Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Järva naised taaslõid Roosna-Alliku jaoskonna Järva naised taaslõid Roosna-Alliku Kui ühes jaoskonnas on üle 50 liikme ja selle liikmed elavad seitsmes Järvamaa vallas, on aeg küps jagunemiseks. Nii tegigi Järva ringkonna esinaine (Koeru jaoskonna tegevliige) Koeru jaoskonna üldkoosolekul 6. veebruaril, ettepaneku mõelda uue jaoskonna loomiseks. Mõttest haaras kohe kinni 10 naist ja juba sel samal päeval jäid nad pärast üldkoosolekut pooleks tunniks istuma ja panid paika plaani, kuidas jaoskonna loomine ellu viia. ← Eelmine Järva ja Raplamaa naiskodukaitsjad kohtusid vanade ajalehtede keskel Järgmine → Seitsmes Järvamaa aasta ema on Silva Kärner Järva naised taaslõid Roosna-Alliku jaoskonna

Järva naised taaslõid Roosna-Alliku jaoskonna

Taive Saar 27. aprillil 2016

Kui ühes jaoskonnas on üle 50 liikme ja selle liikmed elavad seitsmes Järvamaa vallas, on aeg küps jagunemiseks. Nii tegigi Järva ringkonna esinaine (Koeru jaoskonna tegevliige) Koeru jaoskonna üldkoosolekul 6. veebruaril, ettepaneku mõelda uue jaoskonna loomiseks. Mõttest haaras kohe kinni 10 naist ja juba sel samal päeval jäid nad pärast üldkoosolekut pooleks tunniks istuma ja panid paika plaani, kuidas jaoskonna loomine ellu viia.

Järva naised taaslõid Roosna-Alliku jaoskonna

19. märtsi õhtul võttis 11 Järvamaa naiskodukaitsjat kodus küpsetatud koogi kaasa, kutsusid Naiskodukaitse Järva ringkonna esinaise ja instruktori kampa ning kogunesid Roosna-Alliku rahvamajja, et pidada maha Roosna-Alliku jaoskonna asutamise koosolek. Ehkki jaoskonna asutamise otsuse pidi alles ringkonna juhatus tegema, kirjutati igaks juhuks valmis ka jaoskonna vahetamise avaldused. Kolm päeva hiljem kinnitaski Järva ringkonna juhatus, et on jaoskonna asutamisega nõus ja kohe järgmisel päeval, 22. märtsil kinnitas Naiskodukaitse esinaise kohuseid täitev Ave Proos Roosna-Alliku jaoskonna loomise. Jaoskonnast sai 25.11.1927 asutatud Roosna-Alliku jaoskonna õigusjärglane. Nädala pärast oli ilmunud ka käskkiri, mis kinnitas, et 11 naiskodukaitsjat Koeru jaoskonnast on üle viidud uude jaoskonda.

Nüüd algas kibekiire ettevalmistus uue jaoskonna esimese üldkoosoleku korraldamiseks. 

Järva naised taaslõid Roosna-Alliku jaoskonna

27. aprillil toimunud üldkoosolekust sai suursündmus, mida tulid uudistama Naiskodukaitse esinaise ülesannetes Ave Proos, Järvamaa maavanem Alo Aasma, Järva maleva staabiülem kapten Janek Männik, Roosna-Alliku üksikkompanii pealik ja aasta kaitseliitlane Aare Kabel, Roosna-Alliku rühmaülem Jaan Keerma, Koeru, Türi ja Paide jaoskondade esinaised, Kodutütarde Järva ringkonna esindaja, Järvamaa päästepiirkonna juhataja Arvi Luuk, omavalitsuste esindajad Rait Pihelgas (Ambla vallavanem) ja Roosna-Alliku abivallavanem Anni Alev. Anni Alev tegi lisaks valla poolt saadetud kingitusele ka uuele jaoskonnale väga isikliku kingituse ehk andis kõigi ees ja uhkustundega uue jaoskonna äsja valitud esinaisele üle oma sooviavalduse Naiskodukaitsega liitumiseks.

Õhtu lõppes ühise tordisöömisega.

Avalikul üldkoosolekul valiti jaoskonna juhtkond alljärgnevalt:

Jaoskonna esinaine: Kristlin Kõrgesaar

Jaoskonna aseesinaine: Siret Niinepuu

Jaoskonna juhatus: Maie Mäe, Kerlin Tealane, Maili Antons (Tiiu Väli asendusliige). 

Järva naised taaslõid Roosna-Alliku jaoskonna

FastLion CMS

Järva naised taaslõid Roosna-Alliku

Järva naised taaslõid Roosna-Alliku

19 märtsi õhtul võttis 11 Järvamaa naiskodukaitsjat kodus küpsetatud koogi kaasa, kutsusid Naiskodukaitse Järva ringkonna esinaise ja instruktori kampa ning kogunesid Roosna-Alliku rahvamajja, et pidada maha Roosna-Alliku jaoskonna asutamise koosolek Kui ühes jaoskonnas on üle 50 liikme ja selle liikmed elavad seitsmes Järvamaa vallas, on aeg küps jagunemiseks. Nii tegigi Järva ringkonna esinaine (Koeru jaoskonna tegevliige) Koeru jaoskonna üldkoosolekul 6. veebruaril, ettepaneku mõelda uue jaoskonna loomiseks. Mõttest haaras kohe kinni 10 naist ja juba sel samal päeval jäid nad pärast üldkoosolekut pooleks tunniks istuma ja panid paika plaani, kuidas jaoskonna loomine ellu viia.

Järva naised taaslõid Roosna-Alliku jaoskonna

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse