Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Laps digimaailmas Laps digimaailmas ee/et/nouanded/veebikonstaabel/ Pidage alati meeles, et arvuti ega nutivahend ei asenda lapsevanemat! * Allikas: projekt Targalt internetis Laps digimaailmas

Laps digimaailmas

 

10 soovitust lapsevanemale oma lapse interneti ja nutivahendite heaks kasutamiseks

  1. Selgitage oma lapsele, et internetis tuleb viisakalt käituda nagu kodus, lasteaias või koolis.
  2. Eeskuju kasvatab rohkem kui õpetussõnad. Laps jäljendab teie käitumist – jälgige, kuidas ja kui sageli ise internetis olete, mida seal teete, millist eeskuju annate.
  3. Oskus ise digimaailmas hakkama saada on hädavajalik ja eeldab õppimist. Hoidke ennast digimaailma arengutega kursis. Tutvuge interneti ja nutiseadmete võimalustega ja riskidega ning rääkige neist oma lapsega.
  4. Tutvustage oma lapsele eakohaseid ja harivaid veebilehti. Internetis on palju lapse arengule kaasa aitavaid veebilehti, mis pakuvad võimalusi õppimiseks ja mängimiseks.
  5. Leppige lapsega kokku reeglid interneti ja nutiseadmete kasutamises ning jälgige ka nende mõlemapoolset täitmist. Kokkulepitud reeglid tuleks koostada vastavalt lapse vanusele ning ajakohastada lapse kasvades ja tema oskuste ja teadmiste suurenedes.
  6. Tegutsege lapsega koos ka digitaalmaailmas. Tundke huvi lapse tegemiste vastu internetis – külastage koos samu veebilehti, sotsiaalvõrgustikke, mängige talle meeldivaid mänge.
  7. Olge ka ise sotsiaalmeedias pädev. Tundke huvi, milliseid rakendusi (äppe) ja teenuseid teie pereliikmed, sugulased ja tuttavad kasutavad.
  8. Olge oma lapsega seotud sotsiaalmeedias, kuid austage tema privaatsust ka seal. Arutage lapsega, millisel viisil tema sooviks teie ja teiste pereliikmetega olla seotud sotsiaalmeedias ja millist informatsiooni, sealhulgas fotosid ja videoid, lapsel endast ja oma pereliikmetest on mõistlik jagada.
  9. Alati proovige enne mõista, kui hakkate hukka mõistma. Lapsel peab olema teadmine, et ükskõik, mis ka ei juhtuks, ta saab sellest rääkida oma lähedastele. Kui teil ei ole olemas kohe kõiki vastuseid, saate need välja selgitada. Kasulikku infot interneti ja nutivahendite kasutamisest leiate veebilehelt www.targaltinternetis.ee . Nõu ja abi saab ka tasuta lasteabitelefonilt  116111, veebileht www.lasteabi.ee. Nõu ja infot jagavad ka veebikonstaablid https://www.politsei.ee/et/nouanded/veebikonstaabel/   
  10. Pidage alati meeles, et arvuti ega nutivahend ei asenda lapsevanemat!
Laps digimaailmas

*Allikas: projekt Targalt internetis 

FastLion CMS

Laps digimaailmas

Laps digimaailmas

10 soovitust lapsevanemale oma lapse interneti ja nutivahendite heaks kasutamiseks Selgitage oma lapsele, et internetis tuleb viisakalt käituda nagu kodus, lasteaias või koolis Eeskuju kasvatab rohkem kui õpetussõnad

Laps digimaailmas

www.naiskodukaitse.ee © 2019 » Naiskodukaitse