Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitse naised Metsnikul naistepäeva tähistamas Naiskodukaitse naised Metsnikul naistepäeva Laupäeval, 4. märtsil toimus Valga Metsniku lasketiirus Naiskodukaitse naistepäevale pühendatud laskevõistlus koos lõuna piirkonna ringkondadega, seda juba 11. korda. septembril toimus baasväljaõppe sõdurioskuste moodul Naiskodukaitse naised Metsnikul naistepäeva tähistamas

Naiskodukaitse naised Metsnikul naistepäeva tähistamas

Tiina Lall 20. märtsil 2017

Laupäeval, 4. märtsil toimus Valga Metsniku lasketiirus Naiskodukaitse naistepäevale pühendatud laskevõistlus koos lõuna piirkonna ringkondadega, seda juba 11. korda.

Naiskodukaitse naised Metsnikul naistepäeva tähistamas

Arvestus toimus nii individuaalselt, kui ka võistkondlikult. Enne võistlust viis peakohtunik kohapeal läbi instruktaa¾i ning võiski võistlus pihta alata. Läbida tuli aja peale kolm punkti, kus oli vaja käsirelvast tulistada kukkuvat sihtmärki ja märklehte. Põnevuse tekitamiseks oli igas punktis vaja tühi salv eemaldada ning uus salv laadida viie padruniga.

Võistluskäigus tuli kõigepealt langevatele sihtmärkidele pihta saada ja alles siis märklehe pihta tulistada.  Kahes esimeses punktis võis tulistada istudes või püsti seistes, kuid viimases punktis tuli lasta põlvili, sihtides läbi tooli seljatoe. See tekitas naistele eriti põnevust, sest igaühel oli varuks oma trikk, kuidas põlvili parem tulemus saavutada.

Naiskodukaitse naised Metsnikul naistepäeva tähistamas
Tõlliste jsk kes saavutas II koha
Naiskodukaitse naised Metsnikul naistepäeva tähistamas
Ülirõõmsad osalejad Tõrva jaoskonnast

Tegemist oli traditsioonilise võistlusega, kus osales kuus kolmeliikmelist võistkonda. Võistlema tuldi Tartu ja Sakala ringkondadest, Kagu Politseijaoskonnast, Tõlliste, Tõrva ja Valga jaoskondadest. Võistluse viis läbi ja peakohtuniku rollis oli Ants Kronberg, kes on juba aastaid Naiskodukaitse naisi toetanud sellelaadse üritusega.  

 

I koha saavutas võistkondlikus arvestuses Tartu ringkond koosseisus Signe Viggor, Tiiu Tõrra ja Kerli Prants, II koha saavutas Tõlliste jaoskond koosseisus Viia Kaldam, Annika Pang, Oksana Leesik, III koha saavutas Kagu Politseijaoskond koosseisus Olesja Kaart, Raili Põder ja Margret Suviste.

 

Individuaalarvestuses saavutas I koha Signe Viggor Tartu ringkonnast, II koha Viia Kaldam ning III koha Annika Pang Tõlliste jaoskonnast. Parima Teravsilma tiitli pälvis endale samuti Signe Viggor.

 

Peale laskevõistlust kostitati võistlejaid tee ja kringliga. Naised said taaskord kokku, aeti juttu, tutvuti uute inimestega, kohtuti vanade tuttavatega. Suured tänud korraldajatele, kaasalööjatele, kohale tulijatele, uute kohtumisteni!

FastLion CMS

Naiskodukaitse naised Metsnikul naistepäeva

Naiskodukaitse naised Metsnikul naistepäeva

Arvestus toimus nii individuaalselt, kui ka võistkondlikult Enne võistlust viis peakohtunik kohapeal läbi instruktaa¾i ning võiski võistlus pihta alata Laupäeval, 4. märtsil toimus Valga Metsniku lasketiirus Naiskodukaitse naistepäevale pühendatud laskevõistlus koos lõuna piirkonna ringkondadega, seda juba 11. korda.

Naiskodukaitse naised Metsnikul naistepäeva tähistamas

www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse