Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
„EV100“ juubeliaasta avalöök Haapsalu naistega. „EV100“ juubeliaasta avalöök Haapsalu 16. aprillil toimunud suure eestimaa matkaga pandi alus „Eesti Vabariik 100“ aastapäeva pidustustele. Ka Haapsalu jaoskonna naised otsustasid sellel matkal osaleda. Matkal on aga ka suur ajalooline taust. Nimelt möödub sajand eestlaste asualade ühendamisest ning Eestimaa ja Liivimaa kubermangu vahelise piiri kaotamisest. ← Eelmine Hiidlased matkasid kubermangu piiri lähistel Järgmine → Sinililled Kullamaal „EV100“ juubeliaasta avalöök Haapsalu naistega.

„EV100“ juubeliaasta avalöök Haapsalu naistega.

Merle Soone 23. aprillil 2017

16. aprillil toimunud suure eestimaa matkaga pandi alus „Eesti Vabariik 100“ aastapäeva pidustustele. Ka Haapsalu jaoskonna naised otsustasid sellel matkal osaleda. Matkal on aga ka suur ajalooline taust. Nimelt möödub sajand eestlaste asualade ühendamisest ning Eestimaa ja Liivimaa kubermangu vahelise piiri kaotamisest.

„EV100“ juubeliaasta avalöök Haapsalu naistega.
Foto Arvo Tarmula.

Hommikul Haapsalus aknast välja vaadates ei uskunud paljud oma silmi. Maad kattis paks lumevaip ja lund sadas aina juurde. Arvan, et enamus tegi oma riietuses kiireid muudatusi ja oldi dilemma ees, kas hakkab rajal külm või mitte. Teistmoodi oli see, et ise me üritust ei korraldanud vaid läksimegi matkale, kus kogu programm oli meie jaoks  kenasti paika pandud ja organiseeritud.

„EV100“ juubeliaasta avalöök Haapsalu naistega.
Foto Urmas Luik.

Meie buss startis Haapsalu Veekeskuse eest ja meie matkajuhiks oli spordiliit  Läänela tegevjuht Ülle Lass. Koledale ilmale vaatamata rõõmsatujulisi inimesi ikkagi kogunes.

Sellel päeval matkati üldse 18 erinevat marsruuti pidi, mis tõid rahva kokku 9-sse kogunemispaika. Meie raja alguseks oli määratud Mihkli A8 Pärnumaal, mis oli distansilt  üks pikemaid. Raja pikkus ei heidutanud kedagi. Mihklisse kohale jõudes saime kätte kaela- ja matkakaardid, järgnes väikene ajalooline tutvustus  ja asusime teele. Lumest polnud Pärnumaal enam jälgegi. Ilm võttis kena pöörde ja vaid paar lumehelvest vahepeal liugles metsavahel.

„EV100“ juubeliaasta avalöök Haapsalu naistega.
Foto Merle Soone.

Teel jäid meelde Veltsa mõisapark, Veltsa koolimaja, Uduna tamm, Oidermaa mõis, ilus loodus ja toredad reisikaaslased. Paljud tegid teel olles pilte ja TV3 ootas meid ka ühel teeotsal. Meie matka lõpppunkt oli Lõpes, kus ootas kuum supp, kohv ja kontsert. Kuna olid ju veel ikkagi Lihavõttepühad, võtsime oma naistega kaasa ka pühademunad, et teha üks koksimisvõistlus. Matk möödus aga nii ruttu, et munakoksimisega saime alles peolauas rammu katsuda.

Kui enne starti tundus, et mis see 20 km käimist siis ikka ära ei ole, siis hiljem soojas toas suppi süües oli tunda, kuidas jalad mõnuga laua all surisesid. Emotsioonid matkarahval olid igati ülevad ja positiivsed. Tagasitee läks ruttu ja juba oli kuulda küsimusi, et kuhu järgmiseks läheme?

Tore, et saime olla osalised sellisel toredal päeval.

„EV100“ juubeliaasta avalöök Haapsalu naistega.
Foto Arvo Tarmula.
Järgmine →
Sinililled Kullamaal

FastLion CMS

„EV100“ juubeliaasta avalöök Haapsalu

„EV100“ juubeliaasta avalöök Haapsalu

Foto Arvo Tarmula Hommikul Haapsalus aknast välja vaadates ei uskunud paljud oma silmi 16. aprillil toimunud suure eestimaa matkaga pandi alus „Eesti Vabariik 100“ aastapäeva pidustustele. Ka Haapsalu jaoskonna naised otsustasid sellel matkal osaleda. Matkal on aga ka suur ajalooline taust. Nimelt möödub sajand eestlaste asualade ühendamisest ning Eestimaa ja Liivimaa kubermangu vahelise piiri kaotamisest.

„EV100“ juubeliaasta avalöök Haapsalu naistega.

www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse