Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Vabatahtlikkus ja vaba tahe Vabatahtlikkus ja vaba tahe 5. aprillil kogunesid Põlva naiskodukaitsjad Räpinasse, et tõsta veelgi oma motivatsiooni ja veeta mõnus päev üksteise seltsis ning meisterdada kunstiteoseid. Foto: Mirell Lattik ← Eelmine Kevadtormiks valmis! Järgmine → Üks põnev ja õpetlik päev looduses Vabatahtlikkus ja vaba tahe

Vabatahtlikkus ja vaba tahe

Mirell Lattik 20. aprillil 2014

5. aprillil kogunesid Põlva naiskodukaitsjad Räpinasse, et tõsta veelgi oma motivatsiooni ja veeta mõnus päev üksteise seltsis ning meisterdada kunstiteoseid.

Vabatahtlikkus ja vaba tahe
Foto: Kristel PehkSavist meisterdatud kruusid
Vabatahtlikkus ja vaba tahe
Foto: Mirell LattikEhtekarp

Alustasime keskpäeval koolitusega „Vabatahtlikkus ja vaba tahe“, mida viis läbi Ülle Viksi. Mõtestasime vabatahtliku ja vabatahtliku tegevuse üle. Näiteks, vabatahtlik on inimene, kes pakub oma aega, energiat või oskusi vabast tahtest ja tasu saamata.

 

Vaba tahe on tihedalt seotud motivatsiooniga, julgen väita, et eelkõige sisemise motivatsiooniga. Toodi näide ka eduringist. See algab uskumustest, tõuseb potentsiaalist, tegutsemisest ja lõppeb tulemustega ning ring hakkabki otsast peale. Üldiselt on inimesi kaht sorti: need, kes leiavad endas ja ümbritsevas maailmas võimalusi ja lahendusi ning teised, kes näevad ainult probleeme ja piiranguid. Julgen väita, et kõik Naiskodukaitse liikmed on loovad. Seetõttu tõi koolitaja välja ka loovuse avaldumised.

 

Inimene on motiveeritud kui ta tajub töö olulisust, teda tunnustatakse loova saavutuse üle, tööl on optimaalne koormus ja väljakutseid ja meeskonnakaaslased toetavad. Asjatundlikkus ilmneb aga mitmekesises meeskonnas, info on kättesaadav, tööandja korraldab täiendkoolitusi ja töönõustamisi ning tagatud on informatiivne ning õppimisele suunatud tagasiside. Loovmõtlemisoskus tuleb esile kui on olemas eeskujud, käiakse loovuskoolitustel, tehakse ideepanku ja vabadus vahendeid valida. Ükskõik milliseid. Koolituse lõpetasime teemal „Mis innustab vabatahtlikke tegutsema?“ näiteks tunnustus, vaheldus ehk rutiini on minimaalselt, koostöö ja kuulumisvajadus, põnevus ja seiklused, väärtustamine. Mis motiveerib sind?

Peale informatiivset koolitust sõime lõunat. Meid toitlustas Puuriida pubi. 

 

Kell 14.00 algasid õpitoad – savikojas kruusi tegemine ja saalis ehtekarbi meisterdamine. Tekkis  idee, et karpi võiks mõnel teiselgi sündmusel teha ja oma teadmisi teistele edasi anda. Jääme võimalust ootama!

 

Suured tänud Kadi Koosapojale, kes võttis motivatsioonisündmuse korraldamise enda peale. 

Vabatahtlikkus ja vaba tahe
Foto: Mirell Lattik

FastLion CMS

Vabatahtlikkus ja vaba tahe

Vabatahtlikkus ja vaba tahe

Foto: Kristel Pehk Savist meisterdatud kruusid Foto: Mirell Lattik Ehtekarp Alustasime keskpäeval koolitusega „Vabatahtlikkus ja vaba tahe“, mida viis läbi Ülle Viksi Mõtestasime vabatahtliku ja vabatahtliku tegevuse üle 5. aprillil kogunesid Põlva naiskodukaitsjad Räpinasse, et tõsta veelgi oma motivatsiooni ja veeta mõnus päev üksteise seltsis ning meisterdada kunstiteoseid.

Vabatahtlikkus ja vaba tahe

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse