Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Kuidas ennast maskeerida Kuidas ennast maskeerida Maskeerimine on kuju, silueti, pinna ja teatud määral varju tõttu tekkivate selgelt äratuntavate kontrastide vältimine või hajutamine. Maskeering vananeb nagu iga teine asi - seda tuleb uuendada! Ja nüüd luurele! ← Eelmine Postimehe artikkel: "Naised Ernal" Järgmine → Jalgpallilaager Alus Kuidas ennast maskeerida

Kuidas ennast maskeerida

Kersti Tammekunn, akadeemiline jsk 30. augustil 2007

Maskeerimine on kuju, silueti, pinna ja teatud määral varju tõttu tekkivate selgelt äratuntavate kontrastide vältimine või hajutamine.

Maskeerides pööra tähelepanu neljale punktile:

1. Selgepiirilise kehakuju hajutamine
2. Kiivri või muu peakatte ja pea piirjoonte hajutamine
3. Relva kuju ja läikivate varustusesemete peitmine
4. Näo- ja kätenaha hele pind ja kontuurid

 

Keha piirjoonte muutmiseks kasutage maastikuga kokkuminevaid oksi, kuid pidage silmas, et maskeering ei tohi segada liikumist ning peab olema kinnitatud tugevalt. Kiivri siledat pinda saab katta maskeerimisvärvi riide või võrguga, peakuju muutke jällegi okstega, nt sõnajalaga. Tavaolukorras relva ei maskeerita, kuid vajadusel pidage silmas, et vabaks tuleb jätta gaasitoru, sihikud, päästik... Maskeering peab olema kerge eraldada relva puhastamiseks. Nägu võõbatakse kõigepealt üleni roheliseks, järgmisena kaetakse kõik näo kõrgemad osad tumaeda värviga, seejärel sulandatakse toonid omavahel. Pidage meeles, et kõrvad ja kael on kaelusest nähtavad ja ka kätel on hele nahk. :) Käepärased vahendid on pori, põlenud kork, tahm, süsi ja puruks litsutud taime mahl. Maskeering vananeb nagu iga teine asi - seda tuleb uuendada!

 
Ja nüüd luurele!

Kuidas ennast maskeerida
Järgmine →
Jalgpallilaager Alus

FastLion CMS

Kuidas ennast maskeerida

Kuidas ennast maskeerida

Maskeerides pööra tähelepanu neljale punktile: 1 Selgepiirilise kehakuju hajutamine 2 Maskeerimine on kuju, silueti, pinna ja teatud määral varju tõttu tekkivate selgelt äratuntavate kontrastide vältimine või hajutamine.

Kuidas ennast maskeerida

www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse