Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
"Anname au!" "Anname au!" Sellel aastal oli Sinilillekampaania üheksandat korda. Ei osanud ennustada ega arvata kui edukaks kampaania kujuneb, sest 24. veebruar muutis väga palju maailmas. Saame ju isegi aru, et maailmas on üks riik, mis vajab kohe kindlasti rohkem toetust. Sel korral koguti annetusi ka Ukraina veteranide toetuseks. 2022 Jõgevamaal Voore puhkekeskuses Järgmine → Imekaunis suvepäev "Anname au!"

"Anname au!"

Maret Kollin 8. juulil 2022

Sellel aastal oli Sinilillekampaania üheksandat korda. Ei osanud ennustada ega arvata kui edukaks kampaania kujuneb, sest 24. veebruar muutis väga palju maailmas. Saame ju isegi aru, et maailmas on üks riik, mis vajab kohe kindlasti rohkem toetust. Sel korral koguti annetusi ka Ukraina veteranide toetuseks.

"Anname au!"
Pilt räägib rohkem, kui 1000 sõna! Foto: Anname au!

6. juulil toimus „Anname au!“ kampaania tänuüritus Eesti Mereväebaasis. Sellele territooriumile ei pruugi elus mitte ühtegi korda sattuda. Mina külastasin baasi teist korda, eks ikka tänuürituse raames. Meil Kerliga oli suurepärane võimalus ning võimalust tuleb kasutada, astuda Wambola ja Admiral Cowan pardale. Näha oma silmaga meeskonna koosseisu ja millised on nende tööülesanded. Liikusime kitsastest järskudest treppidest tekilt tekile. Saime teada ütlus: „Naine laevas, laev põhjas.“, ei pea paika. Pakuti koheselt tööd kambüüsis. Hetkel ei ole kummalgi laeva meeskonnas siiski ühtegi naist.

 

Piilusime ka tuukrite maailma. Eesti Mereväe laevastiku tuukrigrupi miinituukrite varustus on maailmatasemel. Sarnast varustust, mida nägime kasutavad paljud NATO riigid. Kogu varustus on mittemagneetiline, et vältida lõhkekehade aktiveerimist neile lähenedes ja neid töödeldes. Tuukriks koolitatakse kolm aastat, eelduseks on väga hea füüsiline vorm ja tegemist on väga suure riskiga erialaga.

 

Vigastatud Võitlejate Ühingu juhatuse liige Enn Adoson ütles oma avakõnes, et ta on täielikult pahviks löödud selle aasta kampaania tulemist. „Kevadel seatud väiksed eesmärgid ületasid ootused. Tema silme läbi on kampaania aastatega hästi vastuvõetud. See, kuidas asi on üha enam käima läinud teeb südame soojaks. Uskumatu, aga kohtab veel inimesi, kes ei tea üldse Sinilillekampaaniast midagi. Kuidas see võimalik on? Oleme kampaaniat reklaaminud televiisoris, tänava peal, raadios, meil on üritused jne … Õnneks õnnestus sel kevadel teha kõik üritused, mida eelmistel aastatel oleme korraldanud. Toimusid Sinilillejooksud ja palju avalikke üritusi üle Eesti. Pole tähtis kui suur on panus. Tähtis on see, et te tahate kampaaniat toetada. See näitab Kaitseliidu veteranidele, et neist hoolitakse. Kampaania annab kogutud rahast midagi alati tagasi kogu ühiskonnale, mis on väga positiivne.“

 

Naiskodukaitse on tegutsenud väga aktiivselt. Näidanud, kuidas on võimalik ka keerulisel ajal üritusi korraldada. Uued algatused: virtuaaljooksud, matkad, oksjonid. Meie oma ringkonnaga panustasime kamaaniasse 2644.18 EUR. Iga annetus loeb! Korraldatud sai mitmeid üritusi: Haapsalus linnamäng „Otsi Sinilille, Hiiumaal orienteerumine „ Õhtu Sinilillega“, leiti võimalusi, millistel üritustel kamaaniatooteid müüa, Vormsil „Avatud Sadamatepäev“, sinililled sinetasid Talulaadal ning külastati kohalikke vallavalitsusi.

 

Mereväebaasis tunnustati üle neljakümne tänukirja saajat ning usinaid naiskodukaitsjaid meenega. See number näitab kui palju on ühingutele kampaania läbi viimiseks partnerlust. Häid inimesi ja organisatsioone, kes seda kõike toetavad on kasvavas trendis.

 

Au oli kutse tänuüritusele vastu võtta! 

"Anname au!"
Kerli Tael ja Maret Kollin Lääne ringkonna esindusena Sinilillekampaania tänuüritusel. Foto: Maret Kollini erakogust
Järgmine →
Imekaunis suvepäev

FastLion CMS

"Anname au!"

"Anname au!"

Pilt räägib rohkem, kui 1000 sõna! Foto: Anname au! 6 juulil toimus „Anname au!“ kampaania tänuüritus Eesti Mereväebaasis Sellel aastal oli Sinilillekampaania üheksandat korda. Ei osanud ennustada ega arvata kui edukaks kampaania kujuneb, sest 24. veebruar muutis väga palju maailmas. Saame ju isegi aru, et maailmas on üks riik, mis vajab kohe kindlasti rohkem toetust. Sel korral koguti annetusi ka Ukraina veteranide toetuseks.

"Anname au!"

www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse