Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Sakala naiskodukaitsjad külastasid Riigikogu Sakala naiskodukaitsjad külastasid Riigikogu Juuni keskel käisid Sakala ringkonna naiskodukaitsjad Riigikogus, kuhu oli neid külla kutsunud Riigikogu liige Helmen Kütt. Fotod: NKK Sakala ringkond ← Eelmine Pisa Jotos laadis võistlejad heade emotsioonidega Järgmine → Pildikesi suvisest metsast Sakala naiskodukaitsjad külastasid Riigikogu

Sakala naiskodukaitsjad külastasid Riigikogu

Eda Kivisild 13. juunil 2018

Juuni keskel käisid Sakala ringkonna naiskodukaitsjad Riigikogus, kuhu oli neid külla kutsunud Riigikogu liige Helmen Kütt.

Sakala naiskodukaitsjad külastasid Riigikogu

Ringkäik sai alguse Pika Hermanni tornist. Helmen Kütt ütles enne torni minekut, et astmete lugemisel saavad kõik grupi liikmed erineva arvu. Just nii see oligi. Kõik, kes lugesid, said erineva arvu.

Seejärel juhatati meid Riigikogu saali. Sinna saab ainult sel juhul, kui külla kutsub Riigikogu liige. Riigikogu saal on tegelikkuses hoopis väiksem kui telekast vaadatuna. Helmen Kütt rääkis meile sellest, kuidas erinevad fraktsioonid paigutuvad, kuidas käib hääletamine ja millised on Riigikogu töö põhimõtted.

Sakala naiskodukaitsjad külastasid Riigikogu

Seejärel algas Riigikogu infotund, mida me saime kuulata-vaadata külaliste rõdult. Riigikogu täiskogu iga töönädala kolmapäeval toimub infotund, kus peaminister ja ministrid vastavad Riigikogu liikmete suulistele küsimustele. Esimesed küsimused puudutasid alkoholipoliitikat ja oli märgata, et nii Riigikogu liikmed kui ministrid olid seda teemat käsitledes üsna emotsionaalsed. 

Poole tunni pärast tuli meile järele giid ning tutvustas Riigikogu hoonet ja rääkis Helmen Kütist veelgi  põhjalikumalt Riigikogu tegevusest. Tema jutust selgus, et meie parlament on tegelikult väga avalik asutus ja igaüks võib minna Riigikogu istungeid kuulama. Tõsi küll, enne tehakse turvakontroll ja ka Riigikogu hoones liikumise ajal hoitakse tal silm peal.

Pärast ringkäiku Riigikogus ootas meid Eesti Panga Muuseum, kus saime pooleteise tunni jooksul ülevaate Eestis käibel olnud rahast ja Eesti Panga ülesannetest.

Sakala naiskodukaitsjad külastasid Riigikogu
Fotod: NKK Sakala ringkond

FastLion CMS

Sakala naiskodukaitsjad külastasid Riigikogu

Sakala naiskodukaitsjad külastasid Riigikogu

Ringkäik sai alguse Pika Hermanni tornist Helmen Kütt ütles enne torni minekut, et astmete lugemisel saavad kõik grupi liikmed erineva arvu Juuni keskel käisid Sakala ringkonna naiskodukaitsjad Riigikogus, kuhu oli neid külla kutsunud Riigikogu liige Helmen Kütt.

Sakala naiskodukaitsjad külastasid Riigikogu

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse