Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitsjad väärtustavad minevikku Naiskodukaitsjad väärtustavad minevikku 7. septembril 2018 avas Naiskodukaitse Sakala ringkond Viljandis Metsakalmistul Vabaduse Risti II/3. järgu teenetemedali kavaleri Anna-Marie Kukele väärilise mälestuskivi ← Eelmine Avame Anna-Marie Kuke mälestuskivi Järgmine → Sada korras kalmu Eestile Naiskodukaitsjad väärtustavad minevikku

Naiskodukaitsjad väärtustavad minevikku

Jane Koitlepp 14. sept. 2018

7. septembril 2018 avas Naiskodukaitse Sakala ringkond Viljandis Metsakalmistul Vabaduse Risti II/3. järgu teenetemedali kavaleri Anna-Marie Kukele väärilise mälestuskivi

Naiskodukaitsjad väärtustavad minevikku
Jalutuskäik Viljandi metsakalmistul hauale toimus torupilliüksuse saatel. Foto: Vend Jaan.

Sakala naiskodukaitsjatele on heaks tavaks saanud, et lisaks meie riigikaitselisele tegevusele viime igal aastal läbi erinevaid heategevuslikke projekte: oleme kudunud papusid Viljandimaa beebidele, toetanud kohalikku naiste turvakodu, õmmelnud patju lasteaedadele, kudunud sokke missioonil viibivatele sõduritele.
2016. aastal otsustasime, et järgmiseks projektiks saab mälestuskivi Anna-Marie Kukele, eriti seetõttu, et ta oli seotud meie organisatiooniga. Ta kuulus Naiskodukaitse eelkäija - 1925. aastal kokku kutsutud Viljandi linna malevkonna Kodukaitse ühingu juhatusse.

 

Naiskodukaitsjad väärtustavad minevikku
Hauatähise avavad NKK Sakala ringkonna esinaine Jane Koitlepp ja Kuke lapselaps Toomas Leppik. Foto: Vend Jaan.

Suurema osa mälestuskiviks vajaminevast summast saime kokku heategevuslikku loteriid müües, märkimisväärne osa kogunes ka era-annetustest. Suuremad annetajad olid: sihtasutus Viljandi Haigla sundravi osakond, Mulgi vald, Seedri talu, Priit Silla, Sakala malev, Eesti Sõjamuuseum. Kogu idee jõudis teostuseni tänu Jaak Pihlakule ja Anna-Marie Kuke sugulastele, kelle nõusolekul ettevõtmine teostus.

 

Naiskodukaitsjad väärtustavad minevikku
Anna-Marie Kuke eluloost pajatab Viljandi muuseumi direktor Jaak Pihlak. Foto: Vend Jaan.

Kalmistu mälestuskivi avatalitusel osales ligi 50 inimest et meie mineviku kangelasele au avaldada. Kohale oli tulnud Eesti Sõjamuuseumi direktor, Viljandi linna- ja vallavalitsuse esindajad kui ka Mulkide seltsi inimesed ning paljud huvilised. Hea meel oli näha hulgaliselt Kuke sugulasi ja järeltulijaid, kelle jaoks oli see päev suur austusavaldus nende mammale.

Pärast minu avasõnu viis palvuse läbi Sakala maleva kaplan Peeter Parts. Kuke eluloo eredamaid seiku tutvustas Viljandi muuseumi direktor Jaak Pihlak.

Anna-Marie Kukk on suureks eeskujuks meile kõigile. Olles vaid 18-aastane ei kõhelnud ta sõtta minna, riietas end meheks ja läks rindele. Lisaks oli naine südikas viie lapse ema.

 

Meil on Eestis palju, mida hoida ja mille üle uhked olla. Mälestus on suur osa meist, mis ei lase meil närtsida, ta toidab ja hoiab meid. Naiskodukaitsjad väärtustavad minevikku. Oluline on mitte lihtsalt teha ühekordselt head vaid pidada meeles, pidada meeles inimesi ning väärtustada neid.

Naiskodukaitsjad väärtustavad minevikku
Foto: Vend Jaan.

FastLion CMS

Naiskodukaitsjad väärtustavad minevikku

Naiskodukaitsjad väärtustavad minevikku

Jalutuskäik Viljandi metsakalmistul hauale toimus torupilliüksuse saatel Foto: Vend Jaan 7. septembril 2018 avas Naiskodukaitse Sakala ringkond Viljandis Metsakalmistul Vabaduse Risti II/3. järgu teenetemedali kavaleri Anna-Marie Kukele väärilise mälestuskivi

Naiskodukaitsjad väärtustavad minevikku

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse