Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Sõbrapäeva orienteerumismatk Tõrvas Sõbrapäeva orienteerumismatk Tõrvas Mida teha sõbrapäeval? Hakkab juba tüütuks muutuma kinkida lilli, mõmmisid ning süüa ¹okolaadi. Õnneks korraldasid Naiskodukaitse Valgamaa ringkonna Tõrva jaoskonna naised sõbrapäeval orienteerumismatka Tõrvas, kuhu koos sõpradega minna. Säinas ← Eelmine Valga ringkond 'GRILLFESTIL' Järgmine → Erilised naised Pitka luurevõistlusel Sõbrapäeva orienteerumismatk Tõrvas

Sõbrapäeva orienteerumismatk Tõrvas

Raili Põder 29. märtsil 2015

Mida teha sõbrapäeval? Hakkab juba tüütuks muutuma kinkida lilli, mõmmisid ning süüa ¹okolaadi. Õnneks korraldasid Naiskodukaitse Valgamaa ringkonna Tõrva jaoskonna naised sõbrapäeval orienteerumismatka Tõrvas, kuhu koos sõpradega minna.

Sõbrapäeva orienteerumismatk Tõrvas
KP-S.Säinas

Tõrva kultuurimaja juurde kogunes kaheksa võistkonda, kus liikmeid kaks kuni viis, nii naiskodukaitsjaid, kaitseliitlasi, kodutütreid, noorkotkaid kui ka linnarahvast. Rajale said võistkonnad minna iga viieteistkümne minuti järel ning otsima tuli hakata kaardile märgitud kaheksat punkti.

Leitud punktides ootasid meid ees mõnusad ülesanded. Esimeses saime lihased soojaks joosta kiivri, rakmete ja muna kulbil hoides, et oleks lõbusam jagasime omavahel ära, kes millega jookseb. Tore oli märgata akendele ilmunud pealtvaatajaid.

Teine punkt - ristsõna ja puzzle, pani Naiskodukaitse baasväljaõppe moodulid meenutama. Aga ajusid ragistades sai ikkagi kogu kupatus tehtud. Edasi ootas meid Kimi mängus mälutreening. Olime enda arvates kavalad - jagasime meeldejäetavad asjad kolme vahel ära ja ülesanne tundus lihtne. Aga võta näpust, konserviavaja jäi ikka kahe silma vahele.

Sõbrapäeva orienteerumismatk Tõrvas
suusatamine-pilt S.Säinas

 

Järgmise punkti leidmiseks tuli meil oma orienteerumisoskus proovile panna ning liikuda mööda jäist Tõrva linna väikeelamurajooni. Õnneks polnud vaja isegi tänavaid lugeda, vaid kõndisid seni, kuni sai- keerasid paremale ja kõndisid tänava lõpuni, siis kerge pööre vasemale ja juba paistiski noolelaske ala. Kõige julgem ja osavam sai siin võistkonnale parimad punktid tuua. Saapaviset said aga kõik katsetada. Loomlikult sai siin proovitud erinevaid viskestiile - kõrgele ja lähedale või maadligi ja kaugele. Tuli välja, et päris keeruline on kahte kokkuseotud saabast üle pea kaugusesse lennutada.

 

 

Edasi sai vallutatud kerge kahemeetrine tõus. See polnud sugugi lihtne, sest tee oli ikka korralikult libe. Loomulikult saanuks ka kõrvalt minna, aga kes siis raatsib kümmekond meetrit pikema matka teha, kui saab ka püstipüsimislihaseid treenida. Kuuendas punktis ootasid tuvastamist teibitud plekkpurki peidetud ained. Kuri kahtlus tekkis, et ühes purgis polnud küll midagi söödavat - kõlises rohkem nagu kopikad. Eelviimases punktis ootasid meid ees meeskonnasuusad, kus sai teistega arvestamise oskuse proovile panna. Stardis öeldi ettehoiatavalt, et viimases punktis ootab meid saun, kuid kahjuks ei saanud meie sauna, vaid pidime andma esmaabi saunalavale liiga kauaks jäänud neiule. Veel mõned sammud ja olimegi finišis.

 

Kerge supp ja soe tee tegid niigi toreda ürituse veelgi mõnusamaks. Sõbrad rahul, ise rahul. Orienteerumismatka võidu noppis Helme üksikkompanii võistkond koosseisus Riho Karu, Anti Altement ja Ivar Kais.

 

Aitäh korraldajatele ja läbiviijatele!

Sõbrapäeva orienteerumismatk Tõrvas
pilt S.Säinas

FastLion CMS

Sõbrapäeva orienteerumismatk Tõrvas

Sõbrapäeva orienteerumismatk Tõrvas

KP-S Säinas Tõrva kultuurimaja juurde kogunes kaheksa võistkonda, kus liikmeid kaks kuni viis, nii naiskodukaitsjaid, kaitseliitlasi, kodutütreid, noorkotkaid kui ka linnarahvast Mida teha sõbrapäeval? Hakkab juba tüütuks muutuma kinkida lilli, mõmmisid ning süüa ¹okolaadi. Õnneks korraldasid Naiskodukaitse Valgamaa ringkonna Tõrva jaoskonna naised sõbrapäeval orienteerumismatka Tõrvas, kuhu koos sõpradega minna.

Sõbrapäeva orienteerumismatk Tõrvas

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse