Uudised      KKK      Aastaplaan      Siseveeb      Kontakt      
Toompea jaoskond 2019. aastal Toompea jaoskond 2019 aastal Mare Mändveer koos kokk Oliveriga malevkonna väliõppusel toitlustamas (okt 2019) Toompea jaoskond 2019. aastal

Toompea jaoskond 2019. aastal

Merike Jürjo, NKK Toompea jsk esinaine 2019. aastal

NKK Toompea jaoskonnale kui Naiskodukaitse ajalugu väärtustavale ja traditsioone hoidvale jaoskonnale oli 2019. aasta oluliseimaks sündmuseks NKK Tallinna ringkonna esimesele esinaisele (1927–1934) Anna Tõrvand-Tellmannile mälestustahvli avamine Tallinna Muusikoolis. Mälestustahvli avamise tseremoonia toimus Naiskodukaitse mälestuspäeval, 21. aprillil 2019. See oli meie kauaaegne unistus, sest 2012. aastal avati samuti meie jaoskonna initsiatiivil mälestustahvel ringkonna teisele esinaisele (1934-1940) Alma Jeetsile tema kodumaja seinal Lätte tänaval.

 

Anna Tõrvand-Tellmanni ja Alma Jeetsi mälestuse jäädvustamisega ei väärtusta Naiskodukaitse mitte ainult oma organisatsiooni ajalugu, vaid sellega lisatakse omapoolne panus Eesti ajaloomällu üldisemalt – mõlemad naised olid Teise maailmasõja eelses Eesti ühiskonnas väljakujunenud rahvuslike aadete kandjad, oma erialal  ja seltskonnas hinnatud tegelased ning mõlemad arreteeriti ja küüditati okupatsioonivõimude poolt Siberimaale. Alma Jeetsil õnnestus aastate möödudes kodumaale tagasi tulla, kuid Anna Tõrvand-Tellmanni põrm puhkab kaugel kodust Siberi mullas.

Toompea jaoskond 2019. aastal
Mälestustahvli avamine. Fotol (vasakult): Merike Jürjo (NKK Toompea jsk esinaine), Marje-Anne Hendrikson (projektijuht) ja Anu Sommer (Toompea jsk aseesinaine)

NKK Toompea jaoskonna teiseks oluliseks tegevussuunaks on koostöö KL Toompea malevkonnaga, toetamaks malevkonda tema riigikaitseliste ülesannete täitmisel. Toompea naiskodukaitsjad tegutsevad malevkonna väliõppustel ja muudel väljaõppe üritustel formeerimise ja meditsiini erialal ning toitlustavad välitingimustes.

 

Viimastel aastatel on NKK Toompea jaoskond seadnud eesmärgiks, et iga baasväljaõpped läbinud liige teaks oma ülesannet ja kohta võimalikus kriisiolukorras.

Toompea jaoskond 2019. aastal
Mare Mändveer koos kokk Oliveriga malevkonna väliõppusel toitlustamas (okt 2019)

FastLion CMS

Toompea jaoskond 2019 aastal

Toompea jaoskond 2019 aastal

NKK Toompea jaoskonnale kui Naiskodukaitse ajalugu väärtustavale ja traditsioone hoidvale jaoskonnale oli 2019 aasta oluliseimaks sündmuseks NKK Tallinna ringkonna esimesele esinaisele (1927–1934) Anna Tõrvand-Tellmannile mälestustahvli avamine Tallinna Muusikoolis

Toompea jaoskond 2019. aastal

www.naiskodukaitse.ee © 2019 » Naiskodukaitse