Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Kahe Kalda Kohvikutepäev Kahe Kalda Kohvikutepäev 29. augustil tähistati Matsalu lahe kahel kaldal kohvikute päeva, mis lõppes piduliku muinastulede süütamisega. Matsalu lahe lõunakaldal Keemu sadamas püstitati ka naiskodukaitse Lõuna-Läänemaa jaoskonna kohvik. aastapäev Järgmine → NKK sõduriõpe Risti malevkonna kodus Kahe Kalda Kohvikutepäev

Kahe Kalda Kohvikutepäev

Kaja Lotman 16. sept. 2015

29. augustil tähistati Matsalu lahe kahel kaldal kohvikute päeva, mis lõppes piduliku muinastulede süütamisega. Matsalu lahe lõunakaldal Keemu sadamas püstitati ka naiskodukaitse Lõuna-Läänemaa jaoskonna kohvik.

Kahe Kalda Kohvikutepäev

Päeva menüüks oli taldrikkõrvitsa hautis, keedetud oad, odrakarask ürdivõidega, värvilised küpsised,  kringel ja peedipirukas. Joogiks pakuti vesimündi teed.Kohvikus õpetati ka käsitööd - kaelaehte ja südametega paela punumist. Laste lemmikuteks kujunesid  värvilised küpsised. 

 

Kohviku naiskonna moodustasid Marje, Kirsi, Kaja, Silvia (fotol) ja taustajõududeks olid Mare
ja Silvi.

Päeva üheks haaravamaks sündmuseks oli muinasvõtluskunsti tutvustamine. Esinemine lõppes poiste rõõmuks pehmete mõõkadega mõõgavõitlusega. Sel õhtupoolikul kasvas oluliselt  paarkümne küla poisikese  kaitsetahe . Enne muinastulede süütamist kuulati ka ajaloolaste ettekandeid muinasajast Lihulas ja laevahukkudest ning seejärel oli aeg süüdata külarahva poolt varem valmistatud muinaskoge heinast koopia.

 

Fotode autorid: Marje ja Kirsi Loide

Kahe Kalda Kohvikutepäev

FastLion CMS

Kahe Kalda Kohvikutepäev

Kahe Kalda Kohvikutepäev

Päeva menüüks oli taldrikkõrvitsa hautis, keedetud oad, odrakarask ürdivõidega, värvilised küpsised, kringel ja peedipirukas Joogiks pakuti vesimündi teed 29. augustil tähistati Matsalu lahe kahel kaldal kohvikute päeva, mis lõppes piduliku muinastulede süütamisega. Matsalu lahe lõunakaldal Keemu sadamas püstitati ka naiskodukaitse Lõuna-Läänemaa jaoskonna kohvik.

Kahe Kalda Kohvikutepäev

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse