Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Koostöö noortega Koostöö noortega Lõuna-Läänemaa jaoskond aitas korraldada Kirblas noorte rühmalaagrit. Laagri peakorraldajaks oli 18 aastane neiu Maris Esko, kes kutsus noorkotkaid ja kodutütreid oma kodutallu tarkusi ja oskusi õppima. ← Eelmine Tervisepäev rikastas vaimu, ihu ja hinge Järgmine → VIII Rahvusvaheline Valga militaarajaloo festival Koostöö noortega

Koostöö noortega

Kaja Lotman, 20.juunil 2016 20. juunil 2016


Lõuna-Läänemaa jaoskond aitas korraldada Kirblas noorte rühmalaagrit.
Laagri peakorraldajaks oli 18 aastane neiu Maris Esko, kes kutsus noorkotkaid ja kodutütreid oma kodutallu tarkusi ja oskusi õppima.

Koostöö noortega
Laagri lõpetamise ühispildi ajaks tuli päike välja. Foto Maris Esko
Koostöö noortega
Kaunid tulemused. Foto Maris Esko

Õppimine algas kohe esimesest laagritunnist hoolimata vihmasest ja jahedast ilmast. Naiskodukaitse poolt õpetas  Eda Aavik  savist kausside voolimist ja värviliste linnukeste õmblemist ja Marje Loide seda, kuidas loodusest ära tunda ravimtaimi ning nende kasutamist erinevate hädade korral. Heli ja Inna Esko õpetasid lastele talutoitude valmistamise saladusi - ise tehti hapupiimast kohupiima ja küpsetati leivaahjus leiba. Õpiti mitmeid liikumismänge ning soovijad said proovida kaltsuvaiba kudumist, taimedega lõngade värvimist ja pulkadest mänguasjade valmistamist ning palju muud. Üks põnevamaid ettevõtmisi oli krati tegemine ja siis krattide ellu äratamine. Tähelepanelikele lastele tõid kratid öösel kommi aga need, kes tähele ei pannud, mida õpetaja soovitas vanapaganaga kohtumisel öelda, said krattidelt hoopis mullase  kartuli. 

Vaatamata öistele seiklustele ja kratielustamisele suutsid noored olla hommikul kell 8 telgist väljas reipal hommikuvõimlemisel.

Koostöö noortega
Kokad tööhoos. Foto Maris Esko

Laagri kokkadeks olid Kaja ja Kaidi, kes said esimest korda  omapead väliköögiga toimetamisel kenasti käed tahmaseks ja õnneks hiljem ka puhtaks. Vähene kogemus ei takistanud kartulite pehmeks ja makaronide krõbedaks saamist ning sööjad jäid rahule.

 

Täname Marist ja tema perekonda koduse ja lahke vastuvõtu eest! Meie arvates olid kõik lapsed ja noored väga püüdlikud ja tublid.

FastLion CMS

Koostöö noortega

Koostöö noortega

Laagri lõpetamise ühispildi ajaks tuli päike välja Foto Maris Esko Kaunid tulemused Lõuna-Läänemaa jaoskond aitas korraldada Kirblas noorte rühmalaagrit.Laagri peakorraldajaks oli 18 aastane neiu Maris Esko, kes kutsus noorkotkaid ja kodutütreid oma kodutallu tarkusi ja oskusi õppima.

Koostöö noortega

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse