Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Põlva ringkond sai 15-aastaseks Põlva ringkond sai 15-aastaseks Naiskodukaitse (NKK) Põlvamaa ringkond tähistas 15. detsembril Põlva Kultuuri- ja Huvikeskuses oma 15. aastapäeva. Pidupäevalisi olid hea sõnaga meeles pidamas sõbrad, tuttavad ja toetajad. ← Eelmine Ühtsustunne viis võidule! Järgmine → Jaanuar-veebruar Põlva ringkonnas Põlva ringkond sai 15-aastaseks

Põlva ringkond sai 15-aastaseks

M. Õkva

Naiskodukaitse (NKK) Põlvamaa ringkond tähistas 15. detsembril Põlva Kultuuri- ja Huvikeskuses oma 15. aastapäeva. Pidupäevalisi olid hea sõnaga meeles pidamas sõbrad, tuttavad ja toetajad.

Põlva ringkond sai 15-aastaseks

 

NKK on organisatsioonina saanud juba 85-aastaseks ning enamik NKK ringkondi on tähistanud märksa väärikamaid tähtpäevi. Kuidas siis Põlva alles nii noor on? Aga seepärast, et esimese vabariigi ajal räägiti Põlvast kui Võrumaa kihelkonnast ning toona kuulusid siinsed naiskodukaitsjad Peri jaoskonna alla.

 

Ajavoolus sai Põlva kandist omaette rajoon, hiljem maakond ning taasiseseisvumise järel asutatud NKK Põlva ringkonna moodustamisest on nüüdseks möödas 15 aastat. Ringkonna kroonik kirjutab, et Põlva ringkond loodi 13. detsembril 1997 Põlva Maleva staabis. Kohal viibis seitse naiskodukaitsjat, lisaks peastaabist Merle Sikka, maleva instruktor leitnant Avo Kosk ja tollane malevapealik kapten Aigar Liping.

 

Esimeseks esinaiseks valiti Pilleriina Paal. 1999. aastal sai esinaiseks Karin Kivi. Järgnesid Karmen Kevvai (2005) ja Kristi Randla (2008) ning 2011. aastast kannab esinaise õlarätti Esti Taal.

 

Pidulik aktus kandis endas laulude, luuletuste ja sõnavõttude kaudu isamaalist sõnumit. Esinaine Esti Taal märkis oma tervituses, et organisatsioon on tõestanud end Vabadussõjast alates, kujunedes hästiorganiseeritud kodanikupõhiseks riigikaitseliseks jõuks. Samas märkis esinaine oma kõnes ka seda, et eelkõige ollakse ikka naised.

 

«Kui me armastame ennast ning hindame oma tööd, siis õpivad ka lähedased hindama meie tähelepanu ja hoolitsust. Me ju armastame pidusid sellepärast, et neid pole iga päev. Miks ei võiks siis teiegi muuta oma koduse töö lähedastele pidupäevaks. Inimestel on kohustused ja vajadused. Kui vajadusi on rohkem kui kohustusi, siis ei ole elu täidetud. Võtkem endale siis kohustus süvendada armastust kodu ja isamaa vastu, kasvatada kõrge moraaliga isiksusi, kes austaksid oma vanemaid, kaasinimesi ja loodust. Hoolitsegem oma ligimeste eest ja suhtugem kaaskodanikesse suurema sallivuse, tähelepanu ning austusega,» sõnas Esti Taal.

 

Põlva on väike, aga tegus ringkond

 

NKK esinaine Airi Tooming andis edasi keskjuhatuse tervituse, milles märkis, et Põlva ringkond on liikmete arvult vabariigis üks väiksemaid, kuid see-eest tegusamaid - organisatsiooni tegevuses lööb aktiivselt kaasa ligi 90% liikmeskonnast. Hetkel kuulub NKK Põlva ringkonda 83 liiget, kellest aastapäeval andis vande tosinajagu uut. Organisatsiooni tegevliikmeks astus käesoleval aastal ka Põlva maavanem Ulla Preeden.

 

Naiskodukaitses on alati peetud oluliseks omada eluks vajalikke oskusi. Erialagruppides tegeldakse meditsiini, toitlustamise, side, avalike suhete, spordi, kultuuri ja noortetööga. Näiteks toodi vabariiklikult esmaabivõistluselt ja laskevõistluselt tänavu koju III koht.

 

Pidulikule aktusele järgnes meelelahutuslik osa, milles Heino Tartese ja Sõprade kõrval andsid oma panuse ka naised ise. Mitmekülgsed naised – auga kantakse nii vormi, rahvariiet kui ka pidurõivaid ning osatakse nende kandmine ka vastava tegevusega kooskõlla viia. Peolaudki valmis naiste enda kokakunstioskustele toetudes.

 

Keskjuhatuse tänukirjaga tunnustatud:

 

Tuuli Kotov

Heili Piho

Maive Tõemäe

Ene Mattus

Marika Lazareva

 

Teenetemärkidega tunnustatud:

 

Kaie Kurg - Liiliaristi V klass

Merike Klemmer - Liiliaristi IV klass

 

Ringkonna valitud aasta naiskodukaitsja 2012 on Esti Taal.

FastLion CMS

Põlva ringkond sai 15-aastaseks

Põlva ringkond sai 15-aastaseks

NKK on organisatsioonina saanud juba 85-aastaseks ning enamik NKK ringkondi on tähistanud märksa väärikamaid tähtpäevi Kuidas siis Põlva alles nii noor on? Aga seepärast, et esimese vabariigi ajal räägiti Põlvast kui Võrumaa kihelkonnast ning toona kuulusid siinsed naiskodukaitsjad Peri jaoskonna alla Naiskodukaitse (NKK) Põlvamaa ringkond tähistas 15. detsembril Põlva Kultuuri- ja Huvikeskuses oma 15. aastapäeva. Pidupäevalisi olid hea sõnaga meeles pidamas sõbrad, tuttavad ja toetajad.

Põlva ringkond sai 15-aastaseks

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse