Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
 Jõgeva ringkonna naiskodukaitsjad tutvusid evakuatsioonirühma võimekusega Jõgeva ringkonna naiskodukaitsjad tutvusid Möödunud nädalavahetusel tutvusid Jõgeva ringkonna naiskodukaitsjad Jõgeva maleva staabi- ja tagalakeskuses Naiskodukaitses loodavate evakuatsioonirühmade võimekuse, varustuse ning väljaõppega. ← Eelmine Naiskodukodukaitsjad pakkusid Jõgeva kohvikutepäeval põnevaid hõrgutisi Järgmine → Jõgeva ringkonna naiskodukaitsjad saavutasid side- ja staabi erialavõistlusel kolmanda koha Jõgeva ringkonna naiskodukaitsjad tutvusid evakuatsioonirühma võimekusega

Jõgeva ringkonna naiskodukaitsjad tutvusid evakuatsioonirühma võimekusega

14. mail 2019

Möödunud nädalavahetusel tutvusid Jõgeva ringkonna naiskodukaitsjad Jõgeva maleva staabi- ja tagalakeskuses Naiskodukaitses loodavate evakuatsioonirühmade võimekuse, varustuse ning väljaõppega.

„Õppepäev oli väga vajalik, et mõistaksime ise, millised kohustused meile uue rühma loomisega kaasnevad. Õppepäeva jooksul said selgemaks nii rühma tegevuse kui väljaõppega seonduvad teemad,” ütles õppepäeva läbiviija ning Jõgeva ringkonna tulevane evakuatsioonirühma pealik Tiina Arras.

Evakuatsioonirühma tegevusega alustasid Jõgeva ringkonna naised juba eelmise aasta suurõppuse Siil raames, kui Maarja-Magdaleenas püstitati evakuatsioonipunkt ning võeti vastu evakueeritavaid. Õppepäeva alustatigi eelmise aasta kogemuste vahetamsega ning tähelepanekute ja õpikohtadega. Üheskoos selgitati välja, mida oleks vaja teistmoodi teha, kus viia sisse parandused ning milliste aspektide peale tuleks veel mõelda.

Loodavate evakuatsioonirühmade kohustustest erinevate situatsioonide puhul nii rahuaja kriiside kui sõjaaja raamistikus oli tulnud rääkima elanikkonnakaitse valdkonna arendusspetsialist Sälli Hinrikus Kaitseliidu peastaabist.

„Evakuatsioonirühmade peamiseks ülesandeks saab olema evakuatsioonipunktide ülesseadmine ja mehitamine, Naiskodukaitse ise kedagi evakueerima ei hakka. Selles osas on meil kokkulepped Politsei- ja Piirivalveametiga,” kommenteeris rühmade tegevuse sisu proua Hinrikus.

Ühiste arutelude ning ajurünnaku käigus sai selgeks, et rühmade komplekteerimiseks ning tegevuse käimalükkamiseks on oluline teha koostööd kohaliku malevaga, maleva allüksuste, kohaliku omavalitsuse ning võtmeisikutega nii külakogukondadest kui teistest ametiasutustest. Seda eelkõige Naiskodukaitse uue loodava võimekuse tutvustamiseks kui ka vajaliku toetuse saamiseks.

Loodavad evakuatsioonirühmad kuuluvad Kaitseliidu ettevalmistavate üksuste hulka ning nende ülesandeks saab kriiside korral evakuatsioonipunktide ülesseadmine, töös hoidmine ja evakuatsioonipunkti sulgemine. Evakuatsioonipunktis saavad olema kaetud evakueeritavatele vajalikud tegevused, nende hulgas toitlustus, meditsiiniabi ja evakueeritavatega tegelemise võimekus.

Naiskodukaitse on naisorganisatsioon, kus leidub harivat ja väljakutseterohket tegevust igale naisele – kõik liikmed läbivad baasväljaõppe, valivad vastavalt erialale lisakursuseid, saavad teha sporti ja osaleda militaarses tegevuses, sh kuuluda Kaitseliidu poolt ettevalmistatavasse üksusesse ning võtta osa seltskondlikest üritustest. Liikmete väljaõpe ja organisatsiooniline tegevus on suunatud Kaitseliidu ülesannete täitmisele, läbi mille saab iga liige anda oma panuse riigikaitse arendamisesse ja laiemalt kogu ühiskonna paremaks muutmisele.

 Jõgeva ringkonna naiskodukaitsjad tutvusid evakuatsioonirühma võimekusega

FastLion CMS

Jõgeva ringkonna naiskodukaitsjad tutvusid

Jõgeva ringkonna naiskodukaitsjad tutvusid

„Õppepäev oli väga vajalik, et mõistaksime ise, millised kohustused meile uue rühma loomisega kaasnevad Õppepäeva jooksul said selgemaks nii rühma tegevuse kui väljaõppega seonduvad teemad,” ütles õppepäeva läbiviija ning Jõgeva ringkonna tulevane evakuatsioonirühma pealik Tiina Arras Möödunud nädalavahetusel tutvusid Jõgeva ringkonna naiskodukaitsjad Jõgeva maleva staabi- ja tagalakeskuses Naiskodukaitses loodavate evakuatsioonirühmade võimekuse, varustuse ning väljaõppega.

Jõgeva ringkonna naiskodukaitsjad tutvusid evakuatsioonirühma võimekusega

www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse