti läheb ehk kuidas Vormsi jaoskonna naised laskepäeval käisid

www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse