Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Võsul on nii seiklust kui puhkust Võsul on nii seiklust Kahe mootorratturi ja autojuhi ekipaa¾id sõidutasid Pedja jaoskonna naiskodukaitsjad augusti lõpus Võsule puhkama. Kas lükkad varbad kuuma rannaliiva ja supled jahutavas merevees, lõõgastud männimetsas või seikled matkarajal – kõike seda pakkus Võsu. ← Eelmine Jõgeva ringkonna esinaiseks valiti Maris Allik Järgmine → Side- ja staabi erialavõistlus Raplamaal Võsul on nii seiklust kui puhkust

Võsul on nii seiklust kui puhkust

Marge Tasur 3. sept. 2017

Kahe mootorratturi ja autojuhi ekipaa¾id sõidutasid Pedja jaoskonna naiskodukaitsjad augusti lõpus Võsule puhkama. Kas lükkad varbad kuuma rannaliiva ja supled jahutavas merevees, lõõgastud männimetsas või seikled matkarajal – kõike seda pakkus Võsu.

Võsul on nii seiklust kui puhkust
Naiskodukaitse Võsu õppe- ja puhkekeskus. FOTOD:ERAKOGU

Paariaastasele Pedja jaoskonnale on suvisest puhkusest Võsul kujunemas oma traditsioon. Eelmisel suvel oli seal niivõrd mõnus, et tänavune retk ei tekitanud uute suvepäevade toimumises enam kahtlustki. Sel korral kutsusid Pedja jaoskonna naised kaasa kolm liikmekandidaati. Vabas õhkkonnas oli huvilistel mõnus organisatsiooni tegemiste ja inimestega tutvuda. Suvepäevad eestvedaja Merlin Naudre rõhutab, et naiskodukaitsjad ei jookse ainult metsas ringi ja ei keeda suppi – nemadki võtavad aja maha ning oskavad koos puhata. Võimaluse selleks pakub Naiskodukaitse Võsu õppe- ja puhkekeskus.

Võsul on nii seiklust kui puhkust
Muuseumist leiab erinevaid laevamudeleid.
Võsul on nii seiklust kui puhkust
125aastane Käsmu tuletorn.

 

Õnnekivid ja käevõrud

Kel Võsust väheks jääb, saab külastada mõneminutilise autosõidu kaugusele jäävat Käsmut. Esmalt tasub ennast ankrusse seada Käsmu meremuuseumisse – see on kui killuke arhailist kapteniküla ajalugu. Meremuuseum asub tsaariaegses piirivalvekordonis ja sealt leiab nii laevamudeleid, erinevaid ankruid, kalurite ja meremeeste varustust, aga ka viiteid salakaubaveole. Eramuuseumi väljapanek koosneb Aarne Vaigu kogudest. Muuseumi lähedal asub Käsmu tuletorn, mis ehitati 1892 aastal. See on üks kahest Eestis säilinud puust tuletornist. Kaptenimajadega kitsas tee kulgeb mere äärde. 

Võsul on nii seiklust kui puhkust
Õnnekivihunnik
Võsul on nii seiklust kui puhkust
Õnnekividega käevõrud

 

Käsmule on iseloomulikud suured rändrahnud. Neeme tipus ilutseb hiiglaslik Vana-Jüri rändrahn. Külastajad saavad õnnekivihunnikusse lisada oma soovidega kivikesi. Õnnekivihunnik asus varem Käsmu poolsaare loodetipus Palganeemel. Legendi järgi pääses Rootsi kuningas Gustav II Adolf seal suure tormiga merehukust. Kuningas oli õnnelik, ta võttis suure kivi, kraapis sinna oma nime ja asetas Plaganeemele. Kuningas olla lausunud, et kes sinna oma nimega kivi pane, leiab elus õnne. Seda traditsiooni jätkasid ka Käsmu meremehed. Palganeeme kivine kroonikaraamat lõhuti Nõukogude ajal. 1973. aastast on kasvanud uus õnnekivihunnik küla kunagisele kiigeplatsile. Iroonilisel kombel pole see õnne toonud sealsele rannale – kui kivid rannast ära korjata, pääsevad tuul, jää ja lained kallast lõhkuma. Ühtegi kivi naiskodukaitsjad rannast ei võtnud. Igaüks sai Merlini juhendamisel punuda endale oma õnnekividega käepaela.

Võsul on nii seiklust kui puhkust
Retk neeme tippu.

Muinastulede öö

Augusti viimase laupäeva päikeseloojangul süttivad kõikjal Eestis muinastuled, nii ka Võsul. Muistsete lõkete meenutamiseks kogunevad tuhanded inimesed igal aastal lõkete süütamiseks mere äärde. Nii liikusime ka meie Võsu sadamasse, et lõkkepaistel Võsult pärit bändi Elephants From Neptune kontserti nautida.

FastLion CMS

Võsul on nii seiklust

Võsul on nii seiklust

Naiskodukaitse Võsu õppe- ja puhkekeskus FOTOD:ERAKOGU Paariaastasele Pedja jaoskonnale on suvisest puhkusest Võsul kujunemas oma traditsioon Kahe mootorratturi ja autojuhi ekipaa¾id sõidutasid Pedja jaoskonna naiskodukaitsjad augusti lõpus Võsule puhkama. Kas lükkad varbad kuuma rannaliiva ja supled jahutavas merevees, lõõgastud männimetsas või seikled matkarajal – kõike seda pakkus Võsu.

Võsul on nii seiklust kui puhkust

www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse