Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Viljandimaa Maakaitsepäev Viljandimaa Maakaitsepäev Samal ajal kui osad Sakala ringkonna naiskodukaitsjad Pärnus Võidupüha paraadil marssisid, tähistati Viljandi maakonna Maakaitsepäeva Suure-Jaani linnas. Lauluväljakul esinesid isetegevuslased valla koolidest ning rahva- ja kultuurimajadest. Kaitseliitlastele lisaks olid üritusse kaasatud Punane Rist, Politsei ja Päästeamet. Järgmine → Tuugenist hollandi tuuleveskini Viljandimaa Maakaitsepäev

Viljandimaa Maakaitsepäev

Lembe Lahtmaa 26. juunil 2012

Samal ajal kui osad Sakala ringkonna naiskodukaitsjad Pärnus Võidupüha paraadil marssisid, tähistati Viljandi maakonna Maakaitsepäeva Suure-Jaani linnas. Lauluväljakul esinesid isetegevuslased valla koolidest ning rahva- ja kultuurimajadest. Kaitseliitlastele lisaks olid üritusse kaasatud Punane Rist, Politsei ja Päästeamet.

Viljandimaa Maakaitsepäev

Tavapäraselt tutvustasime kodutütarde ja politseinikega kõrvuti Naiskodukaitse tegemisi. Päeva jooksul said osalised tutvuda Kaitseliidu relva- ja tehnikanäitusega. Olime tutvustavate väljapanekutega kaitsvalt varju all telgis teiste jõustruktuuride esindajatega. Tore oli see, et jaanilaupäeva ilm soosis maakaitsepäevaliste telgi alla tulekut eriliselt. Kõige rohkem pakkusid väljapanekust huvi väljaprinditud Naiskodukaitse retseptid ja ajakirja „Kaitse Kodu!“ numbrid. Samas võeti meeleldi voldikuid ning kuulati sinna juurde juttu. Lastele jagasime NKK logoga õhupalle.

Viljandimaa Maakaitsepäev

Vaatamata heitlikule suveilmale kogunes lageda taeva all toimunud jõustruktuuride demoesinemisi vaatama päris paljud, noorkotkaste köierada leidis aga vähe kasutamist.

 

Suure-Jaani lauluväljakul aset leidnud laadal korraldasime heategevusliku loterii kogudes 126 eurot augustis etenduva Mari Raamoti teemalise näidendi jaoks. Hea meel oli vaadata, et ka annetuskast natuke täienes. Siinkohal suur kummardus Sakala maleva tagalaülemale kapten Enno Teiterile suure annetuse eest!

Viljandimaa Maakaitsepäev

Hoolimata lakkamatust vihmasajust keetsid ringkonna toitlustajad katlas valmis sõdurisupi ja jagasid seda rõõmsal meelel osalejatele. Suur tänu Helinale, Leanale, Leale ja Margitile! Jahedal päeval aitab sõdurisupp nii kõhtu täita kui ka hetkeks soojema tunde saavutada.

 

Maakaitsepäeva tähistamine Suure-Jaani linnas põimus kohaliku muusikaüritusega. Heliloojate Kappide dünastia (Artur, Eugen ja Villem Kapp) kodupaigas  1998. aastast alguse saanud Suure-Jaani muusikafestival vääristab Eesti muusika pärandit.

Viljandimaa Maakaitsepäev

Lisaks perekond Kappidele ja  lähistelt pärit helilooja Mart Saare muusikale kuuleb festivalil väga erinevaid helisid. Nii juhtuski, et samaaegselt Sakala naiskodukaitsjate pidulikule marsile kogunemisega, said mõned osalejad kirikus vihma eest varjudes nautida jaanipäevakontserti "Tuljak" goes Jazz ehk siis jazzitöötlusi Miina Härma lauludele.

Viljandimaa Maakaitsepäev

Marssimine kulges seekord läbi lompide. Naiskodukaitse ilusa piduliku vormirõiva peale panime vihmakeebid. Taevaluugid olid täiesti valla... Aga vormikindad andsid sooja ja kübar oli toeks: vihmapiisad ei tulnud näkku. Kaitseliitlase vormirõivais ja saapaga on küllaltki turvaline rivisammul läbi vee sumada, nende järel rivis olles said meie jalasääred poriseks ja kingad märjaks.

Viljandimaa Maakaitsepäev

 

Pidulik rivistus toimus Lembitu platsil. Laulsime Eesti hümni, peeti päevakohaseid sõnavõtte, loeti ette käskkirjad, millega tunnustati paljusid kaitseliitlasi ning naiskodukaitsjaid. Meie ringkonna esinaisele Tiina Ottile andis malevapealik mjr Kalle Köhler üle Kaitseliidu III klassi teenetemärgi. Samuti anti üle Viljandimaa Omavalitsuste Liidu konstaablipreemia.

Viljandimaa Maakaitsepäev

Eesti Vabariigi Presidendi poolt süüdatud võidutule tõi Pärnu paraadilt kohale kaitseliitlane Arvo Kama koos meie ringkonna naiskodukaitsja Evelin Lappalaineniga, kes 2011. aastal valiti  Naiskodukaitse Sakala ringkonna aasta naiskodukaitsjaks. Keskaegseis rõivais Viljandi maavanem Lembitu Kruuse võttis tule pidulikult vastu ja andis üle maakonna omavalitsusjuhtidele.

Viljandimaa Maakaitsepäev
Viljandimaa Maakaitsepäev

Hästi korraldatud ja vesisena meelde jääv Maakaitsepäev sai läbi. Igaühel oli aeg minna oma lähedaste juurde jaanitulele kogumaks jõudu ja energiat, et jätkuvalt üheskoos tegutseda meie riigi heaks.

Viljandimaa Maakaitsepäev

FastLion CMS

Viljandimaa Maakaitsepäev

Viljandimaa Maakaitsepäev

Tavapäraselt tutvustasime kodutütarde ja politseinikega kõrvuti Naiskodukaitse tegemisi Päeva jooksul said osalised tutvuda Kaitseliidu relva- ja tehnikanäitusega Samal ajal kui osad Sakala ringkonna naiskodukaitsjad Pärnus Võidupüha paraadil marssisid, tähistati Viljandi maakonna Maakaitsepäeva Suure-Jaani linnas. Lauluväljakul esinesid isetegevuslased valla koolidest ning rahva- ja kultuurimajadest. Kaitseliitlastele lisaks olid üritusse kaasatud Punane Rist, Politsei ja Päästeamet.

Viljandimaa Maakaitsepäev

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse