Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Eneseületus Naiskodukaitse koormusmatkal võitu ei toonud, kuid pakkus õnnehetki Eneseületus Naiskodukaitse koormusmatkal võitu Naiskodukaitse koormusmatkast Ida-Virumaal võttis osa ka Valga ringkonna kaks naiskonda. Kui mullu toodi koju kaksikvõit, siis tänavu nii hästi ei läinud. Foto: Maria Sikk ← Eelmine Naiskodukaitse Vabariiklik laskevõistlus Järgmine → Otepää jaoskonna sünnipäev 2016 Eneseületus Naiskodukaitse koormusmatkal võitu ei toonud, kuid pakkus õnnehetki

Eneseületus Naiskodukaitse koormusmatkal võitu ei toonud, kuid pakkus õnnehetki

Rein Säinas

Naiskodukaitse koormusmatkast Ida-Virumaal võttis osa ka Valga ringkonna kaks naiskonda. Kui mullu toodi koju kaksikvõit, siis tänavu nii hästi ei läinud.

Järjekorras juba 20. koormusmatk leidis aset 29. aprillist 1. maini Ida-Virumaal ning selle korraldas Naiskodukaitse Alutaguse ringkond koostöös Kaitseliidu Alutaguse malevaga. Võit ja võimalus esindada Naiskodukaitset Admiral Pitka luureretkel läks Rapla ringkonna esindusele. Teise koha saavutas Põlva ning kolmanda koha Võrumaa ringkond.

Esimene võistkond startis ööl vastu 30. aprilli, täpselt südaööl. Kokku osales matkal 23 võistkonda ning esindatud olid kõik Naiskodukaitse ringkonnad. Rajal olles tuli läbida 20 kontrollpunkti, kus pidi lahendama mitmesuguseid teadmisi ja oskusi proovile panevaid ülesandeid. Mängu tuli panna ka koostööoskus ja pingetaluvus.

Valga ringkonna teise võistkonna liikme Maria Siku sõnul tuli otsus võistlusel osaleda kiirelt. "Kolleeg Maarja Mägi rääkis, et üks noor tahab minna võistlema ja neil üks liige puudu. Kuna nädalavahetus oli veel vaba, andsin jah-sõna. Eks see oli ka natuke eneseületus, sest paar aastat tagasi oli mul tervisega probleeme. Seetõttu olen end rohkem hoidnud ning arvasin, et magamatus ja füüsiline koormus ei tule kasuks. Aga hoopis vastupidi. Olin rajal aeg-ajalt ikka lapsikult õnnelik ja tundsin end hästi."

Kuigi naised olid Siku sõnul valmistunud militaarsemaks väljakutseks, olid ülesanded pigem igapäevaelust. «Oli viktoriin teemadel alates telesaadetest kuni rasvapõletuse ja kamajahuni, vanaaegsete asjade tundmine, lükati ja arvelauaga arvutamine, vanemate köögimasinate kokkupanek ning tuvastamine.» Lisaks klassikalisi võistlusi nagu laskmine, esmaabi andmine, käemärkide tundmine ja veeületus.

«Kaardi lugemine ja esimeste punktide ülesanded läksid hästi, olime üsna stabiilsed. Kuna meil oli tiimis eri vanuses kolm noorsootöötajat ja üks noor, leppisime kokku, et läheneme loovalt. Isegi need omamoodi üllatusülesanded sobisid meile,» rääkis Sikk.

Tema sõnul oskas näiteks Maarja Mägi tänu vanaemale arvelauaga arvutada. «Paljud kindlasti seda enam ei oska. Laskmisel tulime meie suureks üllatuseks kolmandale kohale, kuigi kaks meist olid varem ainult korra-kaks püstolist lasknud.»

Eneseületus Naiskodukaitse koormusmatkal võitu ei toonud, kuid pakkus õnnehetki
Foto: Maria Sikk

Kui möödunud aastal tõid Valga naised koju kaksikvõidu, siis tänavu läks nii et Valga esimene naiskond koosseisus Geiri Sperling, Lisette Tohus, Merilyn Kahr ning Kadrian Possul lõpetas võistluse 12. kohal ja teine tiim, kus võistlesid Kristina Svirskaja, Maarja Mägi, Dea Margus ning Maria Sikk, katkestas teiselt kohalt poolel maal.

Katkestamise ühe põhjusena tõi Maria Sikk välja tähelepanematuse. "Ajagraafik oli tihe ning eksimisruumi polnud. Õppetund oli, et peame olema tähelepanelikumad. Graafikus polnud 11. kontrollpunkti ja selle kellaaega. Arvasime, et ehk on tegu korraldajate veaga ja liikusime rahulikult järgmisse punkti. Seal selgus, et see on hoopis postkast. Läksime edasi ja ootasime, et liiga vara punkti ei jõuaks, aga siis selgus, et oleme hoopis hiljaks jäänud."

Seejärel algas võidujooks ajaga. "Kuna saime aru, et enam aega tagasi ei jõua, tuli otsustada, kas teeme lihtsalt lõpuni või katkestame, sest mõnel olid juba jalad villis ja liiga valusad."

Kuigi katkestamine oli tol hetkel õige otsus, jäi okas hinge. «Motivatsioon hakkas kaduma, sest alustanud olime ju edukalt. Kui vaatasime punktitabelit ja selgus, et olime teisel kohal, hakkas kahju küll. Samas tõdesime, et isegi kui veel jookseme, enam kohta esikolmikus ei saa, sest karistuspunkte tuleb liiga palju. Olen õppinud, et kõik, mida ette võtad ei peagi sada protsenti ära tegema. Peab oskama ka ei öelda ja loobuma, kui on selleks vajadus,» lisas Sikk.

Samas lisas naine, et kui võimalik, lähevad nad järgmine kord sama naiskonnaga uuesti koormusmatkale. "Kindlasti läheks uuesti, sest kripeldama jääb, et me lõpuni ei läinud. Tegelikult pole tähtis saavutatud koht, vaid eneseületus ja endale püstitatud eesmärgi täitmine. Tahtsin tunda seda tunnet, kui oled täiesti väsinud, jalad ja õlad valutavad, aga samas õnnelik, et jõudsid finišisse."

Kivist Kohtla-Nõmme ümbruse kaevandusmaastikku trotsides läbisid sitked naised iga üksiku võistleja kilomeetreid kokku liites üle 4500 kilomeetri. 23-st startinud võistkonnast finišeerus 21.

Eneseületus Naiskodukaitse koormusmatkal võitu ei toonud, kuid pakkus õnnehetki
Foto: Maria Sikk

FastLion CMS

Eneseületus Naiskodukaitse koormusmatkal võitu

Eneseületus Naiskodukaitse koormusmatkal võitu

Järjekorras juba 20 koormusmatk leidis aset 29 Naiskodukaitse koormusmatkast Ida-Virumaal võttis osa ka Valga ringkonna kaks naiskonda. Kui mullu toodi koju kaksikvõit, siis tänavu nii hästi ei läinud.

Eneseületus Naiskodukaitse koormusmatkal võitu ei toonud, kuid pakkus õnnehetki

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse