Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
2019. aasta Põhja jaoskonnas 2019 aasta Põhja jaoskonnas Ootame põnevusega uut aastat! 2019. aasta Põhja jaoskonnas

2019. aasta Põhja jaoskonnas

Esinaine: Sirle Baldesport-Märss

Aseesinaine: Margit Saagpakk

 

Aasta algas Tallinna ringkonna suuruselt teisele jaoskonnale traditsiooniliselt üldkoosolekuga, kus saime omale (osaliselt) uue juhatuse. Pikaaegse esinaise Helen Heinmaa järel võttis selle suure vastutuse oma õlule Sirle Baldesport-Märss. Aseesinaiseks valisime Margit Saagpaku.

 

Peagi kohtusime mitmete jaoskonna ja ringkonna kaaslastega uuesti Eesti Vabariigi aastapäevale pühendatud Kaitsejõudude paraadil. See oli aktiivsesse aastasse väga pidulik sissejuhatus, kuid ega see ilu ei tule vaevata. Paraadil osalejad käivad enne vähemalt neljal korral koos ning harjutavad marssimist ja rividistsipliini, liputoimkond harjutab veel rohkem.

 

Maikuus toimus ringkonna traditsiooniline spordivõistlus Xena reid, millel tänavu oli taaskord uus formaat. Spordigrupi juht Kärt Praks oli metsatuka alla üles seadnud üheksa jõujaama, kus tuli etteantud aja jooksul mõnda võhmale võtvat harjutust sooritada. Siit tõi meie jaoskonda raskelt välja teenitud hõbeda esinaine Sirle. Võistlejate või kohtunikena oli Põhja jaoskonnast väljas pea kümme inimest.

 

Suvel toimus kauaoodatud jaoskonna motivatsiooniüritus. Seekord osutus valituks väljasõit Rummu karjääri, kus oli võimalus niisama matkata või siis SUP-lauaga sinisel veel liuelda. Üheskoos peeti ka väike piknik ning sai supelda ja mõnusalt koos aega veeta.

 

Aastaplaani järgi oli meie ülesandeks koostöös Sadama jaoskonnaga korraldada orienteerumise õppepäev. Ettevõtmine algas kogunemisega Arsenali keskuse parklas, kus osalejad said juhendid ja nipid, kuidas rada läbida ja nutitelefoni GPSi kasutada. Osalejad said orienteeruda mööda kahte erinevat rada. Iga punkt tuli üles leida ja seal lahendada etteantud ülesanne. Viimases punktis oli väike mõistatus ja kõik osalejad said pisikese kehakinnituse ja auhinnad. Kuna tegemist oli linnaorienteerumisega, siis oli üritusel võimalik osaleda ka lapsevankrit lükates, millega näitas eeskuju ringkonna esinaine Anneli Looken.

 

Novembris toimus seitsmendat korda ringkonna laskevõistlus Jane Bond, mis läks Põhja jaoskonnale väga edukalt. Võisteldi kahes distsipliinis: sportpüss ja automaadi simulaator ühe alana ning õhupüstol teisena. See oli meie jaoskonna üks kulla- ja hõbedasadu, aga kas saakski minna teisiti, kui meie hulka kuulub teenekas laskeinstruktor Karin Muru. Püsside kombos võitis esikoha Katre Kröönström ja hõbeda Margit Gerndorf. Õhupüstoli kulla tõi meile jällegi Katre Kröönström ning hõbeda 6 aastat Jane Bondi tiitlit kaitsnud Sirle Baldesport-Märss.

 

Ringkonna aastapäeval annetati meie jaoskonna pikaaegsele liikmele Karin Murule Liiliaristi V klass, lisaks tõsteti esile ja anti tänukiri veel mitmele Põhja jaoskonna liikmele. Ka ringkonna Aasta Naiskodukaitsja 2019 tiitel jõudis seekord Põhja jaoskonda, selle sai Maris Soonsein.

 

Aasta oli täis palju tegemisi ning kõik leidsid omale midagi jõukohast ja sobivat. Põhjakaid jagus muuhulgas nii “Anname Au!” kampaaniasse, erinevatele täiendõppekursustele, evakuatsiooniõppusele, enesekaitselaagrisse, mälumängule kui ka mitmetele Kaitseliidu õppustele.

 

Ootame põnevusega uut aastat!

FastLion CMS

2019 aasta Põhja jaoskonnas

2019 aasta Põhja jaoskonnas

Esinaine: Sirle Baldesport-Märss Aseesinaine : Margit Saagpakk Aasta algas Tallinna ringkonna suuruselt teisele jaoskonnale traditsiooniliselt üldkoosolekuga, kus saime omale (osaliselt) uue juhatuse Pikaaegse esinaise Helen Heinmaa järel võttis selle suure vastutuse oma õlule Sirle Baldesport-Märss

2019. aasta Põhja jaoskonnas

www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse