Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Erilised naised Pitka luurevõistlusel Erilised naised Pitka luurevõistlusel Noored naised, kes admiral Pitka luurevõistlused osalesid, jäid kohe silma. Esiteks olid nad ainsad naisvõistlejad ning nad pidasid vapralt lõpuni vastu. ← Eelmine Sõbrapäeva orienteerumismatk Tõrvas Järgmine → Avalik ajalugu Erilised naised Pitka luurevõistlusel

Erilised naised Pitka luurevõistlusel

Uno Minka, Kaitseliidu Võrumaa maleva teavituspealik

Noored naised, kes admiral Pitka luurevõistlused osalesid, jäid kohe silma. Esiteks olid nad ainsad naisvõistlejad ning nad pidasid vapralt lõpuni vastu.

Erilised naised Pitka luurevõistlusel
Rõuges avatseremoonial 04.augustilTagareas vasakult: Merilyn Kahr, Geiri SperlingEsireas vasakult malevapealik Tõnis Org ,Lisette Tohus, Sigrit SäinasFoto: Uno Minka

 

 


 

Erilised naised Pitka luurevõistlusel
Ronimine võrgul ÖöbikuorusFoto: Uno Minka

Kaitseliidu Valgamaa maleva pealik major Tõnis Org iseloomustas maleva tiimi nii:  “Meie võistkond on komplekteeritud kõige tublimatest sportlastest, kes on karastunud ja osalenud ka 2014. aastal admiral Pitka luurevõistlusel.“

 

Südid naised

 

Rõuges  Ööbikuorus tuli võistlejatel ronida raskel mäkketõusu takistusribal kümne meetri kõrgusele mäeservale mööda võrku.  Kostus küll hüüdeid:  „Ei, enam ei jaksa! Võhm on väljas! Nüüd on kõik!“ Ent publiku maruline toetus ja ergutused aitasid naistel ennast kokku võtta. Pärast väga lühikest pausi ootas ees granaadi täpsusvise. Et olukord oleks lahingule võimalikult sarnane, siis “lõhkesid mürsud“  ja pidevalt tärises läheduses kuuliprits“.

 

Võistlejate head ettevalmistust oli tunda, sest enamus viskeid sooritati maksimaalse täpsusega. Sellega ei hiilanud  isegi mitme  võistkonna tugevama poole esindajad.

 

Laupäeval, kui Sigrit, Geiri, Merilyn ja Lisette olid  retke lõputseremoonial kindral Kiililt  kätte saanud oma kõrged autasud, jõuvarude taastamiseks kilode viisi šokolaadikomme, kaasvõitlejatelt tugeva aplausi, rääkis võistkonnast lähemalt nende   kodumaleva naiskodukaitse instruktor Heili Mets.

 

Ta ütles:  “Meie naised on pidevalt sportinud, treeninud ja osalenud rasketel koormusmatkadel. Sport on nende elustiil. Kuna neil kõigil  on ka eelmise aasta Pitka luureretke rikkalik kogemus, siis pole nende selle aasta tubli  sooritus üllatuseks.“

 

Lõpetamisele kleitides

 

Lõputseremoonial polnud naised mitte laigulistes vormides, vaid kaunites suvekleitides, mis tõstsid neid teiste seas eriliselt esile ja sellega teenisid ära pealtvaatajate ning kõigi võistlejate tugeva aplausi.

 

Valga naiste esinemine on  seda enam imekspandav  ja  eeskuju vääriv, et palju  tugevate meestega komplekteeritud võistkondi katkestas.

 

Valga malevapealik major Tõnis Org oli kogu võistluste ajal algusest lõpuni oma meeskonda toetamas, julgustamas ning aitas tõsta nende võitlusvaimu ja moraali.

 

Heili Mets iseloomustas aga võistlejaid nii:

 

Sigrit Säinason olnud pikki aastaid Tõlliste jaoskonna aseesinaine, alates 2015. aastast on ka Valga ringkonna juhatuse liige ja ringkonna kodutütarde vanem. Sigrit töötab lasteaias ja lisaks sellele panustab  ta palju Tõlliste noortekeskuse töösse. Ta  lööb kaasa Valgamaa noorteportaali TANKLA töös. (Tankla TV on Valgamaa kohalik internetipõhine televisioonikanal, mille eesmärgiks on kajastada kohalikke sündmusi läbi videote.)

 

Eelmisest aastast alates on Sigrit osalenud Naiskodukaitse koormusmatkadel.
Naiskodukaitse  tunnustas Sigritit eelmisel aastal Liiliaristi V klassiga.

Geiri Sperling on
Valga ringkonna liige 2010. aastast. Juba kodutütarde ridades olles osales ta võistlusmatkadel. Talle meeldib kergejõustik. Geiri on tegelenud ka
modellindusega.  Alates 2010. aastast on ta  osalenud Naiskodukaitse koormusmatkadel.

Merilyn Kahr on Valga ringkonna liige 2013. aastas. Ka tema on endine kodutütar. Praegugi tegeleb ta kodutütarde ja noorkotkastega ning tema suurim kirg on osaleda matkadel ja võistlustel. Ta on osalenud mitu aastat Naiskodukaitse koormusmatkadel. Merilyni soov on asuda õppima ülikooli.

 


Lisette Tohus  kuulus Valga ringkonna kodutütar hulka ning 2014. aastal sai temast
Naiskodukaitse liige. Juba kodutütrena osales  ta väga paljudel matkadel, sealhulgas  ka Rootsis toimuvatel võistlusmatkadel. Nii nagu teised naiskonna kaaslased, kuulus ka Lisette juba eelmisel aastal Admiral Pitka luurevõistluse võistkonda. Loogilise jätkuna osaleti kogu võistkonnaga sellel aastal Naiskodukaitse koormusmatkal, kus saavutati esimene koht.  Seetõttu avaneski võimalus osaleda Admiral Pitka luurevõistlusel.

Heili Mets sõnas, et Valga  ringkonnal on võrratu võistkond.

 

“Erinevad võistlusmatkad ja luurevõistlused on meie ringkonnas üsna popid. Selle eest, et meie naised nii tublid on, peame tänama ka meie maleva mehi. Suur tänu Kaimole, et meil on  nii tubli järelkasv ja aitäh ka kõigile teistele, kes on nõu ja jõuga meie naistele abiks olnud”, lisas ta.

 

 

Järgmine →
Avalik ajalugu

FastLion CMS

Erilised naised Pitka luurevõistlusel

Erilised naised Pitka luurevõistlusel

Rõuges avatseremoonial 04 augustil Tagareas vasakult: Merilyn Kahr, Geiri Sperling Esireas vasakult malevapealik Tõnis Org ,Lisette Tohus, Sigrit Säinas Foto: Uno Minka Ronimine võrgul Ööbikuorus Foto: Uno Minka Kaitseliidu Valgamaa maleva pealik major Tõnis Org iseloomustas maleva tiimi nii: “Meie võistkond on komplekteeritud kõige tublimatest sportlastest, kes on karastunud ja osalenud ka 2014 Noored naised, kes admiral Pitka luurevõistlused osalesid, jäid kohe silma. Esiteks olid nad ainsad naisvõistlejad ning nad pidasid vapralt lõpuni vastu.

Erilised naised Pitka luurevõistlusel

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse