Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naised omandasid uusi tarkusi garneeringus Naised omandasid uusi tarkusi 10. detsembril Valga maleva staabis toimus Naiskodukaitse Valga ringkonnal garneeringu õppepäev, kus naised said õppida erinevaid kaunistamise viise, söögitegemist ning hiljem seda kõike praktikas kasutada. aastapäeva tähistamine Valgas ja Otepääl Naised omandasid uusi tarkusi garneeringus

Naised omandasid uusi tarkusi garneeringus

Egle Kõvask

10. detsembril Valga maleva staabis toimus Naiskodukaitse Valga ringkonnal garneeringu õppepäev, kus naised said õppida erinevaid kaunistamise viise, söögitegemist ning hiljem seda kõike praktikas kasutada.

Kohale tulid kõik naised, kes olid uutest teadmistest huvitatud. Jõgeva ringkonnast oli meile külla tulnud Mariana Maasik, kes viis ka gargeenriguõpet läbi.

Naised omandasid uusi tarkusi garneeringus
Mariana õpetamas

Kohalolijad jagati nelja rühma, et testida nende teadmisi garneeringu kohta ning teada saada, mida naised ootavad konkreetsest õppest.

Kui targemad õpetussõnad kuulatud, küsimused esitatud ning vastused saadud, asutigi praktiliste ülesannete juurde, milles naised said omandatud teadmisi  proovile panna. Ülesandeks oli siis valmistada Valga jaoskonna aastapäevaks pidulik laud, mille menüüks oli: singirullid, kohupiima raffaellod, kilurulli võileivad, singi-paprika kolmnurkvõileivad, soolane  kringel, riisisalat, vaarika-mustsõstra smuuti, aprikoosipallid, šokolaadi-tšillikook, puuviljavaagen ja juustuvaagen.

 

Naised omandasid uusi tarkusi garneeringus
õppimas
Naised omandasid uusi tarkusi garneeringus
Naised omandasid uusi tarkusi garneeringus

Toimetusi, millega pidi õhtuks valmis jõudma oli palju, seepärast jagati kõik tööd üksteise vahel ära, et ükski naine poleks tegevuseta. Ja ega mitu kokka ühes köögis head ei tõota J – küll kaalutud šokolaadi-tšillikoogi jahu pudenes maha ja sama koogi osa šokolaadist imekombel haihtus, puuviljavaagen oli väga hõre mandariinidest; ja munakollase –valge vahustamine (koos) kestis  poolteist tundi ning saumikser ja ahi ka ei kuulanud kokkade sõna, kuna üks ei purustanud piisavalt ja teine lihtsalt kõrvetas käsi.

Kui toidud olid valmis, kaeti ka laud vastavalt. Toimus ka pidulikum osa, enne lauda istumist oli väike tänamine, mille järel istuti lauda ning lasti heal maitsta. Loomulikult pidi kõik ise tehtut järgi proovima, et teada mida järgmine kord paremini teha.

Naised omandasid uusi tarkusi garneeringus
SELLINE OLI MEIE LAUD :d

FastLion CMS

Naised omandasid uusi tarkusi

Naised omandasid uusi tarkusi

Kohale tulid kõik naised, kes olid uutest teadmistest huvitatud Jõgeva ringkonnast oli meile külla tulnud Mariana Maasik, kes viis ka gargeenriguõpet läbi 10. detsembril Valga maleva staabis toimus Naiskodukaitse Valga ringkonnal garneeringu õppepäev, kus naised said õppida erinevaid kaunistamise viise, söögitegemist ning hiljem seda kõike praktikas kasutada.

Naised omandasid uusi tarkusi garneeringus

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse