Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Organisatsiooniõpetus Sakala ringkonnas Organisatsiooniõpetus Sakala ringkonnas Heaks traditsiooniks on kujunenud korraldada aastas vähemalt üks koolitus naistele, kes on hiljuti Naiskodukaitsega liitunud. Koolituse eesmärgiks on anda uutele liikmetele ülevaade sellest, mida, kuidas ja miks naiskodukaitsjad teevad. Selle aasta koolituse korraldamise au ja kohustuse olin võtnud endale. ← Eelmine Parooliks ühepajatoit ehk Sakala naised välitoitlustuse võistlusel! Järgmine → Heategu pani silmad särama! Organisatsiooniõpetus Sakala ringkonnas

Organisatsiooniõpetus Sakala ringkonnas

Margit Rei 24. nov. 2014

Heaks traditsiooniks on kujunenud korraldada aastas vähemalt üks koolitus naistele, kes on hiljuti Naiskodukaitsega liitunud. Koolituse eesmärgiks on anda uutele liikmetele ülevaade sellest, mida, kuidas ja miks naiskodukaitsjad teevad. Selle aasta koolituse korraldamise au ja kohustuse olin võtnud endale.

Organisatsiooniõpetus Sakala ringkonnas

Et koolitus oleks sisukas ja õppuritele võimalikult kasulik, alustasin ettevalmistustega juba septembris. Ja seda vaatamata sellele, et koolituse toimumise ajaks oli planeeritud novembri algus. Esmalt mõtlesin koolituse teemade ja loenguid läbiviivate instruktorite peale. Siis asusin koolituse korraldamise kõige keerulisema osa juurde: instruktoritelt nõusoleku saamine koolitusel osalemiseks. Kuid see ei olnud veel kaugeltki kõik: vaja oli veel koostada koolituse ajakava, otsida ruumid, koostada menüü, valmistada ette õppematerjalid, tellida vajalikud vahendid ja lõpuks koolitusel osalejaid informeerida. Ise ma olin sellel korral suisa kahes rollis. Kuna mul oli vajalik läbida instruktori praktika, siis pidin ka enda tunnid ette valmistama. Ja et pinge püsiks, tuli minu tunde jälgima praktika juhendaja.

Organisatsiooniõpetus Sakala ringkonnas

 

Koolituse toimumise esimeseks päevaks, 7. novembri õhtuks, olid kõik ettevalmistused tehtud ja iga kohale saabunud õppur valmistas vaid suurt rõõmu. Ja nii see kõik algaski, ikka kõik plaani kohaselt. Esimese päeva õhtuks olid õppurid omandanud uusi teadmisi Kaitseliidust, riigikaitsest ja Eesti riigikaitse struktuurist. Õhtu krooniks ja väsitava päeva kosutuseks oli ühine saunaskäik, kus vabas õhkkonnas räägiti nii igapäevaelu- kui naiskodukaitse teemadel. Staa¾ikamad liikmed rääkisid oma erinevatest kogemustest ja meeleolukatest seiklustest naiskodukaitsjana. Ja selle kõige peale avaldasid värsked liikmed vaid kahetsust, et kus nad küll varem olid. Kõik tundus nii huvitav ja põnev! Lisaks veel tore seltskond.

Organisatsiooniõpetus Sakala ringkonnas

 

Laupäevane päev algas juba varakult ja kulges töises meeleolus. Päev oli sõna otseses mõttes täis naiskodukaitset: ajalugu, juhtimist, struktuure ja naiskodukaitse vormi kandmise korda. Kõike seda aitas tasakaalustada mehine hääl, mis jagas käske riviõppel. Päev lõppes natuke varem, et kõik soovijad saaksid enda piduehteisse sättida ja osaleda Karksi-Nuias toimunud Kaitseliidu aastapäeva peol.

 

Kolmas koolituspäev oli täidetud praktiliste ülesannetega. Vaja oli lõikuda, kleepida, joonistada ja otsida sobivaid erialagruppe ning panna paika oma kümne aasta eesmärgid Naiskodukaitses. Õppurid oli sellisest tegevusest nii haaratud, et vaevalt märkasid kõhu nõudvat häält toidu järele ja seda, et päev oligi juba õhtusse veerenud.

Organisatsiooniõpetus Sakala ringkonnas

 

Kursuse lõpetas kuldvillaku stiilis test, kus lisaks teadmistele on oluline ka reaktsioon. Tagantjärele võib öelda, et sellises vormis teadmiste kontroll tekitas kursuslaste hulgas parasjagu hasarti ja elevust ning tõdemuse, et teadmiste tase on vägagi ühtlane. Kõik õppurid tõdesid, et naiskodukaitses on huvitav ja lahe. Küll saab joosta, püss seljas ja nägu kriimu mööda metsa, kui ka väljendada oma naiselikumat poolt, kandes paraadil kaunist vormi ja valgeid kindaid.

 

Mina omalt poolt tänan kõiki koolitusel osalenud instruktoreid ja ringkonna instruktorit, kes organisatsiooniõpetuse mooduli läbiviimise võimalikuks tegid. See on üks ehe näide sellest, et kui üks lüli oleks puudu, ei saaks ka teised tegutseda. Võib ka öelda, et just tänu Teile on Naiskodukaitse Sakala ringkond üheksa, teadmishimulise ja tegusa liikme võrra rikkam.

Organisatsiooniõpetus Sakala ringkonnas

FastLion CMS

Organisatsiooniõpetus Sakala ringkonnas

Organisatsiooniõpetus Sakala ringkonnas

Et koolitus oleks sisukas ja õppuritele võimalikult kasulik, alustasin ettevalmistustega juba septembris Ja seda vaatamata sellele, et koolituse toimumise ajaks oli planeeritud novembri algus Heaks traditsiooniks on kujunenud korraldada aastas vähemalt üks koolitus naistele, kes on hiljuti Naiskodukaitsega liitunud. Koolituse eesmärgiks on anda uutele liikmetele ülevaade sellest, mida, kuidas ja miks naiskodukaitsjad teevad. Selle aasta koolituse korraldamise au ja kohustuse olin võtnud endale.

Organisatsiooniõpetus Sakala ringkonnas

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse