Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Vabatahtlikult metsa ööbima? Vabatahtlikult metsa ööbima? Suurõppusel osaleda on võimalik mitut moodi. Vähemalt siis, kui oled vabatahtlik… Ja tegelikult ka siis, kui oled osav nagu hunt Kriimsilm oma üheksas ametis. Hunt Kriimsilmadeks peame end ka meie, kes tegeleme staabis administratiivse tööga. Seetõttu on igati mõistetav, et kõrged ülemused soovivad spetsialiste (loe: meid) endi lähedale – tegevused ja kord tuleb ju majas hoida. ee/4487243/vabatahtlikult-metsa-oobima ← Eelmine Mäletame Järgmine → Killuvestid, üllatus separatistide laagris, agressiivsed vangivalvurid, sillaehitustiim ning alajahtumise kontrollpunkt ehk maailma parim naiskond Järvamaad vallutamas Vabatahtlikult metsa ööbima?

Vabatahtlikult metsa ööbima?

Angelika Lebedev 11. mail 2018

Suurõppusel osaleda on võimalik mitut moodi. Vähemalt siis, kui oled vabatahtlik… Ja tegelikult ka siis, kui oled osav nagu hunt Kriimsilm oma üheksas ametis. Hunt Kriimsilmadeks peame end ka meie, kes tegeleme staabis administratiivse tööga. Seetõttu on igati mõistetav, et kõrged ülemused soovivad spetsialiste (loe: meid) endi lähedale – tegevused ja kord tuleb ju majas hoida.

Miks me vabatahtlikult metsa tahtsime minna? Osalt seetõttu, et tunneme end administreerimistöös (liialt) turvaliselt, teisalt seiklushimulise loomu tõttu. Otsisime endale vähestel vabadel momentidel meeli erutavat lisategevust. Proovisime ka õppuse ajal kohalike olude ning vaatamisväärsustega tutvuda, seda aga loomulikult mitte tööülesannete täitmise arvelt.

Vabatahtlikult metsa ööbima?
Foto: Kaidi Peterkop

Ühel õppuse õhtul avanes meil võimalus külastada 2. jalaväebrigaadi suurtükiväepataljoni, eesmärgiga kogeda metsaelu. Me ei pidanud pikalt mõtlema ja organiseerisime puuduolevad varustuselemendid, et öö metsas mööda saata. Meie jaoks oli tegemist tõelise seiklusega, kuna tavapärane töö oli juba selge ning hing ihales uue ja huvitava järele. Suurt aimu, mis ees ootamas, mida veel õhtupimeduses näha õnnestub või kuhu oma magamismatt maha asetada, meil polnud.

Vabatahtlikult metsa ööbima?
Foto: Kaidi Peterkop

Mida me siis metsas nägime? Esimest korda elus haubitsaid ning mitte nii esimest korda musti ja väsinud, kuid rahulolevaid reservväelasi. Jõudsime pärale juba hämaral õhtusöögi ajal. Pataljoniülem tegi ringkäigu, mille käigus tutvustas meile erinevaid staabiosasid ning tutvustas meid reservväelastele. Samuti oli meil võimalik hilisõhtusest staabikoosolekust osa võtta.

 

Magamisega ei olnud probleemi – ruumi oli metsa all piisavalt ning võisime täitsa vabalt meelepärase koha valida. Kõigepealt pidi muidugi taskulambivalgel tuvastama, et mõne juba kerra pugenud kaasvõitleja otsa ei komistaks. Mõnusat nostalgiahõngu lisas otsingutele maad kattev jänesekapsa vaip, mis lausa kutsus läbi enese C-vitamiini manustama. Rullmatt ja suvine magamiskott ning laias laastus muud mõnusaks äraolemiseks vaja ei olnudki. Selge tähistaevas, puulatvade õõtsumine ning hea seltskonna vaikne kõnekõmin aitasid kiiresti uinuda.

Vabatahtlikult metsa ööbima?
Foto: Kaidi Peterkop

Öeldakse, et pole kehva ilma, on vaid puudulik varustus. Paraku tundsime ka meie varavalges kella nelja paiku hommikul korraks külmataadi jahedat puudutust, kuid suutsime need vaprusevärinaid seljatada. Kuigi unetunde sai kokku vähem kui ühel käel sõrmi, siis ärgates oli vaim värske ning teotahet täis. Ärgates raputasime, konte sirutades, maha viimased külmaraasud. Seejärel otsustasime minna justkui kookonitesse mähitud sõdureid pildistama. Mis võiks ühele reservväelasele hommikul paremaks äratuseks olla kui noored neiud kaameratega?

Vabatahtlikult metsa ööbima?
Foto: Kaidi Peterkop

Pärast hommikusi toimetamisi liikus eesmine juhtimispunkt oma positsioonile ja meie asusime tagasiteele oma keskuse suunas, et õigeaegselt tööpostil olla. Tagasi jõudes kommenteeris staabiülem, et näeme välja, nagu oleksime õues ööbinud ning palju rõõmsamad. Seega paistis meie rahulolu ka teistele silma.

 

Aitäh vastu võtnud üksusele! Järgmiste kordadeni!

← Eelmine
Mäletame

FastLion CMS

Vabatahtlikult metsa ööbima?

Vabatahtlikult metsa ööbima?

Miks me vabatahtlikult metsa tahtsime minna? Osalt seetõttu, et tunneme end administreerimistöös (liialt) turvaliselt, teisalt seiklushimulise loomu tõttu Otsisime endale vähestel vabadel momentidel meeli erutavat lisategevust Suurõppusel osaleda on võimalik mitut moodi. Vähemalt siis, kui oled vabatahtlik… Ja tegelikult ka siis, kui oled osav nagu hunt Kriimsilm oma üheksas ametis. Hunt Kriimsilmadeks peame end ka meie, kes tegeleme staabis administratiivse tööga. Seetõttu on igati mõistetav, et kõrged ülemused soovivad spetsialiste (loe: meid) endi lähedale – tegevused ja kord tuleb ju majas hoida.

Vabatahtlikult metsa ööbima?

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse