Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitse 84. aastapäeva tähistamine Naiskodukaitse 84 aastapäeva tähistamine Tänavu tähistatakse Naiskodukaitse 84. aastapäeva ja selleks puhuks koguneti pühapäeval, 28. augustil Valgamaale, kaunisse Sangaste lossi. Isamaalist vundamenti laotakse nooruses! ← Eelmine 166 kilomeetrit jalgrattamatkaga nagu niuhti! Järgmine → Naiskodukaitsjad aitasid koolijütse ohutult üle tee Naiskodukaitse 84. aastapäeva tähistamine

Naiskodukaitse 84. aastapäeva tähistamine

Margit Rei, Leida Leiur 28. augustil 2011

Tänavu tähistatakse Naiskodukaitse 84. aastapäeva ja selleks puhuks koguneti pühapäeval, 28. augustil Valgamaale, kaunisse Sangaste lossi.

Naiskodukaitse 84. aastapäeva tähistamine

Piduliku koosviibimise alguses mängis Valga Maleva bigbänd  Eesti Vabariigi hümni. Meeldiv oli kuulda, kuidas kõik kohalviibijad   valjult ja kaunilt hümni kaasa laulsid. Järgnesid sõnavõtud.

Väga mõtlemapanev oli Naiskodukaitse esinaise kohusetäitja Kersti Podmošenski   öeldu. Ta  rõhutas, et naiskodukaitsjad ei peaks rõhku panema enda mugavale ära olemisele, vaid tegutsema just ebamugavate olude kiuste ja ka siis, kui vahest ei taha ega viitsigi. Vajalik on leida endas see tõukejõud ja motivatsioon, mis liikuma paneb ja ajendab meid tegutsema naiskodukaitsjatena.

 

Oma õnnitlused edastas  Kaitseväe juhataja kindral Ants Laaneots, kes tunnustas naiskodukaitsjaid  nende ettevõtmistes. Õnnitlejate seas oli ka Kaitseliidu peastaabi ülem Kajari  Klettenberg, Noorkotkaste -, Sisekaitseakadeemia-, Eesti Politsei Naisühenduse-,  Valga maleva- ja Tallinna maleva esindused. Meeldiva üllatusena kingiti kõigile kohal olnud naistele üks roosiõis.  

 

Tunnustati ka fotokonkursi „Aeg olla eestlane“  algatajaid ja eestvedajaid Jõgeva ringkonnast.  Konkursile laekunud parimad tööd olid üles pandud lossi rõdule, kus igaüks neid suurepäraseid ja kõnekaid fotosid nautida sai.

Kogu ürituse toimumise ajal mängis meeleolukat muusikat  Valga maleva bigbänd ning suupistete eest olid hoolitsenud Sangaste lossi kokad. Giidi eestvedamisel said huvilised  tutvuda ka Sangaste lossi ajalooga.

 

Minu kogemuse kohaselt on Naiskodukaitse liikmed alati osanud oma organisatsiooni tähtpäeva vääriliselt tähistada ja erandiks ei olnud ka tänavune pidupäev.  Üritus oli meeldejääv ning kulges üksmeelses ja sõbralikus õhkkonnas. Südamlikuks ja meeldejäävaks teeb selle ürituse veel asjaolu, et Sakala ringkonna väärikas auliige proua Leida Leiur sai aega meiega sellel üritusel viibida. Enne kojusõitu saime meie, Sakala ringkonna naised, proua Leidalt veel soojad kallistused ja tänusõnad.

 

Tänusõnad siin kohal  kõigile, kes aitasid Naiskodukaitse aastapäeva meeldejäävaks muuta.

 

Sakala ringkonna liige Margit Rei

Naiskodukaitse 84. aastapäeva tähistamine

Elamusrikas päev

 

 

Leida Leiur

Naiskodukaitse Sakala ringkonna auliige

 

Rõõmustasin, kui mulle tuli kutse Naiskodukaitse 84.sünnipäeva tähistamisele Sangaste lossis. Rõõmus olen olnud ka selle üle, et Viljandimaa Sakala ringkonna  naiskodukaitsjad on võtnud mind oma sõbraks ja mulle palju ilusaid hetki kinkinud.

Olen olnud 40 aastat pedagoog  ja kõik noorte ettevõtmised ja tegemised on mulle südamelähedased.

 

Viljandist Sangastesse sõites kogesime jälle kui kaunis on meie Eestimaa loodus oma mitmekesisusega. Vastuvõtt Sangastes oli südamlik ja kallistustega. Meeleolu oli ülev, suur saalitäis naiskodukaitse vormis noori  naisi ja kaitseliidu vormis mehi. Viimased olid tulnud oma aatekaaslasi õnnitlema nende pidupäeval.  Kohal oli ka Kaitseväe juhataja kindral Ants Laaneots, kes esimesena  pöördus tänu ja kiiduavaldustega koosviibijate poole.  Sellele järgnes väga südamlik ja kaunis hetk, mil mehed kinkisid kõikidele kohalviibivatele daamidele kauni roosiõie.  Niisuguses ülevas meeleolus möödus kogu üritus.  Oli väga meeldiv olla noorte hulgas, kes on pühendunud isamaalisele tegevusele.

 

Olen palju mõelnud  praegustele noortele ja lastele. Nende tegemistele ja tegematajätmistele.  Tundub, et üha kiirenevas elutempos oleme unustanud laste isamaalise kasvatuse, või pole teinud seda küllaldaselt.  Mäletan, et esimese Eesti ajal, olles ise ka kodutütar, oli meid palju. Kõik me tahtsime saada kodutütardeks ja noorkotkasteks. Selleks tuli teha isegi eksam ja see oli au asi. Mulle tundub, et koolides pööratakse isamaalisele kasvatamisele vähe tähelepanu. Miks muidu on organisatsiooni kuuluvate laste arv suhteliselt väike. Kas peaksime lastele  ja noortele rääkima senisest rohkem eestlaste lähiajaloost. Isamaalist vundamenti laotakse nooruses!

FastLion CMS

Naiskodukaitse 84 aastapäeva tähistamine

Naiskodukaitse 84 aastapäeva tähistamine

Piduliku koosviibimise alguses mängis Valga Maleva bigbänd Eesti Vabariigi hümni Meeldiv oli kuulda, kuidas kõik kohalviibijad valjult ja kaunilt hümni kaasa laulsid Tänavu tähistatakse Naiskodukaitse 84. aastapäeva ja selleks puhuks koguneti pühapäeval, 28. augustil Valgamaale, kaunisse Sangaste lossi.

Naiskodukaitse 84. aastapäeva tähistamine

www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse