Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Sakala ringkonna 90. sünnipäev Sakala ringkonna 90 sünnipäev Käes on november - raagus puud, pimedad õhtud, sombused päevad. . Kuid siiski saab sellesse aega mahutada ka midagi erilist ja ilusat: Naiskodukaitse Sakala ringkond saab sellel sügisel tähistada erilist – 90. sünnipäeva ! sünnipäev Viljandis Sakala ringkonna 90. sünnipäev

Sakala ringkonna 90. sünnipäev

Mai Muttika 12. dets. 2017

Käes on november - raagus puud, pimedad õhtud, sombused päevad.. Kuid siiski saab sellesse aega mahutada ka midagi erilist ja ilusat: Naiskodukaitse Sakala ringkond saab sellel sügisel tähistada erilist – 90. sünnipäeva !

Sakala ringkonna 90. sünnipäev

Koguneme nagu ikka 27. novembri kuupäeval ja seekord Sakala keskusesse, mille suurde saali on kaetud uhke pidulaud. Fuajees võtab meid vastu tore kandlemängija Anneli, kes mõnusa sünnipäeva meeleolu loob. Meie peole on tulnud Sakala naiskodukaitsjad ning maleva ja teiste eriorganisatsioonide esindajad. Oleme kutsunud ka külalisi teistest ringkondadest, samuti meie ringkonda toetanud firmade ja ettevõtete juhid ning teisi toetajaid.

Kui kõik on omale mugava koha pidulaua taga leidnud, saame tähtsa sündmusega alustada. Meil on tore teadustaja-Laura Pakasaar, kes sujuvalt õhtu sündmusi suunab.
Avakõnega esinenud ringkonna esinaise Eda Kivisild sõnavõtust jäid meelde sellised mõtted: Väärtustades kodumaad – valitsused tulevad ja lähevad, aga  Eesti jääb. Jäävad ka eesti inimesed. Just sellised nagu nad on. Ega me enda olemust ei muuda. Ja mis sellest, et me oleme erinevad, et meile meeldivad erinevad asjad, et vaimustume erinevast kunstist ja loomingust. Sakala ringkonnas ei ole palju liikmeid. Seda enam on iga Sakala ringkonna naiskodukaitsja roll oluline, järgides põhimõtet: ehkki arvult väike, siis vaimult ja jõult suur. Aga et saada ka arvult suuremaks, siis otsigem naisi, kellele lause „väärtustades kodumaad“ ka midagi tähendab ja kes ohu puhul esimesena minema ei putka. Otsime nad üles ja kutsume endi sekka. Naiskodukaitses leidub koht igale naisele.

Sakala ringkonna 90. sünnipäev
Sakala ringkonna 90. sünnipäev

Meile võtab tunnustust ja häid soove kõnelda uus malevapealik major Andrus Tiitus. Loomulikult oleme temaga nõus, et seni kestnud koostöö Kaitseliidu ja Naiskodukaitse vahel saab ainult edukalt jätkuda. Malevapealik paneb meile südamele, et tänapäevases muutunud ühiskondlikus situatsioonis ootab Kaitseliit ka naiste suuremat panust Kaitseliidu tegevuses osalemisel …..

 

Tervitussõnu toovad meie head sõbrad ja partnerid. Maavanem Erich Palm tunnustab naiskodukaitsjaid nende töös. Viljandi muuseumi direktor Jaak Pihlak rõõmustab meie rohkearvulise nais-seltskonna üle Viljandis.

Õnnesoovidega kõige kaugemalt on kahtlemata tulnud Saaremaa ringkonna esindaja – tubli tänu talle! Siis tervitavad ja õnnitlevad meid sama “vanad” sünnipäevalapsed Võru ringkonnast, mis on ju tore !! Ning naiskodukaitsjate tervitused tulevad veel Jõgeva ja Rapla  ringkonnast.

Head soovid ja suure-suure lillekimbu annab üle Kodutütarde ringkonna juht Margit Rei. Lilli on sellel sünnipäevapeol tõeliselt palju ja tõeliselt uhkelt !!

Sakala ringkonna 90. sünnipäev

Vahepeal  tuleb  meeleolu looma  omapärane ning veidi ekstravagantnegi muusikute koosseis – instrumentaaltrio La Phoenix. Laval on ainult 3 pilli – kaks viiulit ning tšello, kuid terve saal saab muusikat täis. Noored naised annavad teada, et nende muusikaliseks eesmärgiks on klassikalised muusikateosed inimestele lähemale tuua, selleks tuleb neid veidi tänapäevasemaks kohandada. Ning mõistatamis- ja äratundmisrõõmu nende muusikapalad ka pakkusid. Saime piduõhtu käigus saanud osa ka mõnusast keelekastmest, mida pakkusid meile Olustvere kutsekooli õpilased. 

Ning pidupäevadel on heaks traditsiooniks ka oma tublide liikmete meelespidamine ning autasustamine. Seekord olid Liiliaristi 4 klassi auga ära teeninud Lembe Lahtmaa ning Ene Sügav, Liiliaristi V klassi Jana Soitu. Keskjuhatuse tänukirja sai Mai Muttika  ning ringkonna tänukirjad: Krista Lillemäe, Pia-Eve Teder, Mirjam Trallmann ning Esta Kivisild. Eraldi tuleb välja tuua ringkonna tänukirja saajatena selle taasasutajad (juuni 1995), kellest olid kohal Riina Kängsepp ja Katrin Kivistik.

Samuti väärivad ringkonna tänukirja meie head koostööpartnerid: Viljandi maavanem Erich Palm, Päästeamet (esindaja Eda Mõim) meie tubli video-operaator ning fotograaf Gunnar Teas, Viljandi muuseumi esindaja (rahvarõivaste alal!) Tiina Jürgen, ja Kõpu naisseltsist Viive Lehtla.

Pikaajalise (15 aastat) kohusetundliku panustamine eest ringkonna tegevuses said meened Tiina Ott, Evelin Lappalainen, Egle Reinup ning Aili Mägi. 

 

Sakala ringkonna juhatus tunnustas aunimetuse andmise ja meenega alljärgnevate tiitlite saajaid:

Aasta tegija 2017 – on liige, kes on algatanud ja arendanud koostööd kohalikul tasandil, liige, kes on käesoleval aastal kõige enam tegelenud organisatsiooni arendamisega. See on liige, kelle kohta pole palju öelda naine nagu orkester! Tema silmis on sära ja rõõm, ta haarab kinni igast mõttekillust, ta on nii ideedegeneraator kui ka elluviija. Kõige paremad ideed tulevad talle saunalaval ja nii ongi, testitud versioon!.

Tema ema on öeldud, tema kohta et  ta on imeline, saab kõigega hakkama. Kui tarvis teeb ka kuradile sarved pähe. See oli ja on kahtlemata  Kai Kannistu!

 

Kuldne sulg 2017Maarika Õmblus artikkel pealkirjaga  „Relvaõppest.... ausalt“.

Oma artiklis ta kirjutab: Olen kui esimese klassi plika, kes esimesse tundi jõudnud ja hoolega nüüd õpetajat kuulab. Issand kui kuulan ja jälgin hoolega siis ei jõua kirjutada, kui aga kirjutan, siis pole kasu kui ei näe mis relva osa mis on...

 

Käbe Kulbikeerutaja 2017 – aastas enim toitlustamiskordi teinud liige. Selle aasta käbe kulbikeerutaja on liige, kelle panus menüüde ja ostunimekirjade koostamisel on mõõtmatu. Ta on ilma kõhklemata nõus tegema välitingimustel ka mitmetesse meetritesse ulatuva tordi. See on loomulikult meie Krista Lillemäe!

Sakala ringkonna 90. sünnipäev
Sakala ringkonna 90. sünnipäev

Sakala ringkonna selle aasta heategevuslik projekt on Anna-Marie Kukk mälestuskivi valmistamiseks raha kogumine. Mälestuskivi paigutatakse Anna-Marie Kuke hauale Metsakalmistule Naiskodukaitse mälestuspäeval aprillis. Meil on suur au tänada loteriisse annetajaid: Viljandi haigla sundravi osakonda (esindaja Irja Sillaots) ning Seedri talu (Janar ja Siiri Lihu).

 

Pidupäeval on paslik kinnitada ning kinnistada oma kuulumist meie organisatsiooni. Piduliku vande andmine on samuti olnud sünnipäeva traditsioon ning sellel aastal andsid seda meie ringkonna uued tegevliikmed - Grete Vares,  Ulvi Vahter, Daniela Erit, Ebe Õnne-Lepla, Janika Kotla, Katrin Kõuts, Mari Mesipuu, Claudia Eirand, Laura Pakasaar, Ketter Kärp, Monika Pevgonen, Maarika Õmblus

 

Uue eluaasta täitumine on oluline sündmus, ning eriliselt oluline saab see olla ühe organisatsiooni jaoks, kel täitub 90. aastaring. Seda mõtet oli toetama ning tunnustama tulnud ka meie auliige Leida Leiur, kes on läbi elu vabatahtlikku heategevust pidanud oluliseks ning väärt omaduseks.

Kindlasti oli piduõhtu üheks täht-sündmuseks toreda projekti kokkuvõte. Nimelt möödunud aastal alustasid naiskodukaitsjad rahvariiete valmistamist, mis tõi kokku päris hulga huvilisi, kel soov endale isiklik rahvarõiva komplekt valmis saada. Tegu on tõeliselt hullumeelse ettevõtmisega, sest tänapäeva kiires elurütmis ei ole aktiivsel naisterahval enam nii palju aega käsitööga tegeleda, kui meie esivanematel, kes aasta pimedamaid aegu kasutasid just rohkem tubasteks tegevusteks. Aga nii mitmedki ilusad komplektid rahvarõivaid oli valmis tikitud-kootud.õmmeldud ning seda uhkem oli neid laval näha – Krista Lillemäe, Pia-Eve Teder, Anneli Pevgonen, Ülle Riiner , Anne Kutser, Viive Lehtla, Eda Kivisild. Meeliülendav vaatepilt !

Sakala ringkonna 90. sünnipäev

Meile on antud suur vastutus kanda edasi Naiskodukaitse aateid, väärtustada meie kodumaad, oma riiki ja rahvast,  kultuuri ja pärandit. Kõige selle juures ei tohi me unustada üksteist, oma lähedasi, sõpru ja teisi kaasmaalasi. Oluline on, et me oskaksime näha teisi enda kõrval. Meie - Sakala ringkonna -  tee on samasugune nagu teistelgi. On omad rõõmud ja mured, raskused ja takistustest ülesaamise uhkus. Me väärime kõike seda, ning väärtustades iseennast väärtustame teisi!

FastLion CMS

Sakala ringkonna 90 sünnipäev

Sakala ringkonna 90 sünnipäev

Koguneme nagu ikka 27 novembri kuupäeval ja seekord Sakala keskusesse, mille suurde saali on kaetud uhke pidulaud Käes on november - raagus puud, pimedad õhtud, sombused päevad.. Kuid siiski saab sellesse aega mahutada ka midagi erilist ja ilusat: Naiskodukaitse Sakala ringkond saab sellel sügisel tähistada erilist – 90. sünnipäeva !

Sakala ringkonna 90. sünnipäev

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse