Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Väikelaste esmaabi koolitus Väikelaste esmaabi koolitus 21. novembril toimus esmakordselt Uus-Tatari 25a ruumides väikelaste esmaabile orienteeritud meditsiiniõpe. Meditsiin ← Eelmine Ringkonna aastapäev Järgmine → “Kui oleks toru - viskaks teile saia” Väikelaste esmaabi koolitus väikelaste esmaabile orienteeritud meditsiiniõpe; väikelaste esmaabi koolitus

Väikelaste esmaabi koolitus

Särely Vahur, akadeemiline jaoskond 20. dets. 2009

21. novembril toimus esmakordselt Uus-Tatari 25a ruumides väikelaste esmaabile orienteeritud meditsiiniõpe.

Rõhk on siin just sõnal väikelapsed, kellel on veel täiskasvanule omane ohutunne välja kujunemata. Nendega juhtub hulganisti kõikvõimalikke õnnetusi, kuna nad on väga uudishimulikud ümbritseva maailma suhtes ning kõike on vaja katsuda, maitsta ja omal nahal järgi proovida.


Mida siis teha, kui laps on saanud trauma, mürgituse, hammustada, põletuse, ülekuumenenud, kukkunud või hakkab lämbuma. Kuidas käituda uppumise korral või kui laps on teadvuseta? Kuidas elustada ja mis on väikelaste elustamise eripärad? Millal tuleb kindlasti kiirabi kutsuda ja millistel juhtudel saab hakkama koduste vahenditega?


Kõigile nendele küsimustele leidsime vastused koos Tallinna Kiirabi koolitusõe Pille Tammperega, kes jagas kolmetunnisel koolitusel hulganisti näpunäiteid ja tarvilikke õpetussõnu pisikeste ilmakodanike abistamiseks erinevate õnnetusjuhtumite korral. Elustamise praktiliseks harjutamiseks oli koolitajal kaasas beebimõõtmetes elustamisnukk, kelle peal kõik soovijad said katsetada ventileerimist (suust-suhu hingamist) ja südamemassaa¾i.


Suured tänud huvitava ja hariva koolituse korraldamise eest initsiatiivikatele vabatahtlikele Sirle Baldesport-Märss’le ja Karmen Kinko’le ning sisuka loengu ja avatud vestlusringi eest Tallinna Kiirabi koolitusõele Pille Tammperele.

FastLion CMS

Väikelaste esmaabi koolitus

Väikelaste esmaabi koolitus

Rõhk on siin just sõnal väikelapsed, kellel on veel täiskasvanule omane ohutunne välja kujunemata Nendega juhtub hulganisti kõikvõimalikke õnnetusi, kuna nad on väga uudishimulikud ümbritseva maailma suhtes ning kõike on vaja katsuda, maitsta ja omal nahal järgi proovida 21. novembril toimus esmakordselt Uus-Tatari 25a ruumides väikelaste esmaabile orienteeritud meditsiiniõpe.

Väikelaste esmaabi koolitus

väikelaste esmaabile orienteeritud meditsiiniõpe; väikelaste esmaabi koolitus
www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse