Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Tulevaste kodanikukaitse instruktorite ettevalmistused pilootprojektiks Tulevaste kodanikukaitse instruktorite ettevalmistused Instruktorite teine seminar toimus 23. -24. jaanuaril Jõhvis. Kokku tuli 28 hakkajat naist üle vabariigi ning seminari lõpuks sai Naiskodukaitse V mooduli ehk kodanikukaitse baasväljaõppe pilootkava üheskoos läbi töötatud ja meeskonnad komplekteeritud. Foto: Kati Ojaver Baasväljaõpe Ohutushoid ← Eelmine Aasta naiskodukaitsja on Triinu Küünal Järgmine → Naiskodukaitsjana Lahingukoolis Tulevaste kodanikukaitse instruktorite ettevalmistused pilootprojektiks

Tulevaste kodanikukaitse instruktorite ettevalmistused pilootprojektiks

Kati Ojaver 9. veebr. 2016

Instruktorite teine seminar toimus 23.-24.jaanuaril Jõhvis. Kokku tuli 28 hakkajat naist üle vabariigi ning seminari lõpuks sai Naiskodukaitse V mooduli ehk kodanikukaitse baasväljaõppe pilootkava üheskoos läbi töötatud ja meeskonnad komplekteeritud.

Sotsiaalmeedia ja tema ohud

 

Esimesel päeval süvenesime inforuumi ja sotsiaalmeedia ohtudesse, milles aitas orienteeruda Margus Valdre. Läbi sai puretud erinevad sotsiaalmeedia platvormid, infojagamise kanalid, sotsiaalmeedia tootmine ja tarbimine ning sihtgrupid, aga ka kuulujutud, paanika ja massihüsteeriast tulenevad probleemid.

 

Mis on psühholoogiline kaitse? Mis on psühholoogiline enesekaitse? Kas  teate, kui palju on täna maailmas mobiilikasutajaid ja mida see tähendab? Mis on mõjutamise protsessi  eesmärk? Kes on  „kasulik idioot“? Mis on allikapesu? Kas „tõlkes kaduma läinud“ või teadlik manipulatsioon? Mis on moraalne paanika? Kuidas olla küberskeptik? ...  Nendes ja paljudes teistes küsimustes peaksime oskama orienteeruda, et selles hulluseni arenenud infomaailmas elada ja toimetada nii, et meil endil nahka üle kõrvade ei tõmmata. 

 

Õppekava koostamine

 

Järgmisena vaatasime Kersti Podmošenski juhtimisel üle tulevase õppekava ning korjasime kokku kõik vahepeal tekkinud head mõtted ja parendusideed. Ka esialgne tunniplaan sai läbi vaadatud ja põhiosas heaks kiidetud. Kuigi eks aeg ja praktika näitavad, mis ja kuidas kõik lõplikult paika loksub.

 

Kodanikukaitse baasväljaõppe  teemad:

 

  • Üldised juhised hädaolukorraks
  • Kodu ja vara turvalisus
  • Tuleohutus
  • Enesekaitse/füüsiline ohutus
  • Looduskeskkond
  • Infokeskkond
  • Relvastatud konflikt
  • Muud olukorrad
Tulevaste kodanikukaitse instruktorite ettevalmistused pilootprojektiks
Foto: Kati Ojaver

Enesekaitse õpetamine on kunst omaette

 

Seminari teine päev kulges põhiliselt enesekaitset harjutades. Kuna osalejatest vähemalt pooled tegid seda kõike esimest korda, siis oli algus üpris naljakas. Aga õige kiirelt sai selgeks, et naljast on asi kaugel ja Tartu Budoklubi instruktori Martin Õnniku juhendamisel andsime oma parima, et aidata üksteisel elementaarsed võtted niipalju selgeks saada, et oskaks kodus ise edasi harjutada ning hiljem ka teistele edasi õpetada. Need, kes mõni kuu tagasi Tartus enesekaitset käisid õppimas, said juba proovida ka õpetamise kunsti. Selgus, et polegi nii lihtne seletada lihtsate sõnadega lihtsat asja nii, et teised sellest sama lihtsalt aru saaksid. Õppida on veel kuhjaga!

Tulevaste kodanikukaitse instruktorite ettevalmistused pilootprojektiks
Foto: Kati Ojaver

Kokkuvõtteks - kodanikukaitse baasväljaõppe eesmärk ei saa kindlasti olema kõikide teemade süviti selgeksnokkimine vaid pigem iseendale juhiste koostamine ja eneseanalüüs. Lisaks senisele igapäevaturvalisuse õppekavale tahame anda täpsema ülevaate ka muudest olulistest ohtudest, mis meid tänases igapäevaelus varitsevad, et igaüks saaks siis ise hinnata – mida tal on vaja edasi uurida-õppida ja mida mitte. Esmalt on oluline endale teadvustada erinevate ohtude tõeline olemus, alles siis saab hakata nendega tegelema. Ja mis ühele on tõsine oht, võib teise jaoks olla lihtsalt õlakehituse koht. Seepärast püüame panna kodanikukaitse õppekava kokku nii, et selle lõpuks on õppuril mõnede teemade kohta konkreetsed juhised,  teiste teemade puhul ülevaade üldisest olukorrast ja loodetavasti  oskus selles kõiges ise edasi orienteeruda.

 

Kui 2300 naiskodukaitsjat suudavad enda ja oma lähedaste elu selles osas turvalisemaks muuta, mis puudutab meie endi võimalusi, siis on see väga suur samm edasi turvalisema Eesti poole.

Tulevaste kodanikukaitse instruktorite ettevalmistused pilootprojektiks
Foto: Kati Ojaver

FastLion CMS

Tulevaste kodanikukaitse instruktorite ettevalmistused

Tulevaste kodanikukaitse instruktorite ettevalmistused

Sotsiaalmeedia ja tema ohud Esimesel päeval süvenesime inforuumi ja sotsiaalmeedia ohtudesse, milles aitas orienteeruda Margus Valdre Läbi sai puretud erinevad sotsiaalmeedia platvormid, infojagamise kanalid, sotsiaalmeedia tootmine ja tarbimine ning sihtgrupid, aga ka kuulujutud, paanika ja massihüsteeriast tulenevad probleemid Instruktorite teine seminar toimus 23.-24.jaanuaril Jõhvis. Kokku tuli 28 hakkajat naist üle vabariigi ning seminari lõpuks sai Naiskodukaitse V mooduli ehk kodanikukaitse baasväljaõppe pilootkava üheskoos läbi töötatud ja meeskonnad komplekteeritud.

Tulevaste kodanikukaitse instruktorite ettevalmistused pilootprojektiks

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse