Uudised      KKK      Aastaplaan      Siseveeb      Kontakt      
Miks me oleme naiskodukaitsjad? (2010, peidus) Miks me oleme naiskodukaitsjad? "Soov liituda Naiskodukaitsega tuli tahtmisest kuuluda kuhugi, kus saaks ennast tõeliselt proovile panna, saada uusi kogemusi, aidata teisi ja rakendada omapoolseid teadmisi. Paljudest võimalustest mida NKK pakub on alati midagi, mis sobib just mulle ja kus saan anda endast parima. Mulle meeldib, et Naiskodukaitsesse kuulumine on üks võimalus ennast eestlasena tunda. " ´ Uued liikmed Järgmine → Korduma Kippuvad Küsimused Miks me oleme naiskodukaitsjad? (2010, peidus)

Miks me oleme naiskodukaitsjad? (2010, peidus)

"Soov liituda Naiskodukaitsega tuli tahtmisest kuuluda kuhugi, kus saaks ennast tõeliselt proovile panna, saada uusi kogemusi, aidata teisi ja rakendada omapoolseid teadmisi. Paljudest võimalustest mida NKK pakub on alati midagi, mis sobib just mulle ja kus saan anda endast parima. Mulle meeldib, et Naiskodukaitsesse kuulumine on üks võimalus ennast eestlasena tunda."

Miks me oleme naiskodukaitsjad? (2010, peidus)
Pildil paremal Anu

Anu, 40. a, uhke 4 lapse ema, töökoht Kuperjanovi JK valvur

 

"Naiskodukaitsesse tulin suurte elumuutuste tõttu. Minu soov oli leida endale meelepärast tegevust ja uusi sõpru. Need soovid on kõik täitunud. Rohkem huvi pakub mulle militaarne tegevus. Vahest on põhjuseks see, et peres 4 last ja  söögitegemisega saan tegeleda pea igapäev.

 

Läbisin staabiassistendi kursuse kevadel 2009, tegevliikme sõdurioskuste baaskursuse Kaitseliidus augustis 2009, valvuri koolituse Kirnal. Tunnen emana suurt kohustust ja vastutust oma laste ja kodumaa ees. Olen uhke ja õnnelik, et olen Naiskodukaitse liige."

*

Miks me oleme naiskodukaitsjad? (2010, peidus)
Pildil paremal Leili

Leili, 47 a., kahe tütre ema ja juba ka vanaema, päriselus koolis kojamees.

 

"Naiskodukaitsja olen teist aastat. Kuna uurin alles asja, siis kindlat eriala pole veel välja kujunenud. Arvan, et mind tõi siia ajalehest leitud artikkel, eriti aga pilt. Kujutasin vaimusilmas ette, kuidas mina suur naine kaitsen lapsi ja väikseid mehi kas või kulbiga. Samas meeldib mulle teisi aidata, olla käigupealt loominguline ja mõelda oma peaga.

 

Kuna elan ja töötan koolis, siis puutun kokku meie noortega, sh noorkotkaste ja kodutütardega. Elus võib kõike vaja minna, miks mitte omandada vajalikke oskusi Naiskodukaitses olemisega.’’

 

*

Tuuli, 38. a

"Olen Naiskodukaitsja alles lühikest aega. Soov organisatsiooniga liituda tuli tahtmisest kuuluda kuhugi, kus saaks ennast tõeliselt proovile panna, saada uusi kogemusi, aidata teisi ja rakendada omapoolseid teadmisi. Paljudest võimalustest mida NKK pakub on alati midagi, mis sobib just mulle ja kus saan anda endast parima. Mulle meeldib, et Naiskodukaitsesse kuulumine on üks võimalus ennast eestlasena tunda. Et meie, naised, suudame ka enda ja oma kodumaa eest välja astuda. Siin on väga erinevad inimesed ja see ainult rikastab Naiskodukaitset."

*

Miks me oleme naiskodukaitsjad? (2010, peidus)
Pildil vasakul Marina

Marina, 32. a, 2 lapse ema, lasteaia juhataja, NKK vabatahtlik noortejuht.

 

"Olen aastaid olnud Kaitseliidus noortejuht ning loogiliseks jätkuks kodutütardele on Naiskodukaitse. Arvan, et noore inimese integreerimiseks ühest organisatsioonist teise peab olema pädev noortejuht. Pädevuse all ma ei mõtle ainult teoreetilisi teadmisi vaid ka praktikat. Naiskodukaitses olen üsna värske liige, kuid juba praegu tunnen, et minu otsus astuda Naiskodukaitsesse oli õige. Mitte ainult kodutütarde integreerimise mõttes vaid ka iseenda pärast.

 

Naiskodukaitsjaks olemine ei tähenda ainult militarismi. Tänapäeval on naistel väga suur koorem kanda ja selle koorma all tihti unustatakse, et ollakse ikkagi naised. Naiskodukaitse on just see koht, mis aitab säilitada naise olemust.

 

Kui alustada lauset sõnadega: "Naiskodukaitse pakub mulle…", siis lõpetaksin selle lause sõnadega: “... eneseteostamise võimalust ja kuuluvustunnet."

*

Miks me oleme naiskodukaitsjad? (2010, peidus)
Pildil vasakul Helga

Helga,36. a, kodune

 

"Naiskodukaitsjaks hakkasin tänu sõbranna osavale nipile mind sinna värvata.


Algul olin täitsa segaduses, kuna osalesin   koolitusel, millest ma esmapilgul midagi aru ei saanud. Aga pidasin need koolituspäevad vastu ja hiljem, kui olin Naiskodukaitses juba rohkem aega olnud nägin, et siin tegeldakse väga huvitavate ja erinevate asjadega, mitte ainult püsside ja  lahingõppustega. Automaadi fänn ma ei ole, aga läbisin sõduribaaskursuse, mis oli üsna huvitav ja kunagi ei tea, millal õpitut vaja võib minna.

 

Enim olen huvitatud meditsiiniõppustest ja toitlustamisest. Hea, kui on selline asi nagu Naiskodukaitse, kus õpetatakse eluks tarvilikke asju ja teadmisi, mida läheb alati vaja.  Me ei tea kunagi mis meid ees ootab ning alati on hea, kui saad teistele inimestele abi ja nõu anda asjades, mida on õpetatud Naiskodukaitses."

*

FastLion CMS

Miks me oleme naiskodukaitsjad?

Miks me oleme naiskodukaitsjad?

Pildil paremal Anu Anu, 40 a , uhke 4 lapse ema, töökoht Kuperjanovi JK valvur "Naiskodukaitsesse tulin suurte elumuutuste tõttu "Soov liituda Naiskodukaitsega tuli tahtmisest kuuluda kuhugi, kus saaks ennast tõeliselt proovile panna, saada uusi kogemusi, aidata teisi ja rakendada omapoolseid teadmisi. Paljudest võimalustest mida NKK pakub on alati midagi, mis sobib just mulle ja kus saan anda endast parima. Mulle meeldib, et Naiskodukaitsesse kuulumine on üks võimalus ennast eestlasena tunda."

Miks me oleme naiskodukaitsjad? (2010, peidus)

www.naiskodukaitse.ee © 2019 » Naiskodukaitse