Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Lihtsalt, MEIE MARE! Lihtsalt, MEIE MARE! Naiskodukaitse Lääne ringkonna juhatus tänab Sind, MARE LAIDE, et oled olnud jäägitult MEIE MARE, kõik need pikad AASTAD ning LEGEND juba oma ELUAJAL. SUUR-SUUR AITÄH, MARE!!! ← Eelmine Kutsuge ikka! Järgmine → Evakuatsioon: see pole käkitegu, vaid kõrgel tasemel logistikaülesande lahendamine! Lihtsalt, MEIE MARE!

Lihtsalt, MEIE MARE!

Maire Kruus, Aliine Matisen, Küllike Tammeveski, Diana Saarniit, Tiina Leesik ja Svetlana Aug 16. dets. 2018

Naiskodukaitse Lääne ringkonna juhatus tänab Sind, MARE LAIDE, et oled olnud jäägitult MEIE MARE, kõik need pikad AASTAD ning LEGEND juba oma ELUAJAL.

Mare Laide on pikaajalise kogemusega ja kindlakäeline juht, kes on olnud Lääne ringkonna esinaine 9 aastat. Ta juhib formeerimispunkti tööd ning on kahel aastal sammunud Võidupüha paraadil Naiskodukaitse kompanii eesotsas. Mare on hinnatud organisatsiooniõpetuse- ning laskeinstruktor. Ta on olnud Naiskodukaitses üle 20 aasta ja tunneb väga hästi vabatahtliku töö eripärasid ning oskab motiveerida inimesi minema läbi raskuste. Ta suudab suurepäraselt teha koostööd Lääne malevaga, mis on andnud aluse väga sõbralikele ja toetavatele suhetele kaitseliitlastega. Mare toel on Lääne ringkond koos kohaliku harrastusteatriga mitmel aastal Haapsalu raudteejaamas elustanud nii märtsi- kui ka juuniküüditamise tragöödiat, mis on lasknud tunnetada isamaa rasket ajalugu. Ta oskab pisarateni liigutada kuulajaid rääkides Salme Noore saatusest. Ta lööb kõikides valdkondades väsimatult ja agaralt kaasa.

 

Nii iseloomustas Maire Kruus (NKK Haapsalu jaoskonna esinaine) Maret.

 

Lihtsalt, MEIE MARE!
Mare Laide on NKK Lääne ringkonda juhtinud 9 aastat. Foto: Arvo Tarmula
Lihtsalt, MEIE MARE!
Mare viimane suurkõne NKK Lääne ringkonna esinaisena KL Lääne maleva 100 ja NKK Lääne ringkond 99_aastal 2017. Foto: Arvo Tarmula

Aliine Matisen (Haapsalu jaoskonna toetajaliige) kirjutas nii:

 

"Huvitav nüanss on see, kui ma nüüd õigesti mäletan on Mare mul olnud Facebooki sõbralistis enne kui ma Lääne ringkonna liikmeks sain. Esimesel Haapsalu jaoskonna üldkoosolekul tundsin ma Mare kohe ära.“

 

"Marega oleme läbi teinud palju, kõike vist ei oskagi kirja panna, kuigi olen vist alles 3 aasta Lääne ringkonnas. Mäletan eredalt Naiskodukaitse koormusmatka, mida oma ringkonnaga korraldasime. Kus ühe päeva jooksul oli kohe neli aastaaega korraga. Oli omamoodi kogemus. Mäletan, et Mare oli vist esmaabipunktis ning jalad olid paljalt kummikute sees ja ümber paks lumi, aga tema oli ikka kaljukindlalt ja rõõmsalt seal edasi."

 

"Mare on mulle öelnud, et kõike ei peagi suutma organisatsioonis teha, teed nii palju, kui on Sinu võimuses. Minu jaoks oli tegelikult kurb hetk see, kui ta pidi oma kaua oldud ametist lahkuma. Tegelikult ei jõua mulle see siiani kohale, aga organisatsioon vajab edasi minekuks uusi ideid, nägusid. Mul on jäänud tänaseni väga eredalt meelde ka Mare viimane kõne oma ringkonna esinaise aja jooksul, kus ta räägib: „Igaühel teist on ainult Teile omane kiiks küljes ja seda heas mõttes.“ Tema lõpukõne oli väga ilus."

 

"Ma siiski loodan, et Mare pole veel kuhugi kadunud ja meil seisab ees veel palju häid aegu. Usun, et "Aasta naiskodukaitsja 2018" tiitli on ta kuhjaga ära teeninud!"

Lihtsalt, MEIE MARE!
Mare koos oma Indiasse "loodud" jaoskonnaga- sõpru üle ilma. Foto: Mare Laide erakogust

Küllike Tammeveski (Naiskodukaitse keskjuhatuse liige) meenutused:

 

"Marega kohtusin silmast silma 2012. aasta paraadiproovil. Muidugi ma teadsin,kes on Mare ja milline ta välja näeb (Mare on ju legend). Mare aga, nähes talle võõrast nägu oma ringkonnas, tuli kohe minu juurde ja küsis: „Kes Sina selline oled...“ Saanud vastuse, teatas ta: "Noh nüüd ma pean endast kah rääkima." Olles ühe suurema ringkonna esinaine tundis ja teadis ta kõiki oma liikmeid nime, näo ja tegude järgi. Tänaseni jagub tal tähelepanu, aega ja hea sõna kõigile oma naistele. Olles küll, nagu ta ise naljaga pooleks armastab öelda "kukutatud" ringkonna esinaine on ja jääb ta MEIE MAREKS."

Diana Saarniit (Naiskodukaitse Haapsalu jaoskonna juhtuse liige) kirjutab:

 

"Aastal 2013, kui Haapsalus oli võidupüha paraad, siis sama päeva õhtul läksime Palivere jaanitulele, kus oli ka Mare. Mingi hetk õhtul kutsus õhtujuht inimesi registreerima õhukitarri mängimise võistlusele. Ja kui me seal seisime- mina, Vaima, Kadi ning üksteisele otsa vaatasime, siis oli meil kolmel üks mõte: registreerisime Mare õhukitarrivõistlusele. Ja tuligi Mare kord- hõigati välja tema nimi lavale minna. Algul ütles, et tema pole end kuhugi registreerinud. Meil nalja kui palju Mare reaktsiooni üle. Meie: "Mine-mine.....“ See oli vägev, mis Mare seal laval tegi. Lavalt maha tulles tuli ta meie juurde ja küsis: "Kes selle korraldas?". "Meie, Sa olid nii lahe! Jah, meie regasime Sind ja eks ole need üllatused lahedad?". Lubas meid meelde jätta. Mare tuleb igast olukorrast viisakalt ja vääriliselt välja."

avi (.avi 90,4Mb).
Lihtsalt, MEIE MARE!
Mare õhukitarri mängides. Foto: Diana Saarniit
Lihtsalt, MEIE MARE!
Lipnik, Mare Laide, KL Lääne maleva üksust juhtimas Eesti Vabariigi 93. aastapäeval. Foto: Mare Laide erakogu
Lihtsalt, MEIE MARE!
Mare supikatla juures väikest kontrolli tegemas, sest supp peab maitsev ja rammus olema! Foto: Arvo Tarmula

Tiina Leesik (Naiskodukaitse Lääne ringkonna aseesinaine) iseloomustas nii:

 

Ta on naine, keda jätkub kõikjale. Tal ei käi üle jõu täisvarustus selga pakkida ning põlvini poris ja silmini sopas mitu ööpäeva metsas õppida või võistlusrajal rassida.

Ise kommenteerib ta seda nii: "Mitte, et mul seda just hädasti vaja oleks, aga meil naised lähevad ja minu kohus on nende kõrval olla."

Teda kohtab supikatla juures askeldamas, kuna kulp ja kööginuga on meil paljudel olnud karjääriredelil esimeseks pulgaks organisatsioonis. Ise ikka kommenteerides: "Mitte, et mul seda just hädasti vaja oleks, aga meie inimesed peavad saama toidetud."

Loomulikult paistab ta silma paraadirivis, ikka eesotsas sirge rühi ja kindla sammuga, uhkelt viimas oma naised tuhandete silmapaaride eest läbi. Mitte, et tal seda hädasti vaja oleks, aga ta oskab seda ja tal tuleb see hästi välja.

Ta on olnud pikaajaline Naiskodukaitse Lääne ringkonna esinaine, olles meile abiks ja toeks. Ta leiab igale probleemile lahenduse, mida oleme palju kordi kogenud. Tema õlg on kindel tugi.

Lihtsalt, MEIE MARE!
Mare ei karda vihma ja tormi. Foto Kati Ojaver
Lihtsalt, MEIE MARE!
Mare imearmsa tütretürekesega peale suurõppuse "Siil 2018" formeerimisülesande täitmist. Foto: Mare Laide erakogu

Minult, kui NKK Lääne ringkonna instruktorilt uuris Mare, et mida te mu iseloomustamiseks kokku olete kirjutanud? Ei jäänud midagi üle, kui kogu tekst enne talle lugeda anda ja vastuseks tuli selline kiri:

 

 

"Tänud, väga ilus lugu, mis siis, et 1/3 juurde pandud... Aga eks enne valimisi puhvitakse kõik Varesed Kanaarilindudeks üles. Sina tead ise kõige paremini, et ILMA Sinuta ei oleks seda " Legendi" sündinud. Kui midagi juurde lisada, siis ehk seda, et praegu täidan ma pigem kõige suuremat kohustust- tütrena, sest hoolitsen oma ema eest. Saadan ühe pildi, mis selle aasta Siil 2018 tehtud. Koju tulles hoian oma lapselast kätel. Mulle endale see vanaemaks olemise roll väga meeldib."

 

Oleme Marega nende aastate jooksul naernud, üksteist lohutanud, kui murepilved pea kohal tiirutanud ja võin öelda, et puuda soola oleme küll koos ära söönud ja NKK Lääne ringkonna tegemisi ühiselt ajanud. SUUR-SUUR AITÄH, MARE!!!

 

← Eelmine
Kutsuge ikka!

FastLion CMS

Lihtsalt, MEIE MARE!

Lihtsalt, MEIE MARE!

Mare Laide on pikaajalise kogemusega ja kindlakäeline juht, kes on olnud Lääne ringkonna esinaine 9 aastat Ta juhib formeerimispunkti tööd ning on kahel aastal sammunud Võidupüha paraadil Naiskodukaitse kompanii eesotsas Naiskodukaitse Lääne ringkonna juhatus tänab Sind, MARE LAIDE, et oled olnud jäägitult MEIE MARE, kõik need pikad AASTAD ning LEGEND juba oma ELUAJAL.

Lihtsalt, MEIE MARE!

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse