Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Vihmapisarad ja valged liiliad Lihulas Vihmapisarad ja valged liiliad Eelmise aasta lõpul loodud Lõuna-Läänemaa jaoskond korraldas Naiskodukaitse mälestuspäeva ja tähistas ka veteranipäeva 26. aprillil Lihulas. Fotod Mirjam Varik Tähtpäevad ← Eelmine Kevadiselt tormakas nädalavahetus Järgmine → Võidupüha supp Hiiumaal tuli välja nagu muiste - ehe ja hää! Vihmapisarad ja valged liiliad Lihulas tähtpäevad

Vihmapisarad ja valged liiliad Lihulas

Kaja Lotman 27.aprillil 2015

Eelmise aasta lõpul loodud Lõuna-Läänemaa jaoskond korraldas Naiskodukaitse mälestuspäeva ja tähistas ka veteranipäeva 26. aprillil Lihulas.

Fotod Mirjam Varik

Vihmapisarad ja valged liiliad Lihulas

Kurbade vihmapisaratega koos tegime oma valgete liiliate palverännaku Lihula vabadussõja mälestusmärgi juurde. Meid saatsid Kaitseliidu Lihula üksikkompanii liikmed ja osalejate lapsed. Möödudes kirikust, helisesid kellad ja inimesed jäid poe ees seisma ning meile järele vaatma.  Lääne ringkonna esinaine  Mare Laide jutustas meile väga kurva ja südamliku loo Heino Noore pere saatusest ja selle päeva tähendusest. 

Vihmapisarad ja valged liiliad Lihulas

Jaoskonna esinaine Kaja Lotman nimetas, et Lihula mälestussamba rajamisele aitas kunagi kaasa ka kohalik naiskodukaitse  eesotsas  pr. Juta Soovikuga, kelle saatus on meile teadmata. Seejärel asetati mälestussambale valged liiliad - naiskodukaitse sümbol, mis tähistab ausust ja puhtust.

Päeva teisel poolel pakkus suure elamuse Lihula meeskoor. Meeste  vägevad hääled mürisesid veteranide mälestuseks, pannes proovile Lihula mõisa paljunäinud seinad.

Vihmapisarad ja valged liiliad Lihulas

FastLion CMS

Vihmapisarad ja valged liiliad

Vihmapisarad ja valged liiliad

Kurbade vihmapisaratega koos tegime oma valgete liiliate palverännaku Lihula vabadussõja mälestusmärgi juurde Meid saatsid Kaitseliidu Lihula üksikkompanii liikmed ja osalejate lapsed Eelmise aasta lõpul loodud Lõuna-Läänemaa jaoskond korraldas Naiskodukaitse mälestuspäeva ja tähistas ka veteranipäeva 26. aprillil Lihulas. Fotod Mirjam Varik

Vihmapisarad ja valged liiliad Lihulas

tähtpäevad
www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse