Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Heategevusprojekt “Memmed-taadid sooja” Heategevusprojekt “Memmed-taadid sooja” Naiskodukaitse Tartu ringkonna 2021. aasta heategevusprojekt “Memmed-taadid sooja” on nüüdseks läbi! Esemed on SA Hooldekodu Härmalõng asutusele üle antud ja osavõtu tulemus oli oodatust võimsam! 2021) tehtud tulemus on väga hea ning siirust, hoolt ja armastust oli näha iga toodud esemega! ← Eelmine Pidulaua katmine välitingimustes Järgmine → Tartu ringkonna Aasta Naiskodukaitsja 2021 on MONIKA RISTISAAR Heategevusprojekt “Memmed-taadid sooja”

Heategevusprojekt “Memmed-taadid sooja”

Kadi Kuusmann 22. nov. 2021

Naiskodukaitse Tartu ringkonna 2021.aasta heategevusprojekt “Memmed-taadid sooja” on nüüdseks läbi! Esemed on SA Hooldekodu Härmalõng asutusele üle antud ja osavõtu tulemus oli oodatust võimsam!

Heategevusprojekt “Memmed-taadid sooja”

Minu vanaema ja vanaisa armastavad villaseid riideid. Vanaema kunagi kudus kogu aeg endale ja kogu perele uued sokid talveks jalga, et ikka soe oleks. Ta tegi seda armastuse ja hoolega. Tuli külm ja märg aeg, samas meie jalad ja käed olid alati soojas. Selliste meenutustega tuligi meie kultuurigrupi naistel idee, et teeme meie seekord siis neile seda head ja paneme vanakesed sooja! Mõeldud, tehtud!

 

Heategevusprojekti idee tuli kunagisel kultuurigrupi liikmetel. Kuna varasematel aastatel oleme kogunud esemeid naistele ja lastele, kuid meie maakonna vanakesed on viimasel ajal jäänud tähelepanuta. Ideid oli mitmeid, kuidas nendega suhelda või elu põnevamaks muuta, kuid kahjuks paljud ideed jäävad hetkel lihtsalt ainult ideedeks, sest üleriigiline eriolukord muudab nende teostamise eriti keeruliseks. Seega sai välja mõeldud selline projekti sisu, millesse saavad panustada paljud naiskodukaitsjad ja soovi korral ka pereliikmed, samas jäädes ettekirjutatud olukordadele truuks ja reegleid mitte rikkudes ehk igaüks saab panustada oma kodust lahkumata.

 

Jaanuari kuus alustasid mitmed naiskodukaitsjad oma kodus millegi kudumist/ heegeldamist. Osa võttis heategevusprojektist palju naisi just sellistel ajahetkedel, nagu neile sobis - õhtul teleri ees, rongis, lapse huviringi ukse taga ja täpselt niikaua, kuni millegi asja peale aega kulus, oli see siis sokipaari jaoks 8h või 15h. Heategevusprojektist võttis osa 23 naist, kellest 21 on Tartu ringkonna tegevliikmed ja 2 naisterahvast lihtsalt väga andekad ja osavad emad/vanaemad. Kokku sai kogutud peaaegu 160 eset, millest ca 75% on isetehtud käsitöö: villased sokid ja kindad, villased tekid, mütsid, õlasallid. Hooldekodule sai kogutud veel mõned pleedid, padjad, vajaminevad rätikud ja voodiriided, et elu oleks veelgi mugavam.

 

Kultuuritoimkond soovib tänada kõiki 23osavõtjat, sest 9,5 kuuga (23.01-31.10.2021) tehtud tulemus on väga hea ning siirust, hoolt ja armastust oli näha iga toodud esemega!

FastLion CMS

Heategevusprojekt “Memmed-taadid sooja”

Heategevusprojekt “Memmed-taadid sooja”

Minu vanaema ja vanaisa armastavad villaseid riideid Vanaema kunagi kudus kogu aeg endale ja kogu perele uued sokid talveks jalga, et ikka soe oleks Naiskodukaitse Tartu ringkonna 2021.aasta heategevusprojekt “Memmed-taadid sooja” on nüüdseks läbi! Esemed on SA Hooldekodu Härmalõng asutusele üle antud ja osavõtu tulemus oli oodatust võimsam!

Heategevusprojekt “Memmed-taadid sooja”

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse