Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Järva naised parandasid vaimu ja füüsist. Järva naised parandasid vaimu Oktoobrikuu viimasel laupäeval olid Järvamaa naiskodukaitsjad kutsutud motivatsioonipäevale. Kohta ja tegevusi hoiti meie eest saladuses, kuid „teenindav personal“ Türi jaoskonnast andis lootust, et saame parandada enda vaimu ja füüsist ning lubati, et passiivsus, loidus ja mälutegevuse taandareng saab pärsitud ja leevendatud. Lühidalt – üleskutse kõlas igati ahvatlevalt ning 30 tegusat naist kogunes hommikul Türile staabi juurde, kust alustasime kahe „ekipaa¾iga“ sõitu looduskaunisse paika. aastapäev Järva naised parandasid vaimu ja füüsist.

Järva naised parandasid vaimu ja füüsist.

Maili Antons 27. okt. 2019

Oktoobrikuu viimasel laupäeval olid Järvamaa naiskodukaitsjad kutsutud motivatsioonipäevale. Kohta ja tegevusi hoiti meie eest saladuses, kuid „teenindav personal“ Türi jaoskonnast andis lootust, et saame parandada enda vaimu ja füüsist ning lubati, et passiivsus, loidus ja mälutegevuse taandareng saab pärsitud ja leevendatud. Lühidalt – üleskutse kõlas igati ahvatlevalt ning 30 tegusat naist kogunes hommikul Türile staabi juurde, kust alustasime kahe „ekipaa¾iga“ sõitu looduskaunisse paika.

Järva naised parandasid vaimu ja füüsist.
Klaasipuhumine Foto: Merike Sild
Järva naised parandasid vaimu ja füüsist.
V. Luha näitusel Foto: Kadri Kuurmann

Sõit kujunes lõbusaks ning harivaks. Nimelt olid korraldajad ette valmistanud küsimused, mis häälestasid meid eesseisvateks tegevusteks. Märksõnadeks olid klaas, mõis, Olustvere, ürdid jms. 

Esimene peatuspaik oli Olustvere mõis. Hoolimata vihmasajust tajusime kõik, kui kaunis paik see on. Jagunesime kaheks grupiks ning üks grupp suundus klaasikotta, teine mõisaekskursioonile. Klaasikojas oli kõikidel harukordne võimalus klaasi puhuda. Jah, täpselt nii! Klaasikunstniku abiga valmistas igaüks endale klaasvaasi. Saime valida vaasi värvi ja kuju. Põnev oli kõrvalt jälgida ja kaasa elada vaaside valmimisele. Paljud tunnistasid, et kui järg nende kätte jõudis, siis tekkis mõnus elevus ja süda hakkas kiiremini lööma. Vaasid jäid spetsiaalsesse ahju jahtuma ning ootusärevusega ootame hetke, mil me oma kunstiteosed kätte saame.

Mõisaekskursiooni giidiks oli proua Elvira Grosberg, kes on olnud Olustverega seotud pikki aastaid. Ta rääkis köitvalt nii mõisa ajaloost kui ka Olustvere kooliga seonduvast. Imetlust pälvis näitus Voldemar Luha valmistatud puunikerdistest, mis kujutavad hobuseid ja inimesi erinevates töödes ja tegemistes. Kujusid jõudis ta valmistada üle 500!

Järva naised parandasid vaimu ja füüsist.
Olustvere mõisaga tutvumas Foto: Merike Sild
Järva naised parandasid vaimu ja füüsist.
Energia talu taimed Foto: Merike Sild
Järva naised parandasid vaimu ja füüsist.
Taimetarkust saamas Foto: Merike Sild

Olustverest viis meid tee Navesti jõe ääres asuvasse Energia tallu, kus meid ootas lahke pererahvas, maitsev söök ja hariv loeng ürtidest. Kõige krooniks oli tervendav saunaskäik: leil ja mullivann koos ürtidega, soovijatele karastav suplus jões ja noorendav savimask. Kõigest oli näha ja tunda, et peremees Aivar Siim on südamega tegemas seda, mis talle meeldib ning oskab seda külastajatele pakkuda. Meie saime teadmisi ja indu taimede korjamiseks ja kasutamiseks. 

Kokkuvõtteks sobivad hästi Vivika sõnad: terve päev oli täis energiat, pehme pai nii kehale, hingele kui vaimule!

Suur tänu korraldajatele! Oleme motiveeritud ja jätkuvalt valmis panustama Naiskodukaitse ridades!

Järva naised parandasid vaimu ja füüsist.
Motiveeritud ja energiat täis Foto: Merike Sild

FastLion CMS

Järva naised parandasid vaimu

Järva naised parandasid vaimu

Klaasipuhumine Foto: Merike Sild V Luha näitusel Foto: Kadri Kuurmann Sõit kujunes lõbusaks ning harivaks Oktoobrikuu viimasel laupäeval olid Järvamaa naiskodukaitsjad kutsutud motivatsioonipäevale. Kohta ja tegevusi hoiti meie eest saladuses, kuid „teenindav personal“ Türi jaoskonnast andis lootust, et saame parandada enda vaimu ja füüsist ning lubati, et passiivsus, loidus ja mälutegevuse taandareng saab pärsitud ja leevendatud. Lühidalt – üleskutse kõlas igati ahvatlevalt ning 30 tegusat naist kogunes hommikul Türile staabi juurde, kust alustasime kahe „ekipaa¾iga“ sõitu looduskaunisse paika.

Järva naised parandasid vaimu ja füüsist.

www.naiskodukaitse.ee © 2021 » Naiskodukaitse