Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Kärdla Konna pajatused Kärdla Konna pajatused 12. 09. 2020 toimus Hiiumaal kogupere seiklusmäng Kärdla Konn. Tekkis mõte kogukonnale midagi organiseerida ja nii seda planeerima sai hakatud, kuniks ta sai valmis, nii nagu ta lõpuks toimus. Miks konn? Sest üks ilus ja roheline konn oli olemas ja kohe ma räägin kuidas minu silmad seda päeva nägid. Konn tänab kõiki, kes sel päeval kaasa lõid ning järgmisel aastal kohtume ehk kuskil mujal juba! ← Eelmine Lääne naiskond üleriigilisel koormusmatkal Järgmine → Hiiumaa koostööüritus ''kodusõda'' Kärdla Konna pajatused

Kärdla Konna pajatused

Anni Leiger 17. sept. 2020

12.09.2020 toimus Hiiumaal kogupere seiklusmäng Kärdla Konn. Tekkis mõte kogukonnale midagi organiseerida ja nii seda planeerima sai hakatud, kuniks ta sai valmis, nii nagu ta lõpuks toimus. Miks konn? Sest üks ilus ja roheline konn oli olemas ja kohe ma räägin kuidas minu silmad seda päeva nägid.

Hommik algas osalistel varakult, oli vaja ju viimased ettevalmistused teha. Raplast olid kohale tulnud perekond Kollin ja askeldasid ka Hiiumaa jaoskonna kohalikud naised. Mina tubli konnana jõin hommikul kanget kohvi ja vaatasin, et palju mul neid inimesi siis võõrustada ka tuleb. Kokku oli ennast lühikese ajaga registreerinud 10 võistkonda, konn on rahul. 

Kärdla Konna pajatused
Tubli meeskond, kes ürituse ellu viis./ Foto_Kalle Kollin.
Kärdla Konna pajatused
Meie täname koostöö eest PPA toredaid töötajaid./Foto_Liina Leiger.

Ilm nii hea polnud, kui lubati, aga ega ta väga sant kah polnud. Võistkonnad said rajale 5 minutiliste vahedega ja esimene punkt oli PPA poolt läbi viidav, ma kuulsin, et nii mõnigi täiskasvanu põrus laste jalgratta eksami. Targa konnana sõitsin mina rattaga vastassuunas minema ja oma teadmisi proovima ei läinud. Küll aga sai see punkt palju positiivset tagasisidet.

Edasi läksid toredad seiklejad seljakoti kallale, nimelt seoti neil silmad kinni ja nad pidid ära arvama,mis kotis on. Eks me panime sinna ikka vajalikke asju ja natuke muud ka, näiteks nuku pissipoti, lihtsalt, et põnev oleks. Peale kompamist tuli tõsine katsumus Laululaval, kus tuli Eesti hümn ilusasti kokku panna. Tegelikult ei olnud kõige kergem ülesanne, konn oli tark loom ja hoidis sellest punktist eemale.

Kärdla Konna pajatused
Konn ja võistkond "Kotkad". /Foto_Maret Kollin.

Konn seadis sammud keskväljakule Mareti juurde, nimelt oli Mareti punkti teemaks Ole valmis äpp, ning seal sai sõnade rägastikuga maadelda. Konnale meeldis lihtsalt Maretiga juttu ajada, inimestele flaiereid jagada, lastele patsu lüüa ja niisama ilus olla. 

Kärdla Konna pajatused
Pisike konnapoju vaatluspunktis./Foto_Kalle Kollin.

Konnale meeldib süüa ja seega oli plaanis ka üks natukene nagu toiduga planeeritud ülesanne. Nimelt tuli ära tunda või kehvemal juhul arvata, mis asjad on kotikestes. Meil oli seal tärklist ja suhkrut ja kaneeli ja palju, palju asju veel. Seda kõike sai teha Kivi-Jüri valvsa pilgu all.

Edasi tuli silmakontroll, hunnik asju oli laiali laotatud ja seiklejad tegid vaatlust. Nii uskumatu kui see ka pole, jäi enim tähelepanuta punane õhupall! See tegi küll konna elevaks, aga pisikesed konnakesed ja hobuseraud leiti enamasti ikkagi üles. 

Kärdla Konna pajatused
Sveta ja konn tänavad Kärdla Päästekomandot toreda koostöö eest./Foto_Liina Leiger.

Ja ega konn ja naiskodukaitsjad kõike üksi ka jõua teha, seetõttu olime koostööle palunud ka Kärdla Päästekomando. Konn huviga jälgis, kuidas seal mingeid toru laadseid asju kokku sai keerata omavahel. Veeohutuse mõttes sai osalejad proovida kuidas päästevest õieti seljas on, konn seda ei proovinud, konn tahab ikka sukelduda ka. Ja siis ajasid seiklejad omale varustuse selga ja hakkasid veejoaga torbikuid ümber laskma. Konn mõtles küll, et mis see siis on, aga päris raske oli, konn ruttu lasi jalga, enne kui teda oleks veega laskma hakatud.

Ja nüüd tuli osalistele see kirsike. Kui rada muidu oli natuke üle seitsme kilomeetri pikk, siis nüüd sai 1,8km sõidetud autoga. Sõiduk viis seiklejad punklti kus sai mängida aliast. Muuhulgas sai seletada sõnu nagu roheline magamiskott, sapöörilabidas, liiliarist. Konn vaatas ja kuulas ja ühte perekonda see mäng küll ei ühendanud, konn lasi ruttu jalga, et mitte olla osaline erimeelsustes.

Konn jalutas ka Vabrikuväljakule kus osalised said tagasiside ristsõna ja läksid edasi seiklusparki, kus ootas neid ees juba Hiiumaa kaitseliidu punkt.

Peale ronimist sai proovida kätt rakulkaga laskmises. Konn ei tahtnud olla liikuv märklaud ja tormas sellest punkltist läbi kui tuulispask, et olla finišis lõpetajaid ootamas.

Kärdla Konna pajatused
Konnale meeldivad inimesed./Foto_Kalle Kollin.

Konn oli nii rõõmus, et enamik alustajaid jõudsid lõpuni, vaid üks inimene pidi varem lahkuma. Rajalt tulles ootas seiklejaid tänukiri, medal, kringel ja soe tee ja muidugi ka konn, sest konnale meeldivad inimesed. 

See oli rõõmus laupäev, vaadata kuidas pered, sõpruskonnad olid tulnud ühiselt aega veetma. Rõõmustav oli ka see, kui paljud naised tulid punkte tegema ja appi. Konn tänab kõiki, kes sel päeval kaasa lõid ning järgmisel aastal kohtume ehk kuskil mujal juba!

FastLion CMS

Kärdla Konna pajatused

Kärdla Konna pajatused

Hommik algas osalistel varakult, oli vaja ju viimased ettevalmistused teha Raplast olid kohale tulnud perekond Kollin ja askeldasid ka Hiiumaa jaoskonna kohalikud naised 12.09.2020 toimus Hiiumaal kogupere seiklusmäng Kärdla Konn. Tekkis mõte kogukonnale midagi organiseerida ja nii seda planeerima sai hakatud, kuniks ta sai valmis, nii nagu ta lõpuks toimus. Miks konn? Sest üks ilus ja roheline konn oli olemas ja kohe ma räägin kuidas minu silmad seda päeva nägid.

Kärdla Konna pajatused

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse