Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Vabariigi 100. sünnipäev Viljandis Vabariigi 100 sünnipäev Viljandis 24. veebruaril 2018 tähistati kõikjal üle Eesti meie vabariigi 100. aastapäeva. Loodus oli kinkinud Eestile imeilusa lumise, kuid käreda pakase ja tuulega talveilma. . . sünnipäev Järgmine → Uued juhid Sakala ringkonnas Vabariigi 100. sünnipäev Viljandis

Vabariigi 100. sünnipäev Viljandis

Ülle Riiner, Mai Muttika 2. märtsil 2018

24. veebruaril 2018 tähistati kõikjal üle Eesti meie vabariigi 100. aastapäeva. Loodus oli kinkinud Eestile imeilusa lumise, kuid käreda pakase ja tuulega talveilma...

Vabariigi 100. sünnipäev Viljandis

Tavapäraselt algasid aastapäeva pidustused Viljandis hommikul kell 9.00 lillede asetamisega langenute haudadele ja mälestusmärkidele. Lilli asetasid Viljandi Noortevolikogu liikmed ning  Kaitseliidu Sakala maleva noorkotkad ja kodutütred.

Edasi kogunes linnarahvas  -18 kraadises pakases Viljandi kohtumaja ette, kus vastne linnapea Madis Timpson luges suurele rahvahulgale ette Eesti Vabariigi iseseisvusmanifesti ning laulis Sakala meeskoor.

Vabariigi 100. sünnipäev Viljandis

Ühises rongkäigus liiguti läbi linna, rivis olid Sakala maleva kaitseliitlased, naiskodukaitsjad, kodutütred, noorkotkad ning pidustustele tulnud linnarahvas - suunduti kindral Johan Laidoneri ratsamonumendi juurde, kuhu asetati mälestuspärjad. Vaatamata väga külmale ilmale ja tärganud gripihooajale osales pidulikus rongkäigus tõesti väga palju inimesi.

Vabariigi 100. sünnipäev Viljandis
Sakala naiskodukaitsjad Viljandi Jaani kiriku ees

Pärast rongkäiku toimus Viljandi Jaani kirikus tänujumalateenistus. Pidulikul sissemarsil toodi kirikusse lipud ning Jaani koguduse õpetaja Viljandimaa praost Marko Tiitus pidas päevakohase kõne. Jumalateenistusel astus südamlike lauludega üles ka Viljandimaa kammerkoor. Üritused jätkusid kuni kella 14-ni kogu pere päevana. 

Vabariigi 100. sünnipäev Viljandis
Pärast rivistust Viljandi lauluväljakul

Kesklõunast alates pakuti Viljandi lauluväljakul pidupäeva hernesuppi ning sooja teed ja kringlit, toimus jõustruktuuride väljanäitus ja põnevad tegevused kogu perele. Oli võimalik uisutada selleks otsatarbeks lauluväljaku ette tehtud liuväljal, lasta vibu, ronida köisseinal ning tutvuda nii jõustruktuuride  ja kaitseliidu, kui ka politsei ja päästeameti tegemistega erinevates telkides.  
Naiskodukaitsjad jagasid sini-must-valgeid lippe, aastapäeva sümboolikaga märke, magneteid jm. Pidupäeva vahvaks üllatuseks olid käsitöömeister Piret Ani poolt valmistatud puidust pääsukesed. Võimalik oli minna koos giidiga loodusretkega Viljandi lossimägedesse.

Viljandi Pauluse kirikus toimus kell 12 muusikaline palvus ning kell 13 algas pidulik kontsertaktus ja Viljandi linna aastapreemiate üleandmine Ugala teatris, kuhu oli oodatud kogu linnarahvas.

PALJU ÕNNE, EESTI!

Vabariigi 100. sünnipäev Viljandis
Fotole õnnestus saada härra Elmo Riig, kes tavaliselt ise ajalehe Sakala jaoks pilte teeb

FastLion CMS

Vabariigi 100 sünnipäev Viljandis

Vabariigi 100 sünnipäev Viljandis

Tavapäraselt algasid aastapäeva pidustused Viljandis hommikul kell 9 00 lillede asetamisega langenute haudadele ja mälestusmärkidele 24. veebruaril 2018 tähistati kõikjal üle Eesti meie vabariigi 100. aastapäeva. Loodus oli kinkinud Eestile imeilusa lumise, kuid käreda pakase ja tuulega talveilma...

Vabariigi 100. sünnipäev Viljandis

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse