Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Risti jaoskonna naistepäev Risti jaoskonna naistepäev Ilmselt ei juhtu sageli, et naistepäevaks minnakse kloostrisse. Aga just sinna suundusid 8. märtsil 12 naiskodukaitsjat Risti jaoskonnast koos ringkonna esinaisega. Ojaver-Heidemann Kultuur ← Eelmine Lõuna-Läänemaal on nüüd Naiskodukaitse jaoskond Järgmine → Kevadiselt tormakas nädalavahetus Risti jaoskonna naistepäev

Risti jaoskonna naistepäev

Kati Ojaver-Heidemann, Risti jaoskonna esinaine, 26. märtsil 2015

Ilmselt ei juhtu sageli, et naistepäevaks minnakse kloostrisse. Aga just sinna suundusid 8.märtsil 12 naiskodukaitsjat Risti jaoskonnast koos ringkonna esinaisega.

Risti jaoskonna naistepäev
Lagle Pareki lugu kuulamas. Foto K.Ojaver-Heidemann

Asjalike naistena pidasime teel  Tallinna maha juhatuse laiendatud koosoleku ja enne kloostrisse sisenemist  põikasime Tallinna Botaanikaaeda, et vaadata imelisi orhideesid. Rahvast oli murdu ja 3 kassat suutsid vaevu lillesõprade ostusid läbi kassade hekseldada. Seisime vapralt oma järjekorra lõpuni ja väljusime võidukalt sületäie imelilledega.

Risti jaoskonna naistepäev
Pirita kloostri ajaloohõngulistes varemetes. Foto K.Ojaver-Heidemann

 

Pirita kloostris ootas meid Lagle Parek, kes juhatas naised väikesesse hubasesse konverentsisaali, kus meid ootas juba soe kohv ja tee.  Koogi oli Tiina meile eelmisel  õhtul kaasa küpsetanud ja nii me siis lasime jutul mõnusalt voolata. Lagle rääkis huvitavaid fakte Pirita kloostri ajaloost (nii palju kui selle kohta üldse andmeid säilinud on), uue kloostri ehitusloost ja enda seotusest selle kõigega. Ning loomulikult tegi ta meile põhjaliku ekskursiooni nii varemetes kui ka uues kloostris ning selle juures tegutsevas mugavas ja kõrgtehnoloogiaga varustatud külalistemajas. Üheks põnevaimaks faktiks oli kindlasti see, et teadaolevalt on meie Pirita kloostri ajalooline kirikuosa olnud birgitiinide kloostritest suurim maailmas! Ja veel – keskajal ei mindud nunnaks sugugi ainult südamevalust või vanemate sunnil. Kui mees sai sõjas surma, siis naine ei tohtinud jääda elama üksinda, vaid pidi kolima sugulaste juurde. Nunnaks minek oli aga võimalus olla ise „keegi“, mitte teiste kaela jäänud „ripats“.

 

Olen ise Tallinnas sündinud/kasvanud ja Pirita kloostri varemetes kunagi küll ja küll ringi roninud. Ka oleme ju kõik oma ajalooga tuttavad, aga selle külaskäigu tulemusena vaatan nüüd Pirita kloostrit ja selle elanikke hoopis teise pilguga. Ning selles pilgus on palju rohkem mõistmist, austust, armastust...

 

Toreda kohtumise mälestuseks vahetasime Laglega raamatuid ja lisaks olid meil kingituseks kaasas omatehtud trühvlid omatehtud karpides. Pirita kloostri raamatukogule aga kinkisime kolm ülevaatlikku raamatut Naiskodukaitse tegevusest.

Risti jaoskonna naistepäev
Meie kingitus - magus seest ja informatiivne väljast. Foto K.Ojaver-Heidemann

FastLion CMS

Risti jaoskonna naistepäev

Risti jaoskonna naistepäev

Lagle Pareki lugu kuulamas Foto K Ilmselt ei juhtu sageli, et naistepäevaks minnakse kloostrisse. Aga just sinna suundusid 8.märtsil 12 naiskodukaitsjat Risti jaoskonnast koos ringkonna esinaisega.

Risti jaoskonna naistepäev

www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse