Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Taliharjapäev Lõpel Taliharjapäev Lõpel Taliharjapäeval, 14. jaanuaril, pidasid Naiskodukaitse Lõuna- Läänemaa jaoskond 95. aastapäeva ja Lihula üksikkompanii 98. aastapäeva ühiselt koos Lõpe Klubis Pärnumaal. Kutsutute seas olid ka Lääne ringkonna juhatus ja jaoskondade esindused. Foto: Eda Aavik ← Eelmine Aasta viimase päeva hommikul…… Järgmine → Täika või polka ehk, kas sul on täiskaader või poolkaaderkaamera? Taliharjapäev Lõpel

Taliharjapäev Lõpel

Maret Kollin ja Marge Kelder 16. jaan. 2023

Taliharjapäeval, 14. jaanuaril, pidasid Naiskodukaitse Lõuna- Läänemaa jaoskond 95. aastapäeva ja Lihula üksikkompanii 98. aastapäeva ühiselt koos Lõpe Klubis Pärnumaal. Kutsutute seas olid ka Lääne ringkonna juhatus ja jaoskondade esindused.

Pidu algas Eesti hümniga. Seejärel sukeldusime Mati Mandli eestvedamisel ajalootundi. Järgnesid sõnavõtud, õnnitlused ning tunnustamised. Õhtu jooksul oli võimalus soetada loteriipilet, mille heategevuslik tulu läheb Lihula Üksikkompanii lipumasti soetamisele, et see siis kinkida ühele kogukonnale nende valdusalal. Loterii tekitas ärevust, kas ka minu number välja hõigatakse? Sünnipäevalapsed olid katnud rikkaliku laua. Ei puudunud ka ülimaitsev kodukootud kohupiimatort. Muidugi ei möödu ükski pidu tantsuta. Seekord viisid meid laulud merele…Paljasjalgsed, triibulistes pluusides ei ole keegi muu kui „Väliarf“.

Taliharjapäev Lõpel
Naiskodukaitse esindus peal (pildilt on kahjuks puudu meie Kaja ning Lilia). Foto: Kristiina Kukk

Lõuna–Läänemaa  jaoskonna esinaine Marge Kelder võttis jaoskonna tegemised kokku julgustava ning motiveeriva kõnega.

 

Tere kallid naiskodukaitsejad, kaitseliitlased ja külalised!

 

Uskumatu kui kiirelt aeg liigub, vähem kui aasta tagasi seisin ma enamuse teie ees ning pidasin kõne. Mõned üritused ja tegemised ning juba ongi pea aasta taas möödas ning taas seisan ma teie ees. Sel korral tahan ma teile rääkida  meie naistest, naistest kellega läheksin luurele iga kell. Naistest, kes tulevad kaasa kõikide ideedega ning kes on ise ka väga lennukate ideedega.

 Nende kohta võin öelda, et:

„Temaga tõesti võibki läbi minna nii veest kui tulest ning ta on alati su kõrval. Igav temaga ei hakka ning juttu jätkub alati.“

„Ta on naine kellel on alati 100 rauda tules, teda sõna otseses mõttes ja teda jagub igale poole.“

„Tema pajatusi võib kuulama jäädagi ning uskumatu kui palju üks naine võib teada. Nagu elav ajalooraamat.“

„Vaga vesi sügav põhi.“

„Laseb kui snaiper ja uskumatu visadusega uurib ajalugu. Midagi ei jää olematuks.“

 „Teda on raske tabada ilma naeratuseta, ta on nagu päike igas päevas.“

„Temaga juba igav ei hakka ja laskevõistlused on ilma temata kuidagi tühjad.“

„Ta on tõeline energiapomm, nii palju häid ideid, oleks vaid aega kõiki ellu viia.“

„Tal on oskus hakkama saada kõigiga- nii suurte kui väikestega ning seda igas olukorras.“

„Ta on küll alles uus tulija ,aga juba toimetab mitmel rindel.“

Need vähesed laused iseloomustasid vaid väikest osa meie naistest, kuid siiski ei saa öelda, et need ei võiks käia meie kõigi kohta. Meil on 35 naist, kes kõik on uskumatult ägedad ja tegusad. Helista ja nad on juba kohal. Kui ma eelmine aasta oma kõnes rääkisin, et plaan on luua Lihula evakuatsioonirühm, siis tänaseks võib õelda, et see on tehtud. Jah veel veidi poolik kuid siiski tehtud ja toimib. Sai ju juba päris iseseisev õppuski läbi viidud. Õppus mille algne plaan oli teha vaikne oma rühma õppus, kuid elus ei ole kunagi nii, et teed plaani ja nii läheb. Oh ei. Vaiksest õppusest tuli ikka päris korralik kiire ja hoopis erinev asi sellest mida algselt plaanisime. Aga nii oligi parem, meid kõiki visati pea ees vette ja me tulime sealt veest välja uskumatult hästi. Kõik tänu nendele naistele/meestele, kes meie meeskonnas on. Aitäh teile naised, et olite ja olete alati mulle ja teistele toeks. Selline ongi üks ühtehoidev jaoskond. Kõik ajavad ühte asja. Te olete uskumatud. Samuti ei saa tänamata jätta LÜKi mehi, kes on meile alati toeks ja on valmis oma aega panustama meie tegemistesse ja aitavad meid nii kuis oskavad. Meie tänusõnad kuuluvad ka Lihula päästekomando pealikule Mikule, kes oli valmis õppusel meile oma tarkusi jagama ning kellega edaspidigi teeme koostööd. Oli kiire aasta ja veel kiirem ja tegusam on ees ning meie naised on selleks valmis.

 

Meie kõik koos oleme need kes tagavad omadele kindlustunde! Ühtsuses peitub jõud ja iga okas loeb! Aitäh, et olete olemas!

Jaoskonna tänukirjadega tunnustati: Maris Esko, Pille Kaisel, Raili Kolõtšev, Kelly Kuuseväli, Talvi Kuuseväli, Silvia Lotman, Aet Morševitski, Lii Urb, Kristiina Maas ja Elise Ojap.

Jaoskonna tänukiri koos hinnalise kingitusega tunnustati: Kaidi Antsi, Inga-Garmen Küttmann ja Alige Reisel.

Hinnalise kingitusega tänati: Triin Pärnpuu- üle-eestilise staabiassistentide baaskurse parim lõpetaja ning Kersti Täht- meie ajaloo uurimise eest.

 

Marge ja Karel Kelder, keda tunnustas Lihula üksikkompanii pealik Reimo Reimer tänukirjaga, kui “Aasta 2022 lahingpaar“ ning Kaitseliidu Kooli nooremallohvitseri kursuse edauka lõpetamise eest.

 

Meie ringkonnast on Lihula üksikkompaniile oma tegemistega silma jäänud kaks naist Svetlana Aug ja Katrin Reede. Sujuva koostöö eest tunnustati neid LÜKi tänuplaadiga. Kui nüüd ausalt kõik ära rääkida, siis mehed märkisid, et Katrin sätib kastid õigesse virna ja Svetlana, Sina= koostöö, täname.

 

Taliharjapäev Lõpel
Vasakult Katrin Reede, Reimo Reimer ja Svetlana Aug. Foto: Eda Aavik

FastLion CMS

Taliharjapäev Lõpel

Taliharjapäev Lõpel

Pidu algas Eesti hümniga Seejärel sukeldusime Mati Mandli eestvedamisel ajalootundi Taliharjapäeval, 14. jaanuaril, pidasid Naiskodukaitse Lõuna- Läänemaa jaoskond 95. aastapäeva ja Lihula üksikkompanii 98. aastapäeva ühiselt koos Lõpe Klubis Pärnumaal. Kutsutute seas olid ka Lääne ringkonna juhatus ja jaoskondade esindused.

Taliharjapäev Lõpel

www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse