Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitsjad avastasid ratastega Järvamaad Naiskodukaitsjad avastasid ratastega Järvamaad Naiskodukaitse pühendas 4. - 6. augustil toimunud rattaretke organisatsiooni esimesele esinaisele Mari Raamotile, kelle sünnist möödus 145 aastat. Seitsmendat korda toimuval sündmusel osales 18 naiskodukaitsjat üle Eesti: Alutaguselt, Tartust, Sakalast ja Järvamaalt. sünnipäev Naiskodukaitsjad avastasid ratastega Järvamaad

Naiskodukaitsjad avastasid ratastega Järvamaad

Lembe Lahtmaa 10. augustil 2017

Naiskodukaitse pühendas 4.- 6. augustil toimunud rattaretke organisatsiooni esimesele esinaisele Mari Raamotile, kelle sünnist möödus 145 aastat. Seitsmendat korda toimuval sündmusel osales 18 naiskodukaitsjat üle Eesti: Alutaguselt, Tartust, Sakalast ja Järvamaalt.

Naiskodukaitsjad avastasid ratastega Järvamaad

Seekord väntasime ratastega Järva- ja Lääne-Virumaal rohkem kui 80 km.
Meid saatis alguspunktist, Türilt, retkele Järva ringkonna naiskodukaitse instruktor Taive. Reedel astusime läbi ringhäälingumuuseumist ja kunstnik Resa Tiitsmaa nukutoast Türil ning jalgrattamuuseumist Väätsal.

Julia Tartu ringkonnast ei oska enam öelda, mitmest retkest osa on võtnud, aga peale tänavust retke valdas teda tunne, et see oli neist parim, sest oli aega ringi vaadata ja heas tempos ei jõudnud väsida. Eriti meeldis talle muuseumide valik ja vaevalt ta ise oleks nendesse kohtadesse sattunud: „Olen pigem raadio kuulaja kui teleka vaataja ja eriti soe tunne tekkis ringhäälingumuuseumis vanu raadioaparaate vaadates. Kunagi ka meil suvilas oli üks selline. Sama oli jalgrattamuuseumis, sest olen pigem jalgrattaga sõitja kui autoga liikleja. Ka nukutuba oli lahe, igal nukul oli oma huvitav lugu rääkida.“

Naiskodukaitsjad avastasid ratastega Järvamaad

Laupäeval oli palju ilusat metsateed, kuigi kohati sumasime poris. Boonusena saime vahepeatuses ühe mõnusa supluse rabajärves.
Teekonna Vana-Veski puhkekeskusest Tammsaare muuseumini läbisime aga mööda Jägala jõge hoopis kanuudega - väike vaheldus sadulas istumisele kulus marjaks ära.  Laupäeva õhtul vaatasime vihmasajus Tammsaare majamuuseumi alal Ugala teatrietendust Kõrboja perenaisest, kes oma ettevõtmiste ja vaprusega seostub vägagi Mari Raamoti isikuga. Ööbisime jaotelkides.

Pühapäeval tegime pikema peatuse Albu mõisas ja külastasime ka Jäägi Villat ja väikest laata.
Retke lõpus üllatas rattalisi ilus Jäneda ja mõisa ees ootav organisatsiooni esinaine Airi Tooming, kes meiega koos pühapäeva veetis. Jäneda mõisas saime giidi abil Mari ja Jaani elust põhjaliku ülevaate. Mari Raamoti abikaasa Jaan töötas seal põllutöökooli juhatajana.

Naiskodukaitsjad avastasid ratastega Järvamaad

Igal aastal augusti alguses toimuval rattaretkel saavad naiskodukaitsjad häid emotsioone, panevad end sportlikult proovile ja koguvad teadmisi kultuuri ja Naiskodukaitse ajaloo teemadel. 

FastLion CMS

Naiskodukaitsjad avastasid ratastega Järvamaad

Naiskodukaitsjad avastasid ratastega Järvamaad

Seekord väntasime ratastega Järva- ja Lääne-Virumaal rohkem kui 80 km Meid saatis alguspunktist, Türilt, retkele Järva ringkonna naiskodukaitse instruktor Taive Naiskodukaitse pühendas 4.- 6. augustil toimunud rattaretke organisatsiooni esimesele esinaisele Mari Raamotile, kelle sünnist möödus 145 aastat. Seitsmendat korda toimuval sündmusel osales 18 naiskodukaitsjat üle Eesti: Alutaguselt, Tartust, Sakalast ja Järvamaalt.

Naiskodukaitsjad avastasid ratastega Järvamaad

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse