Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Tartu jaoskonna väliõppus 15. septembril Tartu jaoskonna väliõppus 15 Sügiseselt värvilisel ning vihmasel mihklikuu kolmandal laupäeval toimus Selgisel Tartu jaoskonna poolt korraldatud väliõppus, kuhu lisaks oma jaoskonna liikmetele olid oodatud ka külalisvõistkonnad. Nii jagunetigi kolme gruppi, nende seas oli ka üks kodutütarde poolt moodustatud. Arvutused arvutusteks, aga kui me Leholas varustust maha laadides Unimogi juhilt küsisime, mis kiirusega sõitsime, tuli vastuseks „No 100 km/h oli ikka ära!“ Fotode autor: Merili Sepp ← Eelmine Miks liituda Naiskodukaitsega? Järgmine → Kangelaste surmamäed Tartu jaoskonna väliõppus 15. septembril

Tartu jaoskonna väliõppus 15. septembril

Liisa Prost

Sügiseselt värvilisel ning vihmasel mihklikuu kolmandal laupäeval toimus Selgisel Tartu jaoskonna poolt korraldatud väliõppus, kuhu lisaks oma jaoskonna liikmetele olid oodatud ka külalisvõistkonnad. Nii jagunetigi kolme gruppi, nende seas oli ka üks kodutütarde poolt moodustatud.

Tartu jaoskonna väliõppus 15. septembril

Kakskümmend üheksa üritusest osavõtjat–läbiviijat sõidutati Leholas kogunemispunktist koos varustuse ja toidumoonaga Selgisele. Teekond toimumispaika oli põnev,  sest Unimogi juht armastas kõvasti jalga pedaalil hoida – eranditult igal teekattel.

 

Ürituse formaat nägi ette 3-4 liikmeliste naiskondade orienteerumise harjutust ligikaudu 10 kilomeetri pikkusel rajal. Kui kõik osalejad olid varustatud rosina-pähklipaki ning Snickersiga, millega tulid automaatselt meelde ka kõik teised matkamees Tõnu Jürgensoni soovitused metsas liikujatele, saadeti naiskonnad rajale. Teel tuli läbida 8 kontrollpunkti, igaüks neist sisaldas ühte erialagrupiga seotud ülesannet.

Tartu jaoskonna väliõppus 15. septembril

Avalike suhete grupi liikmena oli minu ülesandeks läbi viia propagandaga seotud harjutus, mis seisnes Naiskodukaitse tutvustamises erinevatele pildil näidatud sihtgruppidele. Naiskonnal tuli vastata küsimustele, nagu milline võiks olla sihtgrupi koondnimetus, kuidas neile Naiskodukaitset tutvustada, milliseid kanaleid selleks kasutada ja mida võiks organisatsioon neile pakkuda ning vastupidi. Sihtgruppidena olid vaatluse all gümnasistid, naiskorporandid,   vallaelanikud ja avaliku elu tegelased – kõik muidugi naised! Lennukaid ning inspireerivaid ideid leidus naiskondadel rohkesti. Nii tuli idee koostöös Anni Arroga välja anda kokaraamat „Põnevaid katelokitoite“. Olles viimases kontrollpunktis, oli näha raja läbijate suurt huvi ka metsaandide vastu – kaasa korjati mitu korvi kukeseeni, puravikke ja pilvikuid.

 

Kõiki väliõppusest osalenuid kosutati sooja supiga ning peatselt algas tagasisõit Tartusse. Naiskonnad olid positiivselt laetud uute teadmiste ja energiaga, mis rõõmsa seltskonnaga värskes õhus  liikudes tahtmatult külge hakkab. Teel Leholasse võis kuulda laulu ning värskeid muljeid ja emotsioone. Proovisime ka maantee kõrval olevate elektriliinide järgi liikumiskiirust arvutada.

 

Arvutused arvutusteks, aga kui me Leholas varustust maha laadides Unimogi juhilt küsisime, mis kiirusega sõitsime, tuli vastuseks „No 100 km/h oli ikka ära!“

 

Fotode autor: Merili Sepp

Järgmine →
Kangelaste surmamäed

FastLion CMS

Tartu jaoskonna väliõppus 15

Tartu jaoskonna väliõppus 15

Kakskümmend üheksa üritusest osavõtjat–läbiviijat sõidutati Leholas kogunemispunktist koos varustuse ja toidumoonaga Selgisele Teekond toimumispaika oli põnev, sest Unimogi juht armastas kõvasti jalga pedaalil hoida – eranditult igal teekattel Sügiseselt värvilisel ning vihmasel mihklikuu kolmandal laupäeval toimus Selgisel Tartu jaoskonna poolt korraldatud väliõppus, kuhu lisaks oma jaoskonna liikmetele olid oodatud ka külalisvõistkonnad. Nii jagunetigi kolme gruppi, nende seas oli ka üks kodutütarde poolt moodustatud.

Tartu jaoskonna väliõppus 15. septembril

www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse