Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Siis kui kevad kätte jõuab, Põlva naiskond laskma sõidab Siis kui kevad kätte Selle aastasel Naiskodukaitse laskevõistlusel käisid Põlva ringkonda esindamas Sille, Marika, Maive ja Lisete. Võistlus toimus 27. märtsil Kaiu lasketiirus, Raplamaal. Foto: NKK Põlva ringkond; ALATI RÕÕMSAMEELSED PÕLVA NAISED ← Eelmine Mikitämäe naiskodokaitsjidõ ria’ tävvenivä’ Järgmine → Teel seitsmendasse taevasse Siis kui kevad kätte jõuab, Põlva naiskond laskma sõidab

Siis kui kevad kätte jõuab, Põlva naiskond laskma sõidab

Lisete Vals, Sille Kingla 23. mail 2013

Selle aastasel Naiskodukaitse laskevõistlusel käisid Põlva ringkonda esindamas Sille, Marika, Maive ja Lisete. Võistlus toimus 27.märtsil Kaiu lasketiirus, Raplamaal.

Siis kui kevad kätte jõuab, Põlva naiskond laskma sõidab
Foto: Sille KinglaMeie "ankrunaine" Lisete Vals

Võistlus toimus väikekaliibrilistest sportrelvadest. Võistlusalades oli toimunud väike muudatus, mis ajas kõik püstolilaskurid elevile. Esmakordselt Naiskodukaitse laskevõistluste ajaloos oli kavas sõjaline kiirlaskmine, mis tähendab, et lasta tuleb kaks 5-lasulist seeriat 10, 8 ja siis 6 sekundi jooksul. Meie püstolinaistele, Marikale ja Maivele, polnud see harjutus meelt mööda, sest tegelikult on see nii füüsiliselt kui ka vaimselt raske laskeharjutus „pühapäeva laskuri“ jaoks. Püssi lasime meie - Sille ja Lisete ning meie harjutuseks oli lasta 40 lasku lamades.

 

Kuigi laskmine toimus välitiirus ning oli natuke külm, ei lasknud Põlva naised enda tuju alla. Enne võistlema minemist oli kohustuslikeks tegevusteks soojaks võimlemine ning naermine, et keegi tulejoonele kurvana ei läheks. Üksteisele kaasa elades säilitasime oma rõõmsa meele ja võistlusvaimu.

 

Tulejoonel pikutades ning proovilaske lastes tekkisid väikesed viperused märklehtede osas. Nimelt toimus laskmine kilbi-taolistesse märklehtedesse, mis on elektrilised. Märklehed on rullina kokku keritud ning need hakkavad tulejoonel olevat nuppu vajutades edasi liikuma. Kuna õhk oli väga niiske, siis muutusid lehed libedaks ning kui mitu võistlejat korraga nuppu vajutasid, siis kiilus kogu süsteem kokku ning tubli peakohtunik pidi märklehtede juurde jooksma ning käsitsi neid edasi keerama. Kuid kuna naised on kavalad, siis tekkiski meil oma süsteem, et kui keegi nuppu vajutab, siis peab ta sellest kõigile kõva häälega teatama. Ka nendest väikestest viperustest ei lasknud keegi oma tujul alla minna ja ehk oligi hea, et säilis ka väike ekstreemsus moment. Vastasel juhul oleks eelmisel aastal toimunud ekstreemsest võistlusest üleminek olnud liiga suur :)

 

Põlva saavutas 14 võistkonna hulgas auväärse 9.koha. Individuaalselt saavutas meie nn „ankrunaine“ Lisete Vals 3 koha. Jäädes alla vaid An¾ela Voronovale ja Jelena Potaševale, kes mõlemad esindasid Alutaguse ringkonda.

 

Suur aitäh korraldajatele nii toreda võistluse läbi viimise eest ja suured tänud ka kõigile osalejatele suurepärase seltskonna eest.

Siis kui kevad kätte jõuab, Põlva naiskond laskma sõidab
Foto: NKK Põlva ringkond; ALATI RÕÕMSAMEELSED PÕLVA NAISED

FastLion CMS

Siis kui kevad kätte

Siis kui kevad kätte

Foto: Sille Kingla Meie "ankrunaine" Lisete Vals Võistlus toimus väikekaliibrilistest sportrelvadest Võistlusalades oli toimunud väike muudatus, mis ajas kõik püstolilaskurid elevile Selle aastasel Naiskodukaitse laskevõistlusel käisid Põlva ringkonda esindamas Sille, Marika, Maive ja Lisete. Võistlus toimus 27.märtsil Kaiu lasketiirus, Raplamaal.

Siis kui kevad kätte jõuab, Põlva naiskond laskma sõidab

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse