Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Võitis hoopis keegi teine ... Võitis hoopis keegi teine Kõik sai alguse sellest, kui eelmisel kevadel toimunud laste kergejõustikuvõistluse ajal levis kuuldus, et see saab olema viimane võistlus, sest senini võistlust korraldanud meeskond seda enam ei korralda. Foto: NKK Sakala ringkond ← Eelmine Käisime "Ära tegemas" Järgmine → Toimus Mari Raamoti neljas rattaretk Võitis hoopis keegi teine . . .

Võitis hoopis keegi teine ...

Piret Taim, Lembe Lahtmaa 7. juunil 2013

Kõik sai alguse sellest, kui eelmisel kevadel toimunud laste kergejõustikuvõistluse ajal levis kuuldus, et see saab olema viimane võistlus, sest senini võistlust korraldanud meeskond seda enam ei korralda.

Võitis hoopis keegi teine ...
Laste kergejõustikupäev 02.06.2013. Foto: NKK Sakala ringkond

Sakala malevapealiku, major Kalle Köhleri luniv pilk pöördus meie - naiskodukaitsjate poole. Adusime, et see on suur väljakutse. Samas oleme ikka uhked oma tegusa spordigrupi üle ja ületamatuna see ettevõtmine ei tundunud.

 

Võistluse eesmärk oli propageerida kergejõustikku nooremate laste ja nende vanemate hulgas. Teame ju, et tõusev trend on vaba aja sisustamine tegevustega, mis ei toeta laste ja noorte füüsilist arengut: üha enam veedetakse aega koos vanematega teleri ees ning arvutimänge mängides. Usume, et sellised spordipäevad tekitavad inimestes, eelkõige aga noortes, suuremat huvi nii sporditegemise kui võistlustele kaasaelamise vastu.

 

Selleks, et kõik sujuks, pidasid korraldajad mitmeid koosolekuid, tegid plaane ja jagasid ülesandeid. Sponsorite leidmiseks saadetud kümnetele kirjadele, oli kahjuks palju äraütlemisi. Spordipäeva toetajateks osutusid Premia, Mivar Viva, Viljandi linn, Sakala malev. Suur aitäh!

Võitis hoopis keegi teine ...
Laste kergejõustikupäev 02.06.2013. Foto: NKK Sakala ringkond

Juuni alguse päikesepaisteline pühapäev meelitas kohale sadakond tüdrukut ja poissi. 5-9 aastased lapsed registreerisid Viljandi Linnastaadioni registreerimistelgis ja võistlesid neljal alal. Nad hüppasid staadionil kaugust, viskasid palli, jooksid võidu lühikesel sprindirajal ja pikemal distantsil, (200 või 400 meetri jooks). Kohtunikke oli staadionil 30 ringis.

 

Olime valmis meisterdanud võistlejakaardi, mis riputati igale lapsele kaela ning kuhu oli võimalik kanda kõikide alade tulemused, kaardi teise poole kasutasime loomulikult NKK reklaamiks. Kaart jäi lapsele mälestuseks. Lisaks anti igale võistlejale sponsoripakike, mis sisaldas kõrrejooki ja jogurtit.

Võitis hoopis keegi teine ...
Laste kergejõustikupäev 02.06.2013. Foto: NKK Sakala ringkond

Avakõne pidas põllumajandusminister Helir Valdor Seeder, kes soovis kõigile indu ja jaksu, millest lastel puudust ei tulnud.

Juba kõlaski avapauk ning esimese vahetuse jooksjad võtsid mõõtu 60 meetri jooksus.  Aga kasuks tuli see võistlus kindlasti ka lastevanematele, kuna aegajalt oli jooksuradade kõrval tihedam sagimine, kui jooksurajal. Lisaks kaasaelamisele andsid vanemad oma panuse ka kaasajooksmisega ning kohati tundus, et lastevanematel oli kõrgem võistluspalavik  kui lastel.

 

Paralleelselt toimusid nii kaugushüpe kui ka pallivise. Peale iga ala lõppu tormasid käskjalad tulemustega sekretariaati, kus koheselt kanti tulemused protokolli ning kirjutati välja diplomid.

 

 

Iga võistlusala kolme paremat autasustati medaliga ning kuuele esimesele anti diplom. Iga ala võitja sai eriauhinna.

Võistlus möödus ilma suuremate viperusteta. Kindlasti aitas sellele korraldusele kaasa meie eelmisel aastal korraldatud Naiskodukaitse spordivõistluselt saadud kogemus. Lapsed olid õnnelikud, et võistelda said, meie olime õnnelikud, et neile tegevust pakkusime. Usume, et kergejõustikupäevaga saime tähelepanu juhtida laste ja noorte füüsilise tegevuse olulisusele ning edendasime noorte sporti. Mis saab olla paremat kui laste tänulikkusest säravad silmad! Tõestasime taas kord, et saame hakkama! Seega võitjateks osutusime meie ise.


Kuigi Naiskodukaitse Sakala ringkonna korraldada on Viljandi laste kergejõustikupäev esimest korda  on tegemist traditsioonilise üritusega, millest osavõtt on aastast-aastasse kasvanud ning mis tänaseks on kujunenud üheks suuremaks noortele suunatud spordiürituseks Viljandimaal.

 

Kui tahad võita, pead oskama kaotada!

 

Võitis hoopis keegi teine ...
Laste kergejõustikupäev 02.06.2013. Foto: NKK Sakala ringkond

FastLion CMS

Võitis hoopis keegi teine

Võitis hoopis keegi teine

Laste kergejõustikupäev 02 06 Kõik sai alguse sellest, kui eelmisel kevadel toimunud laste kergejõustikuvõistluse ajal levis kuuldus, et see saab olema viimane võistlus, sest senini võistlust korraldanud meeskond seda enam ei korralda.

Võitis hoopis keegi teine . . .

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse