Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Järva ringkonnas juures kaks noortejuhti Järva ringkonnas juures kaks Järva ringkonna Türi jaoskonna naised- Reinika ja Gerly osalesid vabatahtlike noortejuhtide kursusel, mis toimus märtsis ja aprillis Järvakandis. ← Eelmine Järvamaa aasta ema 2014 konkurss Järgmine → Avalike suhete ja ajaloo erialavõistlus Hiiumaal Järva ringkonnas juures kaks noortejuhti

Järva ringkonnas juures kaks noortejuhti

Reinika Tatter 8. aprillil 2014

Järva ringkonna Türi jaoskonna naised- Reinika ja Gerly osalesid vabatahtlike noortejuhtide kursusel, mis toimus märtsis ja aprillis Järvakandis.

Järva ringkonnas juures kaks noortejuhti

Kahel nädalavahetusel kogunesid Kaitseliidu vabatahtlikud Kodutütarde ja Noorkotkaste juhid Järvakandi avatud noortekeskusesse. Nende hulgas oli kaks Järva maleva noortejuhti- Reinika Tatter ( Kabala Noorkotkaste ja Kodutütarde juht) ja Gerly Leit ( peagi loodava Türi Kodutütarde rühma vanem) Kokku ei saadud selleks, et lihtsalt omakeskis aega veeta, vaid ikka selleks, et uusi teadmisi ammutada ja oma kogemusi teistega jagada.

Kursuse ülema, Kaitseliidu Rapla maleva noorteinstruktor Leho Rohtla eestvedamisel anti ülevaade vajalikest õigusaktidest noortega tegelemiseks, õpetati korraldama lastelaagreid, koondusi ja laiendati silmaringi ajaloo teemal- Metsavendlus koos Martin Andrelleriga. Igati kasuliku õppeprogrammi tutvuse “Otsi Otti” tegi Toomas Tõnisson. Lisaks olid külalisesinejateks Martin Herem kaasakiskuva teemaga “Kaitseväe müüdid” ja Kaitseliidu kooli lektor Nele Pernits “Avalik esinemine”. Kuna tegemist oli üle Eestilise kursusega, siis esimesel nädalavahetusel andsid Kodutütarde ja Noorkotkaste kohta ülevaate ka peavanemad Angelika Naris ja Silver Tamm.

Kuus õppepäeva kujunesid pingeliseks kuid nende jooksul ei puudunud nali, naer ja Järvakandiga tutvumine.

Õpetliku Järvakandi linnamänguga said kõik kokku tulnud noortejuhid paari tunni jooksul ringi liikudes pilgu peale visata ka alevile. Meie maleva noortejuhtide jaoks oli see esmakordne külastus Järvakandis.

Noortejuhtidele jäid meelde nii klaasimuuseum, kaunis kirik, ööklubi “Cinema” maitsvad toidud kui ka Panga mägedel asuva Kase talu 300 meetri pikkune allalaskumise rada, mille ka meie omad läbisid. Seekord ilma vigastusteta.

Kursuse lõppedes sõlmiti Rapla maleva noortejuhtidega kokkulepe, et peagi saadakse kokku koos poistega, organiseeritakse sõpruskohtumine Kabala rühma ja Rapla maleva noorkotkastega.

Tunnistus veel käes ei ole, selleks on vaja kolme kuu jooksul korraldada praktika laager. Gerly ja Reinika planeerivad selle mai lõppu.

 

FastLion CMS

Järva ringkonnas juures kaks

Järva ringkonnas juures kaks

Kahel nädalavahetusel kogunesid Kaitseliidu vabatahtlikud Kodutütarde ja Noorkotkaste juhid Järvakandi avatud noortekeskusesse Nende hulgas oli kaks Järva maleva noortejuhti- Reinika Tatter ( Kabala Noorkotkaste ja Kodutütarde juht) ja Gerly Leit ( peagi loodava Türi Kodutütarde rühma vanem) Kokku ei saadud selleks, et lihtsalt omakeskis aega veeta, vaid ikka selleks, et uusi teadmisi ammutada ja oma kogemusi teistega jagada Järva ringkonna Türi jaoskonna naised- Reinika ja Gerly osalesid vabatahtlike noortejuhtide kursusel, mis toimus märtsis ja aprillis Järvakandis.

Järva ringkonnas juures kaks noortejuhti

www.naiskodukaitse.ee © 2021 » Naiskodukaitse