Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Sõdurioskused ei ole ainult meestele Sõdurioskused ei ole ainult 25. -27. oktoobril läbisid 16 vaprat naist Sakala malevas sõdurioskuste mooduli. Kohalikele pakkus seltsi ka 2 Pärnu ringkonna naiskodukaitsjat, kes , loodame, et mitte ainult viisakusest, meie külalislahkust kiitsid ja ikka tagasi lubasid tulla. Järgmine → Traditsioonid ja jõuluaeg Sõdurioskused ei ole ainult meestele

Sõdurioskused ei ole ainult meestele

Evelin Lappalainen 5. nov. 2013

25.-27. oktoobril läbisid 16 vaprat naist Sakala malevas sõdurioskuste mooduli. Kohalikele pakkus seltsi ka 2 Pärnu ringkonna naiskodukaitsjat, kes , loodame, et mitte ainult viisakusest, meie külalislahkust kiitsid ja ikka tagasi lubasid tulla.

Sõdurioskused ei ole ainult meestele

Kolme päeva jooksul saadi aimu, kuidas käituda , kui sul on käes lahingrelv ja  mida teha siis, kui oled kaardi ja kompassiga metsas ning abiks vaid iseenese teadmised. Õpiti pakkima üksikvõitleja varustust ja ennast looduses nähtamatuks tegema. Tutvuti erinevate sidevahendite ja -reeglitega.

 

Muidugi võib  kogu saadud infot nimetada vaid jäämäe veepealseks osaks, aga nagu instruktor Lauri tabavalt ütles, on need teadmised aluseks sellele , et antud teemadega sügavuti edasi tegeleda.

 

Vaatamata ilmataadi ebasoosingule, olid kõik kursuslased siiski pühapäeval   orienteerumis- rajalt tulles heatujulised vast ehk pisut väsinud olekuga.

Viimase lõunasöögi juures jätkus kiidusõnu nii instruktorite kui kaasvõitlejate aadressil. Kuigi üksikvõitleja liikumisviise ja maskeerimist  harjutati sügisvihmast rõskes õhtupoolikus, ei tulnud kellelegi pähe viilida, sest kuidas sa saadki, kui instruktor kõike ise kaasa teeb, olgu see siis madalroomamine või söösthüpped.

 

Suured tänud instruktoritele, Laurile, Andrusele, Oscarile ja Simole, kes ei pidanud paljuks oma aega ja oskusi naistega jagada ja loodame , et mõneski verivärskes naiskodukaitsjas tekkis sügavam huvi õpitud teemade suhtes ja seega pole meil enam kunagi probleemi NKK koormusmatkale võistkonna väljasaamisega.

Sõdurioskused ei ole ainult meestele

FastLion CMS

Sõdurioskused ei ole ainult

Sõdurioskused ei ole ainult

Kolme päeva jooksul saadi aimu, kuidas käituda , kui sul on käes lahingrelv ja mida teha siis, kui oled kaardi ja kompassiga metsas ning abiks vaid iseenese teadmised Õpiti pakkima üksikvõitleja varustust ja ennast looduses nähtamatuks tegema 25.-27. oktoobril läbisid 16 vaprat naist Sakala malevas sõdurioskuste mooduli. Kohalikele pakkus seltsi ka 2 Pärnu ringkonna naiskodukaitsjat, kes , loodame, et mitte ainult viisakusest, meie külalislahkust kiitsid ja ikka tagasi lubasid tulla.

Sõdurioskused ei ole ainult meestele

www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse