Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Täna oli üks imetabane päev. Täna oli üks imetabane Mälestuspäev on üks sügavaima tähendusega sümboleid naiskodukaitse traditsioonides. Sel päeval teeme sügava kummarduse naistele, kes rajasid, ehitasid üles ja kandsid selle organisatsiooni väärtusi. Oma südamehääle järgimise eest karistas neid võõras võim kõige rängemal kujul, mis ajaloos on teada. Keda rohkem, keda vähem. Kuid õiglane polnud see kellegi suhtes. Järgmine → Baaskursuselt heaks ilmakodanikuks Täna oli üks imetabane päev.

Täna oli üks imetabane päev.

Triinu Küünal 22. aprillil 2013

Mälestuspäev on üks sügavaima tähendusega sümboleid naiskodukaitse traditsioonides. Sel päeval teeme sügava kummarduse naistele, kes rajasid, ehitasid üles ja kandsid selle organisatsiooni väärtusi. Oma südamehääle järgimise eest karistas neid võõras võim kõige rängemal kujul, mis ajaloos on teada. Keda rohkem, keda vähem. Kuid õiglane polnud see kellegi suhtes.

Täna oli üks imetabane päev.
foto: NKK Jõgeva ringkond

Jõgeva ringkond langetas tänasel päeval pea Palamuse kirkus. Üks Mandri-Eesti vanimaid hooneid on just õige koht, kus seda teha. Oma ürgse jõu ja ebatavalise auraga tekitas see paik kõige õigema tunde, mida sellelt päeval kaasa võtta.

 

Meil on aega veel… Aega veel mõelda ja tõusta ja tegutseda… Või aega alla anda ja käega lüüa? Meil on antud aega, et olla ja võtta kõik, mida see aeg meile pakub. Meil on aega käia oma südatarkust kasutades oma rada ja teha õigeid valikuid mitte ainult endi vaid ka teiste jaoks. Ja kasutada meile antud aega mitte ainult enda vaid ka teiste heaks…

 

Selle päeva tegi eriliseks meie kaplan Jaan Nuga, kes leidis nii õigeid sõnu. Sõnu, mis panid vaatama sissepoole. Sõnu, mis panid mõtlema oma kallite peale. Sõnu, mis meenutasid, miks on hea seista selles mustakuuelises rivis. Erilisust lisas ka tema valik pöörata tähelepanu jumalateenistusel asjaolule, et sel aastal peame esmakordselt ka veteranidepäeva. Kantslis kõlanud nimi nime haaval kasvas hämmastus ja austus meeste vastu, kes on langenud või hukkunud teenides Eesti riiki ja kaitseväge.

 

Kõigest kõige suurem rõõm oli energiast, mis tekib kui kokku saavad head inimesed. Inimesed, kelle südametarkuse suuruses pole mõtet kahelda. Inimesed,  kes kasutavad endile antud aega mitte ainult oma, vaid ka teiste heaks. Inimesed, kes kannavad tänasel päeval edasi väärtusi, mille kandmise eest meie aatekaaslasi nii rängalt kord karistati.

FastLion CMS

Täna oli üks imetabane

Täna oli üks imetabane

foto: NKK Jõgeva ringkond Jõgeva ringkond langetas tänasel päeval pea Palamuse kirkus Üks Mandri-Eesti vanimaid hooneid on just õige koht, kus seda teha Mälestuspäev on üks sügavaima tähendusega sümboleid naiskodukaitse traditsioonides. Sel päeval teeme sügava kummarduse naistele, kes rajasid, ehitasid üles ja kandsid selle organisatsiooni väärtusi. Oma südamehääle järgimise eest karistas neid võõras võim kõige rängemal kujul, mis ajaloos on teada. Keda rohkem, keda vähem. Kuid õiglane polnud see kellegi suhtes.

Täna oli üks imetabane päev.

www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse