Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Ühe võrra rikkamad Ühe võrra rikkamad Naiskodukaitse Sakalamaa ringkonnas oli 1938. aastal 35 jaoskonda ja 1240 liiget. Kui 2013. aasta lõpus rõõmustasime Sakala ringkonna sajanda tegevliikme üle, siis nüüd on taaskord heameel hõisata: Oleme ühe jaoskonna võrra rikkamad ning sammukese asutamisaastate tulemusele lähemal! Ajaratas pöörleb kindlalt ja peatamatult! ← Eelmine Valmisid lilled ja südamed Järgmine → Võrkpall treenib naerulihaseid Ühe võrra rikkamad

Ühe võrra rikkamad

Tiina Ott 7. märtsil 2014

Naiskodukaitse Sakalamaa ringkonnas oli 1938. aastal 35 jaoskonda ja 1240 liiget. Kui 2013. aasta lõpus rõõmustasime Sakala ringkonna sajanda tegevliikme üle, siis nüüd on taaskord heameel hõisata: Oleme ühe jaoskonna võrra rikkamad ning sammukese asutamisaastate tulemusele lähemal!

5. veebruaril kogunes grupp aktiviste, et rääkida meile juba aastaid muret tekitavalt suure Viljandi jaoskonna reorganiseerimise teemal. Seekord tundus asi tõsine, juba koosistumise alguses tekkis kaks aktiivgruppi, kes olid nõus uute jaoskondade koordineerimise enda peale võtma.  Sellel koosolekul lepiti kokku, et kohe hakatakse tegelema liikmete värbamisega ja ehk on siis lootust veel selle aasta märtsikuus uue jaoskonna ridades ringkonnakogul osaleda.

 

13 Naiskodukaitse Sakala ringkonna liiget allkirjastasid 18. veebruaril Kaitseliidu Sakala maleva staabihoones toimunud koosolekul uue jaoskonna loomise alusdokumendi. Asutamiskoosolekul osalesid: Sirli Rull, Ülle Riiner, Eda Kivisild, Ene Sügav, Pia-Eve Teder, Leili Särg, Kersti Hal, Jane Särg, Eva Rohtla, Mai Muttika, Anne Kutser, Ursula Mikkor ja Lilian Estorn.

 

Nüüd seisis ees jaoskonnale nime valik, mis osutus küllalt keeruliseks. Tõenäoliselt ulatub muinasaega komme anda lapsele nimi vanaisa või vanaema järgi. Tegemist on laialt levinud tavaga. Arutusel olid ajalooliste jaoskondade nimed nagu Lustivere ja Pahuvere. Samuti mõeldi meie ringkonna esimese esinaise Erika Oskar Männiku ja Naiskodukaitse esimese esinaise Mari Raamoti nime kasutamisele. Nimeks pakuti ka Viljandi linna sümboolikast lähtuvalt valget roosi ja sellele vastukaaluks punaseid nelke. Kuid kuna Sakala ringkonnas tegutsevad momendil Viljandi ja Suure-Jaani jaoskond, siis otsustati ka loodavale jaoskonnale piirkonnapõhine nimi panna. Enamus jaoskonna loojatest elavad Viljandis ning otsustatigi ühiselt, et nimeks saab Lõuna-Viljandi. Sakala ringkonnas on nüüd kokku kolm jaoskonda.

 

3. märtsil loodi Lõuna-Viljandi jaoskond ning siit algabki uue jaoskonna oma lugu. Ajaratas pöörleb kindlalt ja peatamatult!

Ühe võrra rikkamad

FastLion CMS

Ühe võrra rikkamad

Ühe võrra rikkamad

5 veebruaril kogunes grupp aktiviste, et rääkida meile juba aastaid muret tekitavalt suure Viljandi jaoskonna reorganiseerimise teemal Naiskodukaitse Sakalamaa ringkonnas oli 1938. aastal 35 jaoskonda ja 1240 liiget. Kui 2013. aasta lõpus rõõmustasime Sakala ringkonna sajanda tegevliikme üle, siis nüüd on taaskord heameel hõisata: Oleme ühe jaoskonna võrra rikkamad ning sammukese asutamisaastate tulemusele lähemal!

Ühe võrra rikkamad

www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse