Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Kõver Küünarnukk tantsis Järvamaa tantsupeaol Kõver Küünarnukk tantsis Järvamaa 2013 on kultuuripärandiaasta ja pärimuse hoidmine on ka üks meie eesmärke. Imeliselt kaunil ning südasuviseselt soojal 1. juunil anname oma osa Järva maakonna tantsupeo õnnestumisse. Oleme üks osa suurest peost , 1338-st tantsijast ja 93-st tantsukollektiivist. Kohtumiseni uutel tantsupidudel! ← Eelmine Neljandaks Järvamaa aasta emaks valiti Lii Sammler Järgmine → Paastumaarjapäev-ainult naistele! Kõver Küünarnukk tantsis Järvamaa tantsupeaol

Kõver Küünarnukk tantsis Järvamaa tantsupeaol

Tiia Mettus 3. juunil 2013

2013 on kultuuripärandiaasta ja pärimuse hoidmine on ka üks meie eesmärke.

Imeliselt kaunil ning südasuviseselt soojal 1. juunil anname oma osa Järva maakonna tantsupeo õnnestumisse. Oleme üks osa suurest peost , 1338-st tantsijast ja 93-st tantsukollektiivist.

Kõver Küünarnukk tantsis Järvamaa tantsupeaol
Pildistanud Ants Leppoja
Kõver Küünarnukk tantsis Järvamaa tantsupeaol
Pildistanud Ants Leppoja

Uhke oli olla laulu- ja tantsupeo rongkäigu esimene  rühm koos naiskodukaitse lipuga. Mis sellest, et selja taga olid pikk harjutamisperiood, hilisõhtusse veninud peaproov ning tantsijate jaladki andsid endast tunda. Ülevas meeleolus ununesid aga kõik raskused.  Üks on kindel, naisrahvatantsurühm „Kõver küünarnukk“ on loodud selleks, et jääda.

 

Aga kuidas kõik algas. Septembris 2012 loodi Naiskodukaitse Järva ringkonna naisrahvatantsurühm „Kõver küünarnukk“. Esimene ülesastumine toimus juba Kaitseliidu aastapäeval. Sealt see siis juba edasi läks. Jõulufolk Paides, Viljandi talvine tantsupidu, naisrühm Kägärä 20 aastapäev.  Kohe loomisel seadsime endale kõrged sihid jõuda maakonna tantsupeole.  See eesmärk on nüüd täidetud – kuhu edasi? Aga loomulikult suurematele pidudele. Ootamas on naiste tantsupidu  ja ükskord ka üldtantsupidu. Jätkame tööd päris enda rahvariiete soetamiseks. Seniks aga suur tänu meie juhendajatele Kerli Sirilale ja Helen Trugile.  Teie toe ja abita me poleks sinna jõudnud.

Kohtumiseni uutel tantsupidudel!

FastLion CMS

Kõver Küünarnukk tantsis Järvamaa

Kõver Küünarnukk tantsis Järvamaa

Pildistanud Ants Leppoja Pildistanud Ants Leppoja Uhke oli olla laulu- ja tantsupeo rongkäigu esimene rühm koos naiskodukaitse lipuga Mis sellest, et selja taga olid pikk harjutamisperiood, hilisõhtusse veninud peaproov ning tantsijate jaladki andsid endast tunda 2013 on kultuuripärandiaasta ja pärimuse hoidmine on ka üks meie eesmärke. Imeliselt kaunil ning südasuviseselt soojal 1. juunil anname oma osa Järva maakonna tantsupeo õnnestumisse. Oleme üks osa suurest peost , 1338-st tantsijast ja 93-st tantsukollektiivist.

Kõver Küünarnukk tantsis Järvamaa tantsupeaol

www.naiskodukaitse.ee © 2021 » Naiskodukaitse