Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Järva ringkonna naised tervitasid tõusvat päikest. Järva ringkonna naised tervitasid 25. märtsi hommikul kell 5:30 kogunesid Järva ringkonna naised Kabalasse Paastumaarjapäeva päikesetervitusele trotsides veel kimbutavaid külmakraade. mail Järva ringkonna naised tervitasid tõusvat päikest.

Järva ringkonna naised tervitasid tõusvat päikest.

Reinika Tatter

25. märtsi hommikul kell 5:30 kogunesid Järva ringkonna naised Kabalasse Paastumaarjapäeva päikesetervitusele trotsides veel kimbutavaid külmakraade.

Järva ringkonna naised tervitasid tõusvat päikest.
Reinika Tatter

Paastumaarjapäev ehk maagilise edu meelitamise päev. Selleks, et naised endale edu ligi saaksid meelitada, tuli tõusta juba ennem päikesetõusu. Riietuda  heledasse, kanda seelikut ja pearätti.

 

Kabalas meelitati edu jooga võimlemisega, mille tutvustamiseks oli kohale tulnud Männiku jaoskonnast Eda,  kes on juba viis viimast aastat joogaga tegelenud. Jooga võimlemise ajal mõeldud mantrad on just need, mis peaksid tagama hea tervise ning  vaimse tasakaalu ja mis saabki olla edulisem, kui hinges on rahu.

 

Peale jooga võimlemist tuli punuda omale soovidepael. Punumise ajal pidi

mõtlema kõik oma soovid paela sisse, mis tuli puuotsa üles riputada. Soovid pidavat kõik ka  täide minema.

 

Kui jooga võimeldud ja soovid riputatud sai, tuli asuda pannkooke sööma. Selle päeva üheks traditsionaalsemaks söögiks oli ülepannikook. Välikatla pannukad on ikka imehead.

 

Järvakad tunnevad ennast nüüd eduliselt ja vaimselt tasakaalukana, lootes soovide täitumisele.

FastLion CMS

Järva ringkonna naised tervitasid

Järva ringkonna naised tervitasid

Reinika Tatter Paastumaarjapäev ehk maagilise edu meelitamise päev Selleks, et naised endale edu ligi saaksid meelitada, tuli tõusta juba ennem päikesetõusu 25. märtsi hommikul kell 5:30 kogunesid Järva ringkonna naised Kabalasse Paastumaarjapäeva päikesetervitusele trotsides veel kimbutavaid külmakraade.

Järva ringkonna naised tervitasid tõusvat päikest.

www.naiskodukaitse.ee © 2021 » Naiskodukaitse